MAVERICK232

NH TD 90D-Montaż dodatkowego rozdzielacza hydraulicznego

Polecane posty

MAVERICK232    1

Witam!

Potrzebuję info czy ktoś dokładał rozdzielacz hydrauliczny do istniejącego rozdzielacza w ciągniku New Hollad TD?

Czy  tak można  zrobić? - Czy trzeba kupić oryginalny 3 sekcyjny za 3,6tyś😭😭

Chcę się wpiąć pod zasilanie - dłuższa śruba + oczko do nowego rozdzielacza i  znowego rozdzielacza powrót do powrótu starego rozdzielacza(też śruba +oczko) - myślę że jest to wyjście z spod spodu?

Czy ktoś już może coś takiego robił??

Dziękuje za pomoc..

Pozdrawiam

MAVERICK

IMG_20191126_133006.jpg

IMG_20191212_110337.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz po swojemu tylko ciekawe jak to będzie chodzić bo będą podłączone równolegle , tzn strumień oleju będzie szedł na dwa jednocześnie podobno wtedy ten co ma lżej będzie działał czyli jak na jednym będziesz coś robił a drugi będzie miał słabszy zawór -ustawione ciśnienie to nim puści , Nie wiem musiałbyś sprawdzić .

 

Możesz też szeregowo te zasilanie co idzie do oryginalnego dajesz na nowy rozdzielacz , z niego przelew podłączasz trójnikiem do oryginalnego (albo dwa oczka dajesz i śrubę podwójną ) a zasilanie do oryginalnego bierzesz z nowego z wyjścia z zasilaniem (kupuje się tzw tuleję ciśnieniową ) 

 

Popatrz dobrze bo może taniej Ci wyjdzie kupić cały rozdzielacz 3 sekcyjny ( czy nawet 4 na zapas) oczywiście nie oryginał i wstawić go w te miejsce bez szukania nowego na dodatkowy i dorabiania przewodów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kombinujecie.

Jeżeli chcesz dołożyć tylko jedną parę to zrób jak Perkins. Ja tam będę robił w 80tce. Sam się dziwię, że sam na to wcześniej nie wpadłem. Całą inwestycję na bogato zamkniesz w 500 zł ;)

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-6-2-dzielnik-50l-12v-3-sekcja-do-tura-7366813146?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Tutaj masz najtańszy dzielnik. Waryński 100 zł droższy.

Do tego 2 gniazda euro, kawałek kabla 2x1,5mm2 i włącznik, 3 godziny pracy, jedno piwo i gotowe ;)

Kwestia węży czy też umiejscowienia dzielnika. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Witam. Żaden elektrozawory nie wchodzi w grę. Potrzebuję tylko podłączyć 1 sekcję.... Pytanie tylko czy tak będzie dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
18 godzin temu, MAVERICK232 napisał:

Witam. Żaden elektrozawory nie wchodzi w grę. Potrzebuję tylko podłączyć 1 sekcję.... Pytanie tylko czy tak będzie dobrze? 

Wymyśliłeś już coś? Bardzo mnie ciekawi Twoja decyzja


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Tak. Wpinam się równolegle pod zasilenie i powrót nowym rozdzielaczem.... Zamówiłem rozdzielacz i po nowym roku zaczynam..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Dlatego że mam już kupiona rączke do 3 sekcji i chce mieć wszystko osobno a nie załączać lub wyłączyć zawór aby działała 1 lub 2 sekcja... Rozdzielacz 124zl z wysyłką.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Witam. 

Odświeżę temat:

W którym miejscu przy takim rozdzielaczu luzuje się nakrętki by rozdzielacz pracował z siłownikami jednostronnego działania? 

Na chwilę obecną jest nastawiony do siłowników 2 stronnego działania. 

 

IMG_20201214_170945.jpg

IMG_20201214_171131_BURST002.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0
Dnia 14.12.2020 o 18:25, zloty1984 napisał:

Witam. 

Odświeżę temat:

W którym miejscu przy takim rozdzielaczu luzuje się nakrętki by rozdzielacz pracował z siłownikami jednostronnego działania? 

Na chwilę obecną jest nastawiony do siłowników 2 stronnego działania. 

 

IMG_20201214_170945.jpg

IMG_20201214_171131_BURST002.jpgwiesz juz ktore to srubki?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

To może jeszcze ja dorzucę pytanko. Da się zmienić, wyregulować zatrzask aby odbijał przy większym ciśnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj