Adamo90

Którą kosiarke wybrać?Kuhn GMD 2811-FF vs. Fella Ramos 2650 TLX vs. MF DM 265 tl

Polecane posty

Adamo90    1

Podobny temat był ale nie moim zdanien jest przestarzały.

Stoję przed wyborem kupna kosiarki myślę nad dyskową najlepiej centralnie zawieszaną. Szerokość najlepiej 2,5 m. Ciągnik 102km myślałem nad takimi modelami:

kuhn gmd 2811-ff

fella ramos 2650 tlx

mf dm 265 tl

Może jeszcze pottinger propozycje 262 ale cena pewnie jest dużo większa. Może posiadacze tych kosiarek mają jakieś opinie. Chetnie poczytam. Możecie mówić swoje propozycje tylko od razu z cena bym prosił abym wiedział czy zawracać głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Jeżeli ta mf to dawne lely to mogę polecić jak brał znajomy 2.80 na centralnym to kosztowała około 30 tys a teraz pod logiem mf to ceny nie znam my posiadamy 2,40 na zwykłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

No ja mogę polecić Pottingera.

Cena to jest kwestia wyposażenia i dogadania z dilerem ale pewnie w granicach 36 -37 tys 

Nie wiem czemu koniecznie chcesz na centralnym zawieszeniu (czy masz ciężkie warunki) ale ja bym rozważył Novadisca 302 3m w cenie około 33 tys a Novadisca 352 (3,46m) pewnie prawie w cenia Novacata kupisz

Belka kosząca w obu kosiarkach jest niemal identyczna, wiadomo że Novacat ma centralne zawieszenie i łatwiej regulować odciążeniem belki i napęd przez przekładnie i wałki a w Novadiscu są paski zamiast jednej z przekładni ale kosiarka jest lżejsza i w tej cenie masz 3,04m lub 3,46 a nie 2,62 i 100KM spokojnie sobie poradzi.

Szybka wymiana nożyków jako standard

Odciążenie sprężynowe w Novadiscu lub hydrauliczne w Novacacie

Obie maszyny bezawaryjne i mają wysoką cenę w późniejszej ewentualnej odsprzedaży.

A o konkretną cenę zapytaj swojego dilera

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Mam teraz SaMasz 2,10m boczne zawieszanie to tulejki metalowe i plastikowe można by było wymieniać co sezon. Dostają masakrycznych luzów. Przez co spadają paski po spadnięciu najczęściej są poprzecinane i trzeba kupić nowe. Ciężkie warunki może nie do końca większość łąk to torf mam też kilka gruntowych ale one mają bardzo zróżnicowany teren dziury, górki. W takich warunkach samasz nie bardzo daje radę. Sąsiedzi maja na centralnym i bardzo chwalą. Po dyskowej na centralnym zauważyłem że trawa szybciej odbija niż po mojej może dlatego że kosiarka jest odciążana w jakimś stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

No wiadomo że z zawieszeniem centralnym kosiarki lepiej kopiują teren i mają bardziej równomiernie rozmieszczony nacisk listwy. Dodatkowo nacisk w Pottingerze zmienia się w bardzo łatwy sposób - hydraulicznie. Jednak w zawieszeniu bocznym nie słyszałem żeby w pottingerze były takie problemy o jakich wspominasz, a i w tych modelach zmienia się nacisk listwy poprzez zmianę naciągu sprężyn dźwignią w najnowszym modelu oraz odpowiednim ustawieniem tuza ciągnika ( im wyżej ramiona tym belka bardziej odciążona) Wybór należy do ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj