DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Pamietam czasy jak tu ludzie po 22 24 za sim kupywali po 100 kg.tak liczac to pewnie 2019 rok to trafily na  uboj po 12 wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ale to musi być przykre gdy za ladnego cielaka 100 kg placisz prawie 2000, a w takim lipcu 2019 dostajesz za niego 6,50 brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
6 minut temu, mlodyhef napisał:

Ale to musi być przykre gdy za ladnego cielaka 100 kg placisz prawie 2000, a w takim lipcu 2019 dostajesz za niego 6,50 brutto...

A kto tak sprzedał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Byli tacy co odsada kupili po 16 sprzedali ciężkiego po 7,5 i uparcie twierdzą że się opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka że straty nie do odrobienia bo przecież byk nie będzie po 18 na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W mojej okolicy simy 80-100 kg ludzie kupowali po 2000zl. Teraz właśnie jest okres sprzedaży tego bydła kupowanego za kosmiczne pieniądze a cena trochę spadła i wścieklizna bo się nie opłaca.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

To prawda bo liczyć do ceny 8netto co było normą to w 2019 straciłem ok.40 tys

8 minut temu, bobienko napisał:

Prawda jest taka że straty nie do odrobienia bo przecież byk nie będzie po 18 na wbc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak zablokowali ubój rytualny to miałem z dnia na dzień 2zl/kg mniej na 15 sztukach. Taki urok branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

U mnie juz pierwsze -10gr na byku.

No ale kto sie nie spodziewal? Cos czuje, ze ubojnie zacznac tanczyc jak po aferze. Co ni ch*ja nie jest korzystne ani dla mnie ani dla nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Kto musi sprzedać sprzeda, do lasu nie wypuści nawet jak po 3zl będą. A charytatywnie na pewno nie zawieziesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
3 godziny temu, marijusz napisał:

Jarek sprzedaje przez Genka z Plutycz (niebieska krowa 6 tyś ,kaczka 100 zł)stąd ma takie dobre ceny A tak poważnie to ta cena ponad 8 zł jest realna za dobry towar

Tylko pytanie czy Jarek ma taki towar i to w takiej ilości o której pisał ?

A co u nich bo nie dawno dzwonili za bydłem do mnie 

pewne plajta!

Niebieska krowa z Litwy kolego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Yoda napisał:

To są takie odsadki jak ze mnie prezydent Rosji. Jak robiłem na zachodzie to bamber sprzedawał hf x bbb po 60-80 ojro. Potem ktoś to skupował, odpajal mlekopanem i wciskał ciemniakom jako odsadki mięsne prosto od mamki po 12zl.

lepsze te hfxbb niż kupowac jakies dziadostwo z litwy łotwy lub temu podobne simy z włoch :D zresztą kupno odsadków HH też jest srednim pomysłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Coś reklama zalatuje. 

sam przecież brałeś i co takie złe ? 

Przed chwilą, Yoda napisał:

odsadka warto ale sprzedawać 😀

zgadzam sie tylko trzeba miec minimum te 50 ha łak i wtedy to ma sens, tylko ilu rolników w PL dysponuje takimi areałami żeby sie w to bawic ? dlatego w naszych warunkach, poza nielicznymi, trzymanie mamek nie ma sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Tak samo opas ma sens tylko tam gdzie są odpowiednie warunki a nie każdy zakłada że musi się opłacać i chuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a nie boicie sie trzymac mamek na pastwiskach ? u nas w wlkp to nie ma bata prędzej czy pozniej nie byloby sladu po bydle... ktos by je ukradl i to raczej predzej niz pozniej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Próbowałeś kiedyś złapać obcą krowę co od urodzenia nigdy nie była w budynku? Jak ktoś bardzo będzie chciał ukraść to ukradnie auto bez kluczyków z GPS ze strzeżonego parkingu więc na złodzieja nie ma rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Kradziez bydla tez wydawala mi sie trudna, ale biorac pod uwage, ze wiem jak dziala na bydlo Sedazin i po chwili zastanowienia malym kosztem sadze, ze 50% bydla z laki bylbym w stanie zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dlatego jestem za pozwoleniem na broń. Zawsze trudniej ukraść bydło wiedząc że w obronie właściciel może odstrzelić ze strzelby głowę.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Tez jestem zwolennikiem ale LATWIEJSZEGO dostepu do broni. Zbyt wielu dziwnych ludzi poznalem w mlodosci i jakos nieswojo bym sie czul wiedzac, ze maja tak samo latwo dostac bron jak ja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

zbyt wielu handlarzy bydla by moglo stracic glowe jak kazdy hodowca by mial za pasem flinte.....

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

JKM mawia że złego człowieka z bronią może zatrzymać tylko dobry człowiek z bronią. W Norwegii jeden strzelał do ludzi jak do kaczek i jakoś teoretycznie nie powinien jej mieć. Co do handlarzy. Nikt nie zmusza złodziejom sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj