pawel007

john deere 6210 brak pradu na wycieraczkach i lampie osyrzrgawczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel007    3
Witam wszystkich jestem świeżym użytkownikiem 62 10, problem Tak jak w tytule nie działa przednia wycieraczka, lampa ostrzegawcza, i światełko w kabinie , nie działa również lewe tylne światło pozycyjne , bezpieczniki sprawdzone jest okej, ktoś pomoże jak idzie wiązka do bezpieczników bo Odkręciłem filtr kabinowy i widzę że idą za nagrzewnice , ktoś może miał taki przypadek i podpowie Gdzie kopać , i gdzie to schodzi do puszki bezpieczników , prawy tył pozycyjny jest dlatego może jest przerwa na obieg na połączeniu lewego i prawego światła, dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel007    3

troche zamieszalem ale to sa dwa inne obiegi ta wycieraczka i kogut to na przodzie i wtedy moje pytanie jak ida przewody pod bezpieczniki i druga sprawa to tylna lewa pozycja gdzie przewod idzie pod blotnikiem i wchodzi z tylu w kabine i tutaj chyyba musze kopac za siedzeniem ?. Jesli ktos cos wie to niech podpowie. Schemat by mnie uratowal ale pewnie bedzie ciężko. Ciagnik to John Deere 6210 Se z 2002 roku. dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Schemat cię nie uratuje bo i tak nie wiesz jak szukać, zacznij od tyłu czyli od lampy, koguta  do kostki ,włączika czy przekaźnika czy jest przejście i do przodu, a może masy brak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel007    3
ale gdzie ta lampa z tylu laczy sie z ta druga bo ta druga z prawej strony dziala? bo ruzumie ze tak jest jak np w c330 i dalej juz jeden przewod idzie pod bezpiecznik. a ten drugi problem z przodu kogut brak masy i napiecia juz na samym przelaczniku ktory jest w podsufitce a dalej te przewody przychodza z za nagrzewnicy (wersja bez klimy czyli nagrzewnica z przodu) i nie wiem jak dalej ida. wykrecac nagrzewnica czy moze od gory sciagac szyberdach ? a ktos wie jak to schodzi pod bezpieczniki. podloga czy w słupku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ty nie masz pojęcia o elektryce więc wszelkie sugestie są zbędne , jakiś miernik czy inne ustrojswo masz na stanie czy siłą sugestii chcesz naorawić , kumasz coś w elektryce że zapytam???? Jeśli tak to pomagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel007    3

kolego konkretniej ech,,, odpowiadając na Twoje pytanie mam multimetr, mam też zwykly próbnik domowej roboty z zarowki i wiem jak sie sprawdza czy jest w danym punkcje plus i masa, i przejscie miedzy 2 odcinkami bo bez problemu naprawialem wszelkie awarie w sprzecie gdzie instalacja byla bardziej na wierzchu, sugestie ze jesli nie ma na lampie z tylu to jedz dalej do zlaczki sa oczywiste tylko ja nie pytam jak sprawdzic napiecie tylko chce uniknąć rozbierania polowy ciagnika tzn czy ktos wie w ktorym miejscu laczy sie instalacja lewej i prawej lampy tylnej bo chyba musze rozebrac oslony za siedzeniem,? bezpieczniki sa ok i na przyjsciu pod ten bezp. tez ok ale musze tez je wysunac i zobaczyc kabel wyjscia czy sie nie wysunął, jesli bedzie ok tzn ze zle na odcinku od bezp. do lampy ale skoro prawa swieci to duze prawdopodobieństwo na laczeniu lewej z prawą bo chyba tutaj to też się łączy i idzie pod tem sam bezp. Na przodzie tez problem tak jak napisalem przelaczniki od koguta i wycieraczek sa na gorze w podsufitce i nie ma juz tam napięcia. Kable przychodza zza nagrzewnicy i dalej nie mam pojecia którędy ida pod bezpieczniki bo w skrzynce wszystko ok. Ktos wie którędy, czy prawym slupkiem do podlogi czy inaczej? Jak podnioslem szyberdach to od gory jest oslona calej nagrzewnicy i moze tam też jest jakaś kostka tylko zeby to odkręcić musze zdjac szyber bo niczym nie podejde pod srubki.


jacek3773 napisał:

Schemat cię nie uratuje bo i tak nie wiesz jak szukać, zacznij od tyłu czyli od lampy, koguta  do kostki ,włączika czy przekaźnika czy jest przejście i do przodu, a może masy brak??

masa z tylu jest bo migacz dziala i jest na tej samej masie, natomiast z przodu brak masy i brak napiecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszmis    0

@Paweł007 rozwiazales problem? Mam podobnie , prawa postojowka świeci, lewa nie. Też nie chce rozbierać całego środka. Co odkręcić, gdzie szukać nieciągłości? Jest jeden przekaźnik na lewą i prawą stronę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj