zbigniewmaszyn

Tur do samodzielnego złożenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pimper21    61

a podstawa ? raczej mało realne zrobić coś takiego samemu nie wiem czy to warte zachodu

  • Like 1

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

mam spawarkę, spawać potrafię i nadal myślę że taniej wyjdzie kupić gotowca. Robiłem tuza miało wyjść taniej wyszło podobnie i to bez mojej robocizny ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

tylko taki tur kosztuje powyżej 10tys to ile stali byś musiał mieć żeby to przekroczyć i hydraulika to raczej też zależy jakie dasz siłowniki i węże w kupnym może być z niższej półki a sam możesz dać lepsze. za tur stolla musisz dać 30 juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Sama stal to nie problem trzeba to jakoś wyciąć sam tur to może i nie problem ale podstawę to już trzeba konkretnie zrobić trzeba mieć czym to wyciąć kątówką to wątpię, jak by to tak prosto szło to każdy by robił sam a sporo nowych polskich w galerii widać :)

  • Like 1

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pimper21 napisał:

a podstawa ? raczej mało realne zrobić coś takiego samemu nie wiem czy to warte zachodu

Nie urażając nikogo to znam ludzi co przerasta ich nawet złożenie szafki z Castoramy ...odnośnie przyłączenia do ciągnika to i tak każda firma podając cenę tur-a to podaję cene bez przyłącza...więc samo przyłącze można dokupić 

Edytowano przez zbigniewmaszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
4 minuty temu, zbigniewmaszyn napisał:

każda firma podając cenę tur-a to podaję cene bez przyłącza

To chyba nie tak Myślę w cenie jest podstawa i montaż Jak sie mylę to proszę o oświecenie mnie W żadnym ogłoszeniu nie jest napisane że tur solo 

Podstawa do c 385 pod metal technik z hydraulika to 4500 zł

 

 

@ThePerkinsChyba w tym roku kupował nówke To by napisał jak to było z ceną 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
59 minut temu, zbigniewmaszyn napisał:

Nie urażając nikogo to znam ludzi co przerasta ich nawet złożenie szafki z Castoramy ...odnośnie przyłączenia do ciągnika to i tak każda firma podając cenę tur-a to podaję cene bez przyłącza...więc samo przyłącze można dokupić 

Ciekawe która ? Podaj przykład ;) jak szukałem tura to wszędzie była cena z adaptacją 

51 minut temu, debrzyna napisał:

To chyba nie tak Myślę w cenie jest podstawa i montaż Jak sie mylę to proszę o oświecenie mnie W żadnym ogłoszeniu nie jest napisane że tur solo 

Podstawa do c 385 pod metal technik z hydraulika to 4500 zł

 

 

@ThePerkinsChyba w tym roku kupował nówke To by napisał jak to było z ceną 

 

Gościu pierdzielić głupoty i tyle ;) jak szukałem tura to wszędzie była cena z adaptacją i montaż gratis albo 2-3 stówy to zależy jaka firma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

@zbigniewmaszyny ci powiem ostatnio składałem kilka szafek i małe problemy były . Odnośnie tura pierwsze słyszę o tym że firma podaje cenę tura bez adaptacji, bez osprzętu to tak ale bez uchwytu za montaż 200 - 300 stówki i masz wywalone a u spawać adaptację to nie takie proste sam tur pikuś np. ursusy z turbo adaptacja musi być przesunięta tak aby nie wadziła o turbo.

  • Like 1

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszystko jest do zrobienia pod warunkiem że dysponujemy sprzętem do wykonania. I najlepiej mieć wzór, ale z drugiej strony po co wyważać otwarte drzwi.

Nie zawsze może się okazać że wykonanie samemu jest tańsze, zakład kupując hydraulikę kupuje dziesiątki sztuk a cena dla detalisty może byc dużo większa.

  • Like 2

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jak ja kupowałem tura inter techu to adaptacja byla osobno zreszta na prosty rozum do każdego ciagnika jest inna a wiec i tańsza i droższa

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Robiłem nie raz różne maszyny, Co do tura to dorabiałem mocowania do MTZ, ale to był MTZ tur był z MF, pozostałość po ciągniku. Hydraulika niwa, ale mialem tano by częsć używanej i leżaki magazynowe. 

Niech sie nikomu nie zdaje ze robota samemu tanio wychodzi. To bzdura.

W galerii mam wózek do talerzówki z Agro-masza ktory sam robiłem w 2107 roku, Przeczytajcie komentarze.  Nowy 10 tyś sam zrobiłem za 6 w ciągu 2 miesięcy i szczęście że mailem bardzo dobry układ z stalą, bo jakby nie to to cena wyszła by z 8-9 tyś. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące taki wózek musiałeś mieć słaby plan działania albo długo czekać na elementy

W tym projekcie jest opcja zamówienia wszystkich części 

Więc w opcje wchodzi samo składanie i spawanie wiadomo umiejętności też są potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

ale nawet niech wyjdzie 2 tysiące taniej i co to nie są pieniądze? część rolników w zimie nic jej robi więc akurat mają czas albo i więcej czasu mają więc jak mają siedzieć bezczynnie a oszczędzić kilka tysięcy dzięki temu to też zarobek a nie liczycie czas jakby na etacie robić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie co tyrają za 2 tysiące z groszem cały miesiąc 

Cały miesiąc po 8 h dziennie już nie liczę dojazdów to można kilka takich ładowaczy złożyć 

W galerii mam kilka maszyn na koncie więc raczej znam się na temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

wątpię żeby kto kolwiek kupił ten projekt i go zrealizował i nie dlatego że jest zły czy coś tylko większość ludzi będzie się bać że nie podoła gdybyś np. zaprezentował chodźby na yt wykonanie od a do z takiego tura pokazanie ile tak naprawdę kosztuje zbudowanie i naprawdę wyszło by to atrakcyjnie cenowo myślę że klienci by się znaleźli, nie wiem czy sam będziesz wypalał części do złożenia tego tura czy zlecasz to jakiejś firmie ale jest to dobra opcja bo np. w mojej okolicy ciężko o kogoś kto chciał by taka usługę zrobić :)

  • Like 1

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak napisałem wcześniej to jeżeli ktoś dysponuje parkiem maszynowym aby wykonać to samemu to ma sens ale jeżeli korzystać z usług toczenia, wypalania itp to nie widzę możliwości wykonania taniej.

Profil też się nie sprawdzi bo widzę ramia stopniowane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 25.12.2019 o 06:51, robi57362 napisał:

jak ja kupowałem tura inter techu to adaptacja byla osobno zreszta na prosty rozum do każdego ciagnika jest inna a wiec i tańsza i droższa

A czy gdzieś napisane że za jedną adaptacje ?  .. ceny masz podane z adaptacją a później tylko dobieraja ją do odpowiedniego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   Ładowacz,niby patrząc  boku to prosta maszyna. Ale jest to system zależności,przesunięcie czegokolwiek o 1 cm powoduje następstwa,lawinę następstw. A adaptacja,to już w ogóle wyższa szkoła jazdy , wiedzy i przewidywania. Tam albo zrobione do mm,albo nie złożysz. Zrobiłem ładowacz na tył, a żeby wyszedł mocny i taki jak chciałem,to tak mi dał w d*pę,że czołowy z inter techu kupiłem,nie myśląc o jakichś starszych i przerabianiu złomu.  Już ja widzę efekty samodzielnego składania.bo pospawać to większośc potrafi,ale żeby do całości zgadzało się,i szczególnie podpięcie,gdy ci 0,5 cm do czegoś brakuje.  Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach pokazano elementy dzięki którym można przerobić swojego TUR-a na ładowacz z euro ramką 

Elementy palone laserem na euro ramkę to koszt ok 470

Euro ramka.jpg

untitled.53.jpg

Ładowacz czołowy.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój_ulep    8

Są jeszcze te ramki do samodzielnego spawania? Bo widziałem nie dawno na olx za chyba 285zł ale wtedy nie potrzebowałem a teraz nie ma. Jak to w ogóle wyglądało? Bo zdjęcia przedstawiały produkt już po złożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj