Kudłaty95

Przydomowy kurnik

Polecane posty

Kudłaty95    0

Witam, chciałbym w przyszłym roku zakupić kilka kurek zielononóżek kuropatwianych. Chodzi mi o jajka dla siebie , nie żaden biznes. Miejsca mam dość , tylko nie wiem czy kupować kurnik czy budować własny ? Ogrodzone oczywiście też będzie. Ile kur potrzebuje mieć , żeby nie narzekać na brak jajek 10-20? . Z góry dzięki za odpowiedź. 

tomek1974    15

nie polecam kur zielononóżek to dzikie i płoche kury a koguty bardzo zadziorne ,kury przeważnie niosą co drugi dzień więc pomnóż przez dwa 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez kombinerki
      Witam,
      chciałem zapytać czy ktoś tu wie z kim można podpisać umowę na dostarczanie jaja kurzych. (powiat bialski, woj Lubelskie.) w okoliczy kojarzę tylko jednego farmera który ma kurnik na jajka (od20 lat) i chyba źle na tym nie wychodzi. Ale dowiedzieć się szczegółów to....
    • Przez Patryk1229
      Witam jestem nowy na forum;) mam kilka pytań odnośnie kaczek i gesi ;) zakupiłem około 30 sztuk w różnym wieku od 3 do 7 tyg, jak to jest z wypuszczaniem ze stajni, czy mały deszcz mżawka przeszkadza ? Póki co staram się wypuszczac jak jest w miarę sucho tzn brak rosy ;) pozdr 
      A drugie pytanie odnosnie karmienia, póki co karmię dwa razy dziennie rany i wieczór sruta z jęczmienia pszenicy i owsa z małym dodatkiem paszy i czasami odrobina parowanych ziemniaków plus do woli zielonka na wybiegu ale właśnie przy ładnej pogodzie, czy według Was ok ? 
    • Przez Amelazaslinowa
      Dzień dobry. Niedawno moja znajoma kupiła kaczki. Dwie kaczki są kaczkami domowymi. Nie jest jednak pewna kaczora. Jest mniejszy, ma bardziej płaski dziób i mimo podobnego wieku nie posiada "odznaczeń" na upierzeniu i dziobie, którymi cechuje się reszta. Czy w takiej sytuacji mozliwy byłby rozród i nie miało by to konsekwencji genetycznych? Na dole zdjęcie kaczora.

• Przez Tomi76t1
      Witam. mam pytanie. Posiadam dzialeczkę 19 arów i właśnie zastanawiam się nad wolnym wybiegiem dla kurek. Czy w dalszym ciągu jest to temat opłacalny ?. Dodam że działka nie jest przy domu. Proszę o jakieś porady…
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj