News
dawidursus323

Desykacja azotem. Koniec dikwatu.

Polecane posty

nick    1

Tak się złożyło że około 10 dni stała jednak pogoda  na to pozwoliła. W tym roku spotkałem się ze stosowanie octu  przy zasuszeniu cebuli.

pala92    32

Jest jeszcze spotlight do desykacji ale jeszcze go nie stosowalem. U nas nie ma rejestracji na ziemniaka przeznaczonego do sadzenia ale doradca FMC mowil ze w Anglii jest i zdolnosc kielkowania jest ok. Ciekawe jak saletra by sie sprawdzila w ziemniakach i w jakiej dawce? Kiedys po glifo zaczely gnic juz w ziemi😀

Wiadomość z agroFakt.pl

54 minuty temu, pala92 napisał:

Jest jeszcze spotlight do desykacji ale jeszcze go nie stosowalem. U nas nie ma rejestracji na ziemniaka przeznaczonego do sadzenia ale doradca FMC mowil ze w Anglii jest i zdolnosc kielkowania jest ok. Ciekawe jak saletra by sie sprawdzila w ziemniakach i w jakiej dawce? Kiedys po glifo zaczely gnic juz w ziemi😀

Pytanie czy nadaje się na plantację nasienne traw czy faceli itp ten spotlight bo pisze że w ziemniaku tylko na przemysł i konsumpcję, nie nasienne, ale w sumie ziemniak to chodzi o bulwę a nie nasiona więc może i by się nadało to. Zadzwonię jutro do granuma się zapytać co teraz rolnicy stosują na suszenie. 

pala92    32

Pisalem ze w GB jest zarejestrowany na nasienne.  Ogolnie temat ciekawy i w tym roku przetestuje oprysk saletra na ok 0.5 ha ziemniakow i zobaczymy😃

90210grzesiu    87
Dnia 25.12.2019 o 17:42, miwigos napisał:

Nie wiem ile mozna rozpuścić ,ale napewno jest problem bo robi sie kleista masa która brudzi opryskiwacz i filtry,kilkanaście lat temu rozpuściłem w pilmecie 300 litrowym ,był problem,jakie dawki nie pamietam bo skleroza  

Głupoty gadasz, w tym roku desykowałem groch saletrą i super się rozpuszczała. komosę i rdest tylko nie jestem pewien który załatwiła po tygodniu. podstawa oprysk drobnokroplisty bo paliło tylko tam gdzie spadła kropla. 

taurusteam    24
Dnia 26.12.2019 o 23:14, wolkodaw napisał:

A siarczan amonu nie sprawdzi sie jako desykant?

A dlaczego nie mocznik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Wassabi88
      Witam 
      Dostałem ofertę wydzierżawienia 7 hektarów gorszej klasy ziemi pod uprawę tarniny. Dzierżawca ma zajmować się wszystkim, ja tylko "daje" pole pod uprawę. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dopłatami unijnymi na tego typu uprawę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy ciężko potem przywrócić pole do stanu "użytkowania" po uprawie tarniny?
      Pozdrawiam, i z góry dziękuję za jakiekolwiek informację.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj