MariuszWakowicz

Jaka kara za brak OC w samochodzie ?

Polecane posty

Witam mam pytanko posiadam samochód który jest bez oc od 10 lat (stał w garażu) i chciałbym go opłacić w styczniu czy będę miął kare za kilka lat niepłacenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak tak stare auto to raczej nie, młodsze ścigają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

jak tylko zapłacisz oc to fundusz gwarancyjny się do ciebie odezwie i 5 tysi lżejszy będziesz (strzelam z tą kwotą)

Przed chwilą, Nikita_Bennet napisał:

jak tak stare auto to raczej nie, młodsze ścigają.

przyczepa z 77r i mnie ścigali jak o miesiąc się spóźniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Lepiej spytaj u ubezpieczyciela, bo teraz jeżeli się spóźnisz żeby ubezpieczyć to i zdjęcia pojazdu będą potrzebne i badanie techniczne, w sumie u mnie tak było i za tydzień zwłoki zapłaciłem 200 zł. Ale sami przysłali że trzeba ubezpieczyć, zapłacić tą karę z odsetkami, a jak nie to komornik ściągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
4 minuty temu, jaffa napisał:

jak tylko zapłacisz oc to fundusz gwarancyjny się do ciebie odezwie i 5 tysi lżejszy będziesz (strzelam z tą kwotą)

przyczepa z 77r i mnie ścigali jak o miesiąc się spóźniłem

z 1967, od osiemdziesiątych nie opłacana bo niby wycofana - zero ścigania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

mogą sprawdzić max 3lata wstecz kara to ponad 5 tyś. Nawet na raty podobno nie chce rozkładać. Ja miałem podobna sytuację. Kupiłem auto z polisa pół roku jeździłem na tej polisie. I wyszło tak że się zgapilem ze już mi się tamta polisa skończyła. Automatycznego odnowienia polisy nie było I tak jezdzilem ponad miesiac. W koncu zawrlem Nowa polise . fundusz się nie doczepil . To było prawie 3 lata temu. to może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
18 minut temu, jaffa napisał:

przyczepa z 77r i mnie ścigali jak o miesiąc się spóźniłem

tu nie chodzi raczej o rok produkcji pojazdu a o to że skoro 10 lat stoi bez OC to fundusz nie ma takiego pojazdu zapewne w swoim systemie i nie wie że nie ubezpieczony, jak właśnie się pojawi to wtedy będą wiedzieli że nie miał wcześniej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

nie gadajcie głupot. kara jest 4200 w tym roku od przyszłego podwyżka (kara zależna od wysokosci minimalnego wynagrodzenia. druga zależna to czas jaki minął od nie opłacenia auta. rozkładają na raty, tylko trzeba jechać do ufg dogadać się. mogą odstąpić od kary, ale trzeba potwierdzić że ma się trudną sytuacje materialną. wiem to wszystko z pierwszej ręki. Aaa i kara zależy od rodzaju pojazdu


a z zauważeniem przez ufg jest różnie. jednym się uda innym nie. Teraz czytałem o tym że jak ubezpieczy się 1 stycznia to jest małe prawdopodobieństwo nie wykrycia, ale to tylko słyszałem i uznaje to za pisane palcem na wodzie. co do autora, pewnie komuś sprzedaliscie 10 lat temu, a teraz odkupiliscie ;)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1

Fg sprawdza historie z cepiku jezeli nie ma zadnych zmian od 10 lat nie robiles przegladu ani auto nie zmienialo wlasciciela to w cepiku jest bo jest bez zadnej historii i fg tego nie szuka ale jesli byla by jakas zmiana to w cepiku od razu pojazd zaświeci sie ze niema oc i klops. Mi wezwanie do zapłaty przyszlo po ok 6 miesiącach

Edytowano przez wolkodaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

W tamtym roku ubezpeiczylem przyczepe ktora nie byla obezpieczona od lat 90, zadnej kary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Teraz nie wiem jak to wygląda ale problem dotyczy głównie pojazdów kupionych i nie przerejstrowanych. Bo mając pojazd już raz opłacone OC jeżeli nie wymowimy umowy to polisa trwa nadal tylko rośnie dług w firmie ubezpieczeniowej.

Siostra miała takim autem kolizję, OC opłaciła z odsetkami a poszkodowany dostał odszkodowanie.

Kupiono przyczepę ubezpieczyłem miesiąc po terminie (u mnie zbiega się to z przeglądem tu był miesiąc różnicy) i już z 2 lata cisza.

Jak to będzie wyglądało po nowym roku nie wiem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Jak auto nie bylo w elektronicznym spisie to Cie nie znajda. Mialem tak wsk. Jesli jeszcze bylo wszystko papierkowe to nie dojda. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

No i na pojazd 40-letni lub starszy nie trzeba mieć ciągłości takich nie szukają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

To bez problemu. Przyczepa kupiona w 90 nigdy nie przerejestrowana i nie opłacona. W ubiegłym roku z ojca napisaliśmy umowę kupna na mnie, zarejestrowałem opłaciłem oc i bez kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kara z FG jest naliczana od pierwszego dnia stycznia każdego roku. np. jesli zapacisz OC 31grudnia to juz 1stycznia FG może Cie cmoknąc w pompke nic nie mogą zrobić. ale jak juz byś zapłacił OC np. 10stycznia kare dostaniesz za 10dni!!!  Mają oni tam swoje przedziały i kary jakie obowiązują. Brat za 3dni dostał o ile pamietam 900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
8 godzin temu, mds212 napisał:

To bez problemu. Przyczepa kupiona w 90 nigdy nie przerejestrowana i nie opłacona. W ubiegłym roku z ojca napisaliśmy umowę kupna na mnie, zarejestrowałem opłaciłem oc i bez kary

Potwierdzam, miałem podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj