Grzegorz1322

Migomat nowy czy używany?

Polecane posty

Witam. Czy jest sens kupić migomat używkę  np ozas magomig 401 czy Bester magster 400 w cenie około 3tyś? Czy np nowego bestera 330 lub Lincolna 305? Czy ma ktoś z forumowiczów takie modele , jak z ich awaryjnoscia?  Używane byłyby do spawania ceowników i profilów, oraz do napraw maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ozas za względu na prostszą budowę, sam posiadam ozas 550A  i od kilku lat zero awarii, również mam kemppi 520A (obie spawarki na sprzedaż)

Do napraw rolniczych to mniejszej spawarki jak 360 A to bym nie brał

Jeżeli nową chcesz kupić to Esab 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew a na jakich bezpiecznikach działa ci ozas ? To już są potwory maszyny . Zerknołem w twoją galerie to komu jak komu ale tobie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozas z tego co pamiętam to 25 A  ale nie jestem pewien musiałbym zerknąć w szafkę . na tabliczce znamionowej każdej spawarki masz coś takiego jej sprawność jeżeli weźmiesz spawarkę np. 300A to jej 100% sprawności jest strzelam ok 210A (to prąd który możesz używać bez przerwy) w przypadku używania 260 A na takiej spawarce musisz po kilku minutach ciągłego spawania zrobić kilka minut przerwy. Wiadomo wszystko zależy od Ciebie co będziesz spawał ale dobrze jest mieć zapas mocy wydłuża to żywotność spawarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew i tu masz rację np magomig 401 ma na 100% 315A  a 400 na 60% a wspomniany Lincoln 305 na 100% ma chyba 180A . I taki magomig 400A to na 25 by działał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

ja posiadam spawarke firmy ozas i jak narazie problemów z nią nie było i jednak jak się nią spawa to widać różnice w spawaniu w porównaniu do tych chińskich spawarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

400A na 32A życzę powodzenia xDD do gospodarstwa to spokojnie starczy 250A, spokojnie tregry i inne zelastwa można spawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się też Bester magster 350 z oddzielnym podajnikiem na 100% ma 270A ale za 1700 mogę mieć ozasa tep 400 z podajnikiem zp12 . Trochę się obawiam tej płynnej regulacji i wiekowego sprzętu☺️.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Nowe bestery to lipa. Ja polecam magnuma 330. Spawarka sprawdza się super. Produkują ten model już x lat i ludzie to chwalą zarówno Ci których znam jak i na forach spawalniczych. W gospodarstwie wystarczy w zupelności i do tego tani serwis.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Fajny ten Magnum ale mokm zdaniem musi mieć 230 też a ten nie ma, bo siły wszędzie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Gdzie na gospodarstwie nie masz 3 faz? 

Magnum także polecam, moja ma ponad 10 lat i praktycznie bezproblemowo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Koledzy dobrze mówią. Jak nie masz zakładu produkcyjnego to Magnum 330 4x4 będzie najlepszy. Przy zasilaniu 400V spaw dużo lepiej wygląda jak przy 230. 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Szukaj weldmana, mam dwa i żaden nie zawiódł mnie nigdy, jeden ogromniasty drugi bardziej mobilny

  • Like 1

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 3 fazy jest lepszy niż 230V  lecz to made in China do mnie nie przemawia.  Magnum jest inwertorowe ma igb nie każdy chce to robić . A takiego ozasa czy bestera to nie problem proste na odczepach stara szkoła . Kolegi ojciec spawał dep 400 w pracy z 84r i jak szedł na emeryturę to go kupił i chodzi do dziś . Ciekawe czy to Magnum pochodzi połowę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Ja posiadam Migomat  ELMAR 300 Porządny na miedzi. Mam go ponad 5 lat i na razie jest ok.  Wada jego to masa i transport szczególnie po nierównościach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
5 godzin temu, PATr napisał:

Gdzie na gospodarstwie nie masz 3 faz? 

Magnum także polecam, moja ma ponad 10 lat i praktycznie bezproblemowo chodzi

Na gospodrarstwie mam wszedzie, ale jak migomat  to tylko 230/400. Wiadomo na 400 sie lepiej spawa ale wystarczy ze nie bedzie 1 fazy a chcesz cos pospawac przy samym 400 ejstes w d*pie jak nie masz innej spawarki, a na takiej 230/400 przestawiasz na 230 i spawasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj