dawidursus323

Desykacja azotem. Koniec dikwatu.

Polecane posty

nick    1

Tak się złożyło że około 10 dni stała jednak pogoda  na to pozwoliła. W tym roku spotkałem się ze stosowanie octu  przy zasuszeniu cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jest jeszcze spotlight do desykacji ale jeszcze go nie stosowalem. U nas nie ma rejestracji na ziemniaka przeznaczonego do sadzenia ale doradca FMC mowil ze w Anglii jest i zdolnosc kielkowania jest ok. Ciekawe jak saletra by sie sprawdzila w ziemniakach i w jakiej dawce? Kiedys po glifo zaczely gnic juz w ziemi😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pala92 napisał:

Jest jeszcze spotlight do desykacji ale jeszcze go nie stosowalem. U nas nie ma rejestracji na ziemniaka przeznaczonego do sadzenia ale doradca FMC mowil ze w Anglii jest i zdolnosc kielkowania jest ok. Ciekawe jak saletra by sie sprawdzila w ziemniakach i w jakiej dawce? Kiedys po glifo zaczely gnic juz w ziemi😀

Pytanie czy nadaje się na plantację nasienne traw czy faceli itp ten spotlight bo pisze że w ziemniaku tylko na przemysł i konsumpcję, nie nasienne, ale w sumie ziemniak to chodzi o bulwę a nie nasiona więc może i by się nadało to. Zadzwonię jutro do granuma się zapytać co teraz rolnicy stosują na suszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Pisalem ze w GB jest zarejestrowany na nasienne.  Ogolnie temat ciekawy i w tym roku przetestuje oprysk saletra na ok 0.5 ha ziemniakow i zobaczymy😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 25.12.2019 o 17:42, miwigos napisał:

Nie wiem ile mozna rozpuścić ,ale napewno jest problem bo robi sie kleista masa która brudzi opryskiwacz i filtry,kilkanaście lat temu rozpuściłem w pilmecie 300 litrowym ,był problem,jakie dawki nie pamietam bo skleroza  

Głupoty gadasz, w tym roku desykowałem groch saletrą i super się rozpuszczała. komosę i rdest tylko nie jestem pewien który załatwiła po tygodniu. podstawa oprysk drobnokroplisty bo paliło tylko tam gdzie spadła kropla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taurusteam    27
Dnia 26.12.2019 o 23:14, wolkodaw napisał:

A siarczan amonu nie sprawdzi sie jako desykant?

A dlaczego nie mocznik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Napisano (edytowany)
Dnia 25.12.2019 o 19:24, dawidursus323 napisał:

Wiecie, mógłbym to prysnąć glifo ale może być problem z skupem. Pryskalem dikwatem i życica 75% kiełkowania czyli na granicy. Po glifo będzie gorzej?

Rozmawiałem z gościem że 2l randapu nie obniża kiełkowania pryska co roku i tesz gorczyce i że jest ok i kiełkowanie

 

Edytowano przez Pawlo2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Ale widziałeś co wlewa, ile wlewa? Bo ludzie różne historie gadają, żeby pokazac co oni nie potrafią labo jakie to plony maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Ale widziałeś co wlewa, ile wlewa? Bo ludzie różne historie gadają, żeby pokazac co oni nie potrafią labo jakie to plony maja.

Też prawda.

 

7 godzin temu, Pawlo2 napisał:

Rozmawiałem z gościem że 2l randapu nie obniża kiełkowania pryska co roku i tesz gorczyce i że jest ok i kiełkowanie

 

Dobra informacja. Jeszcze siarrczan amonu i powinno być nie najgorzej. Tylko czas działania glifo plus siarczan to? Bo dikwat to 4 dni i suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
18 godzin temu, dawidursus323 napisał:

Też prawda.

 

Dobra informacja. Jeszcze siarrczan amonu i powinno być nie najgorzej. Tylko czas działania glifo plus siarczan to? Bo dikwat to 4 dni i suche.

Myślę spróbować 30k saletry na 100l wody i siarczanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Dnia 1.06.2020 o 15:25, Pawlo2 napisał:

Myślę spróbować 30k saletry na 100l wody i siarczanu 

Witam mam pytanie czy facelia położona zakwitne som iusz ponki i niektura kwitnie bo dziś było oberwanie chmury i 15h leży 

 

Edytowano przez Pawlo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Dnia 8.06.2020 o 22:32, Pawlo2 napisał:

Witam mam pytanie czy facelia położona zakwitne som iusz ponki i niektura kwitnie bo dziś było oberwanie chmury i 15h leży 

 

Zaje***cie w temat trafiasz😀 o ile kojarze to jest temat o facelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Dnia 26.12.2019 o 22:38, 90210grzesiu napisał:

Głupoty gadasz, w tym roku desykowałem groch saletrą i super się rozpuszczała. komosę i rdest tylko nie jestem pewien który załatwiła po tygodniu. podstawa oprysk drobnokroplisty bo paliło tylko tam gdzie spadła kropla. 

Ile dawałeś saletry na 100l wody

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEWFarmer85    1

Podpinam się, jaką dawka saletry do desykacji . czy ktoś w tym roku już desykowal trawę nasienna? to już pora na koszenie Boxera się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

boxer najszybciej za tydzień do pryskania do koszenia po 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 26.12.2019 o 11:38, tracker napisał:

Ja stosowalem 0,2l oleju po smarzeniu frytek + 2 litry octu  i 0,5l maślanki na 250l wody/ha, po 2 tygodniach efekt rewelacyjny.

po co ta maślanka ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Dnia 26.12.2019 o 22:38, 90210grzesiu napisał:

Głupoty gadasz, w tym roku desykowałem groch saletrą i super się rozpuszczała. komosę i rdest tylko nie jestem pewien który załatwiła po tygodniu. podstawa oprysk drobnokroplisty bo paliło tylko tam gdzie spadła kropla. 

A ile dałeś saletry na 100l 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
40 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Coś koło 15 kg, ale myślę, że 20 będzie lepiej i ze 200 l ha.

Ziemniaki tak desykowałeś? Ciekawe czy nie gniją pozniej bulwy po azocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 9.07.2020 o 08:41, RU68 napisał:

po co ta maślanka ?  

a i jeszcze olej się rozwarstwia i nie da się wymieszać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 15.07.2020 o 07:10, pala92 napisał:

Ziemniaki tak desykowałeś? Ciekawe czy nie gniją pozniej bulwy po azocie?

Groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj