Wojtek026

Ardanowski: Masz zwierzęta, dostajesz dopłaty do TUZ

Polecane posty

witejus    8520

nie wiem czemu was dopa boli o ten KRUS? ,czy i co który zyska że kilka tysięcy małych gospodarstw odpadnie z KRUS?

myślicie że jak będzie mniej ubezpieczonych to będą większe emerytury ,renty?czy ten który pracuje za granicą i płaci składkę do KRUSu jest gorszy od tego który gospodaruje w kraju i płaci składkę?w jaki sposób ci przysłowiowi taksówkarze wyłudzają i co wyłudzają jeśli oni płacą podwójną składkę?,przecież rząd zachęca do działalności pozarolniczej tych dla których dochody z gospodarstwa są nie wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Bo to chyba roztrząsanie problemu typu który rolnik jest prawdziwszy? Ten na KRUS czy ten na ZUS? A  może ten na  ZUS nie jest rolnikiem tylko znienawidzonym przez Państwo przedsiębiorcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
2 godziny temu, zenekkrasowski napisał:

jak czegoś nie rozumiesz to napisze prościej

No w końcu załapałeś gdzie poprawnie pisać posty - dobre i to. Jeszcze jakbyś podciągnął się z argumentami merytorycznymi to byłoby prawie dobrze - może kiedyś w przyszłości.  

1 godzinę temu, zenekkrasowski napisał:

Tak jak piszesz czesc ziemi by byla w obrocie, a jak myslicie mialo by to znaczacy wplyw na jej bardzo wysoka cenę ?

Znowu źle - nie w tej rubryce - jednak nie jesteś zbyt bystry

49 minut temu, witejus napisał:

nie wiem czemu was dopa boli o ten KRUS? ,czy i co który zyska że kilka tysięcy małych gospodarstw odpadnie z KRUS?

myślicie że jak będzie mniej ubezpieczonych to będą większe emerytury ,renty?czy ten który pracuje za granicą i płaci składkę do KRUSu jest gorszy od tego który gospodaruje w kraju i płaci składkę?w jaki sposób ci przysłowiowi taksówkarze wyłudzają i co wyłudzają jeśli oni płacą podwójną składkę?,przecież rząd zachęca do działalności pozarolniczej tych dla których dochody z gospodarstwa są nie wystarczające

Bo to zwyczajnie sankcjonowanie przekrętów - podobnie jak tych niby rolników z TUZami i pseudoekologów. Albo KRUS jest dla rolników - osób zajmujących się uprawą ziemi, albo nie. Taksówkarze i im podobni wyłudzają ubezpieczenie zdrowotne - tak mi się wydaje.

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

a jeśli ktoś ma 300 ha i nic osobiście ,własnoręcznie w polu czy oborze nie robi to jest rolnikiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12 napisał:

O co Ci chodzi człowieku....nie siedzę przy kompie, robote miałem a zimno w paluchy to interpunkcja kuleje kolega stwierdzil że będzie więcej ziemi w obrocie jak część zechce sprzedać, to zadałem pytanie czy wpłynie to na cene? Bez ironii, sam sie zastanawiam i pytałem o opinie innych...Wiec nie wiem czego nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15
2 godziny temu, wildagro12 napisał:

Mógłbyś w końcu nauczyć się pisać w odpowiednim okienku, bo co do zawartości merytorycznej twoich postów to nawet nie ma się do czego odnosić

Skoro ktoś w okolicy kradnie to Ty też zaczniesz? Mówię, że ta ustawa utrudni kradzież

Ale kto kradnie ?? Bo ty jakiś okradany się czujesz. Mam od tego roku 80 ha lak na natura 2000 w pakiecie, skosilem zebrałem sprzedałem , dostałem zaliczkę kontroli akurat nie miałem raczej . Okradlem kogoś czy co? Wziąłem te łąki z myślą o dopłatach . Od lat jest możliwość robienia pakietów na tuz jeżeli jest tam coś cennego przyrodniczo a następnie muszę przestrzegać wymogów i robię to . Wiec kogo ukradłem ?jak krowiarz to weźmie to będzie ok wtedy ? Krowiarze tego siana nie chcieli bo im jie pasuje wiec jedno wyklucza drugie

i wspominacie o tej naturze. Bez obszary natura 2000 tez są te same stawki i pakiety , musi być poprostu TUZ. Jak już mamy zabierać dopłaty to wogole trzeba isc dalej. Zabrać temu co bierze dopłaty do pastewnych jak koniczyna itp i nie ma krów. Zabrać temu co nie żadnych dowodów na to ze prowadzi produkcje rolnicza Wiec każdy kto wziął dopłatę do pola obsianego pszenica nie ma żadnej faktury sprzedaży lub wpływu na konto .

wogile to proponuje każdemu krowiarzowi oddać po 10 % swojego ornego gruntu z przeznaczeniem pod koniczynkę dla niego. Bez żadnego czynszu , dopłata jego. Może to minister tez niech uchwali to będzie lux

2 minuty temu, witejus napisał:

a jeśli ktoś ma 300 ha i nic osobiście ,własnoręcznie w polu czy oborze nie robi to jest rolnikiem czy nie?

Nie, jest wtedy leniem. Prawdziwy polski rolnik chodzi ubrudzony gownem i błotem, dzień zaczyna od piwka, ma średnio 10 ha, 5 świń , 3 krowy. Narzeka jak jest zajebsny robota ze nie ma na nic czasu, nic się nie opłaca. Klnie na warszawiaków ze sk***ysyny nic nie robią tylko dopłaty bierą , a sąsiad który tez gospodarzy a do tego chodzi do pracy na etat jest dla niego największa menda społeczna i pseudorolnikiem który powinien oddać hektary najlepiej za darmo i podziękować . To jest prawdziwy rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jacyś nerwowi jesteście - pisałem tylko, że popieram ministra ws. tej ustawie - Wy nie i tyle. Widocznie ministerstwo (ARIMR) zna skalę problemu rolników, których jedynym zajęciem jest pobieranie dopłat i chce to ukrócić.

13 minut temu, Szymon8700 napisał:

Ale kto kradnie ?? Bo ty jakiś okradany się czujesz. Mam od tego roku 80 ha lak na natura 2000 w pakiecie, skosilem zebrałem sprzedałem , dostałem zaliczkę kontroli akurat nie miałem raczej . Okradlem kogoś czy co? Wziąłem te łąki z myślą o dopłatach . Od lat jest możliwość robienia pakietów na tuz jeżeli jest tam coś cennego przyrodniczo a następnie muszę przestrzegać wymogów i robię to . Wiec kogo ukradłem ?jak krowiarz to weźmie to będzie ok wtedy ? Krowiarze tego siana nie chcieli bo im jie pasuje wiec jedno wyklucza drugie

i wspominacie o tej naturze. Bez obszary natura 2000 tez są te same stawki i pakiety , musi być poprostu TUZ. Jak już mamy zabierać dopłaty to wogole trzeba isc dalej. Zabrać temu co bierze dopłaty do pastewnych jak koniczyna itp i nie ma krów. Zabrać temu co nie żadnych dowodów na to ze prowadzi produkcje rolnicza Wiec każdy kto wziął dopłatę do pola obsianego pszenica nie ma żadnej faktury sprzedaży lub wpływu na konto .

wogile to proponuje każdemu krowiarzowi oddać po 10 % swojego ornego gruntu z przeznaczeniem pod koniczynkę dla niego. Bez żadnego czynszu , dopłata jego. Może to minister tez niech uchwali to będzie lux

Nie, jest wtedy leniem. Prawdziwy polski rolnik chodzi ubrudzony gownem i błotem, dzień zaczyna od piwka, ma średnio 10 ha, 5 świń , 3 krowy. Narzeka jak jest zajebsny robota ze nie ma na nic czasu, nic się nie opłaca. Klnie na warszawiaków ze sk***ysyny nic nie robią tylko dopłaty bierą , a sąsiad który tez gospodarzy a do tego chodzi do pracy na etat jest dla niego największa menda społeczna i pseudorolnikiem który powinien oddać hektary najlepiej za darmo i podziękować . To jest prawdziwy rolnik

Dopłaty pełnią funkcję wyrównania wysokich kosztów produkcji, niskich cen produktów rolnych czy to się komuś podoba czy nie.

Kiedyś była dopłata UPO do TUZów - teraz nie ma i co krowiarze zbankrutowali, krzyczeli hańba, koniec świata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
21 minut temu, wildagro12 napisał:

Jacyś nerwowi jesteście - pisałem tylko, że popieram ministra ws. tej ustawie - Wy nie i tyle. Widocznie ministerstwo (ARIMR) zna skalę problemu rolników, których jedynym zajęciem jest pobieranie dopłat i chce to ukrócić.

i zamiast zająć się ich rozwiązywaniem to wymyśla jak rolnikom zabrać dopłaty a problemy leżą odłogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
4 godziny temu, Partyzant85 napisał:

I wcale się nie dziwię, że ten cwaniak-dopłatowiec nie chce nikomu dopłat oddawać. Tak  są prawa rynku.

Ty też niezły cwaniak skoro tylko razem z dopłatami ci taka pasza z łąki potrzebna.

Ja nikomu nigdy nic nie płaciłem za to, że sobie czyjąś łąkę na siano wykosiłem. A odkąd swoich już nie zbieram to i potrzebującemu oddam za darmo a nawet i może sobie wysuszyć i zabrać jeśli skoszę sam. Ale jakby do mnie przyszedł jakiś gamoń i powiedział " daj dopłaty to ci łąkę uprzątnę" to chyba bym za nim gumofilcem rzucił.

źle mnie zrozumiałeś ja mu dopłatę oddam w zamian za pasze z łąki a on pies ogrodnika. czytaj ze zrozumieniem do płatowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
20 minut temu, witejus napisał:

i zamiast zająć się ich rozwiązywaniem to wymyśla jak rolnikom zabrać dopłaty a problemy leżą odłogiem

Masz jakąś propozycję jak rozwiązać ten problem? Czy po prostu ma być jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

dla mnie to nie jest problem , ja nie z tych co się modlą ,,Panie Boże mam jedną krowę a sąsiad trzy, spraw by mu dwie zdechły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

To dobrze.

Jeszcze lepiej byłoby gdybyś nie posądzał innych o zawiść tylko dlatego, że wskazują na patologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Dobrze Ardanowski robi. Jak czytam argumenty przeciwników planu, śmiech pusty mnie ogarnia. Jak minister to przeczyta to jeszcze bardziej utwierdzi się w przekonaniu ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Obawiam się że jeśli zadziała tak jak przy np umowach kontraktacyjnych to chęcią zemsty będą pałać nie ci o których myślał. Jednak zdolność głębszej analizy zagadnienia nie jest najmocniejszą stroną Pana Ardanowskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15
1 godzinę temu, wildagro12 napisał:

Jacyś nerwowi jesteście - pisałem tylko, że popieram ministra ws. tej ustawie - Wy nie i tyle. Widocznie ministerstwo (ARIMR) zna skalę problemu rolników, których jedynym zajęciem jest pobieranie dopłat i chce to ukrócić.

Dopłaty pełnią funkcję wyrównania wysokich kosztów produkcji, niskich cen produktów rolnych czy to się komuś podoba czy nie.

Kiedyś była dopłata UPO do TUZów - teraz nie ma i co krowiarze zbankrutowali, krzyczeli hańba, koniec świata? 

Ale jaka płatność upo do tuzów która była i nie ma?moge się mylić ale upo była do wszystkich hektarów czy to tuz  czy orny. Teraz nazywa się to płatnością za zazielenienie.

krowiarze nie mogą krzyczeć hańba bo maja super warunki w postaci dopłat do pastewnych takich jak koniczyna czy lucerna. A teraz jeszcze tuz im oddać bo maja tak ciężko i tylko oni mogą pobierać dopłaty na coś , co skoszą a i tak bydła tym nie skarmia .no ale dopłatę tylko oni mogą brać bo ja czy ktoś inny to już nie.

Człowieku ale o co ci tak naprawdę chodzi ?? Dopłaty do tuz są od lAt. Od lat ktoś ma to pobiera dopłaty tak samo jak jest dużo osób które pobierają dopłaty na grunt który jest obśmiewany przez kogoś innego

to teraz krowiarz może być w pakiecie na tuz i brać 2000 do hektara a ja, człowiek który prowadzi produkcje roślinna na 160 hektarach, do tego planuje jeszcze zrobić ekologię ma kolejnych 100, nie mogę bo jestem doplatowcem?? Jeżeli w pakiecie rolnosrodowiskowym na tuz chodzi o zabiegi które maja zachować cenna roślinność , to co ma to wspólnego z tym czy będę miał krowy czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Patologia jest i tyle. Natychmiast ukrócic. Nie martwcie się o krowiarzy, że dostaną rykoszetem,poradzą sobie :D Teraz u nas jest onw dla krowiarzy 750 zł, a dla innych 450 i wszystko gra a będzie jeszcze bardziej. Panie ministrze trzymam za słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15

Krowiarz nie dostanie żadnym rykoszetem tylko krowiarz jest premiowany w postaci dopłaty do pastewnych, większej ilości pkt w kowr przy przetargach a teraz przytulą hektary tuz i zgarną 2000 dopłaty bo nikt inny nie będzie mógł złożyć 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

A kto ma przytulic kasę z TUZ-ów, ten co kosi i zostawia ? Ardan jest ministrem rolnictwa , a nie posiadaczy ziemi. Co to w ogóle za argument "nie będzie mógl zlozyc", a po co ma skladac jak nic tym sianem nie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
46 minut temu, Szymon8700 napisał:

Ale jaka płatność upo do tuzów która była i nie ma?moge się mylić ale upo była do wszystkich hektarów czy to tuz  czy orny. Teraz nazywa się to płatnością za zazielenienie.

krowiarze nie mogą krzyczeć hańba bo maja super warunki w postaci dopłat do pastewnych takich jak koniczyna czy lucerna. A teraz jeszcze tuz im oddać bo maja tak ciężko i tylko oni mogą pobierać dopłaty na coś , co skoszą a i tak bydła tym nie skarmia .no ale dopłatę tylko oni mogą brać bo ja czy ktoś inny to już nie.

Człowieku ale o co ci tak naprawdę chodzi ?? Dopłaty do tuz są od lAt. Od lat ktoś ma to pobiera dopłaty tak samo jak jest dużo osób które pobierają dopłaty na grunt który jest obśmiewany przez kogoś innego

to teraz krowiarz może być w pakiecie na tuz i brać 2000 do hektara a ja, człowiek który prowadzi produkcje roślinna na 160 hektarach, do tego planuje jeszcze zrobić ekologię ma kolejnych 100, nie mogę bo jestem doplatowcem?? Jeżeli w pakiecie rolnosrodowiskowym na tuz chodzi o zabiegi które maja zachować cenna roślinność , to co ma to wspólnego z tym czy będę miał krowy czy nie??

A o co ma mi chodzić? Zrobił ci coś jakiś krowiarz, że tak pałasz do nich nienawiścią?

Przecież wszyscy wiemy jak to jest - ktoś wydzierżawia np. 80ha na NT2000, wynajmuje ornitologa, a ten przy odrobinie szczęścia znajduje na całej powierzchni (80ha) gniazda lęgowe ptaków i to tak szczęśliwie się składa, że wszystkie te ptaki są z gatunków chronionych. Z botanikiem jest identycznie.

Ten szczęściarz pobiera dopłaty i mówi, że wszystko jest w porządku bo on jest w czepku urodzony, a ci krowiarze to tylko by chcieli wszystko za darmo.

Ty mówisz, że wszystko jest OK - ja mam pewne wątpliwości podobnie jak z ekologią, która nic nie produkuje a jedynie pobiera dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

TUZów mam tyle co nic; póki co bydła mam wystarczająco by nie miec problemów z dopłatą (przynajmniej narazie); w mojej okolicy nie ma jakichś wielkich obszarów TUZ'ów; nie znam też nikogo kto ma te ptaszki i inne roslinki. O problemie z opłacaniem ormitologa by znalazł magicznego ptaszka słyszałem już chyba z 10 lat temu albo i więcej. Nie słyszałem by ktoś widział to jako realny problem. Jeśli jednak jest, to by się chyba tym ktoś zajął. Dziś wywleka się problem "rolnika z marszalkowskiej" tylko po to by namieszać, skłócić rolników, by odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów, które od lat się nie rozwiązuje (nie tylko ASF). Zwolennicy ministra (u mnie jeszcze ma cień kredytu zaufania) jak go spotkacie, to spytajcie jaki problem rolnictwa on rozwiązał. Później proszę zastanówcie się chwilę, czy to co powie, to był to rzeczywisty problem i czy został rozwiązany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Nie jestem zwolennikiem, ale pierwszy dojrzał że król jest nagi, a te ASF to nie jest takie hop siup jak Ci się wydaje. Sam byś gowno zrobił,ale tu sie możesz madrzyc bo to niezobowiazujące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj