DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

kondzio0    9
9 godzin temu, Berthold napisał:

Ja miałem w tym roku sporo kulek po życicy, rewelacja... 

Mimo że starsza trawa to gatunkowo rekompensuje wiek poprzez wartości odżywcze i strawnosc... Masz okazję kupić??? 

Tak nawet cena rozsądna wiec dlatego się zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
11 godzin temu, kondzio0 napisał:

Co sądzicie o sianie z omłotu dla bydła?

Zawsze zastanawia mnie jak takie drobne nasiona omlucic czy potrzebne inne sita?? A mak jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gość praktycznie nic nie liczy w koszta zakup kombajnu do zboża kukurydzy ciagniki albo mu spadły z nieba albo wygrał w lotto nie uwzględnia amortyzacji kosztów paliwa  no ale każdy niech liczy po swojemu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
11 godzin temu, zkordalski napisał:

Kanali idz mu wytłumacz że pier**li farmazony 

Komu się cos nie opłaca ? Hahahah jebłem 

Licz jeszcze ziemię swoją paliwo i to co zjadly a za ile byś to mógł sprzedać lub co zasiąść zamiast tych 20 h kukurydzy ile zboża byś sprzedał i tyle łąk, he

Edytowano przez Robi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

Zawsze zastanawia mnie jak takie drobne nasiona omlucic czy potrzebne inne sita?? A mak jak?

Minimalny wiatr i pozniej musisz czyścić na petkusie czy jakimś innym wynalazku. Nieraz trzeba 2-3 razy. Ja dasz większy wiatr to wszystko wyleci tyłem. 

A jeśli chodzi o siano to życica Ok, ale kupkowka średnio sie sprawdza.

wiem bo wuja sieje i jedno i drugie to kupkowka tylko do scielenia, a jak coś wybiorą to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
56 minut temu, wolkodaw napisał:

Dowiedz się czy desykowana czy zbierana dwuetapowo, zebys sobie nie zaszkodził

Wszyscy pasą bydło desykowanym rzepakiem, makuchem, sruta. Desykowanym zbożem, sciela i pasa dedykowana słomą. Więc raczej sianem sobie nie zaszkodzą.... 

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

na plantacjach nasiennych nie robi sie glifosatem, wiec siano po desykacji Np reglone duzo lepsze niż słoma po glifosacie bo miał sie szybko rozkładać a wiemy ze lata leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1

Tylko ze reglone bylo klasyfikowane jako toksyczne, ale z całą resztą to pewnie macie racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

Mam pytanie mam możliwość kupić cielaki z Austrii czy przy sprzedaży ich za 2 lata będę miał problem żeby znaleźć kupca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jak za byki około 750 kg R klasowe na żywą? Po 24 miesiącach ? Waga moja :P 

I czy je opchnąć już czy czekać? Paszy po dostatkiem na razie. 

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44

Temat cen bydła a oni pierd...a o uprawie życicy. Wyjazd gdzie indziej, tutaj ludzie chcą sie dowiedzieć czegoś innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
12 minut temu, huliszek1990 napisał:

Temat cen bydła a oni pierd...a o uprawie życicy. Wyjazd gdzie indziej, tutaj ludzie chcą sie dowiedzieć czegoś innego. 

Albo ban, trzy ostrzeżenia, i uciete jaj.. Przy samej d*p.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
14 minut temu, huliszek1990 napisał:

Temat cen bydła a oni pierd...a o uprawie życicy. Wyjazd gdzie indziej, tutaj ludzie chcą sie dowiedzieć czegoś innego. 

a co ty chcesz wiedzieć ? cena jest jaka była i taka bedzie, jak chcesz cene to zajrzyj do gazety albo zadzwoń do ubojni ... co ty myślisz ? że tu każdy tylko bedzie wchodził napisać jaka cena i nara ? cene pasz podaną na poprzedniej stronie to se poszukaj ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44

A to nie ma innego tematu do uprawy zycicy? Ceny wiem jakie są, ale zawsze można poczytać kto ile dostaje. To może usuńmy temat i cena bydła wpisujmy w uprawie cebuli. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Minimum raz dziennie ktoś napisze cene i co chcesz wiedzieć więcej ? co godzine każdy ma wypełnić swój obowiązek i napisać cene ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj