Wojtek026

Ardanowski: Masz zwierzęta, dostajesz dopłaty do TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

bo do lasów nie ma dopłat to pytanie do unii europejskiej a pozatym las to gospodarka lesna a grunty orne i tuz to rolnictwo i tylko ono jest dotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pytaj ministra . Sądzisz że jak i komuś innemu zabiorą , to szczęśliwszy będziesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u rolników ryczaltowych nikt nie sprawdzi na co poszedl ten łubin wiec doplata jest


skoro do tuzów moze nie byc to i do gruntów ornych tez moze nie byc


w ogóle mogli by zabrać te dopłaty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

A pytaj ministra . Sądzisz że jak i komuś innemu zabiorą , to szczęśliwszy będziesz ?

Ograniczy to wyłudzenia i będę "szczęśliwszy", podobnie jak popieram np. łapanie złodziei sklepowych. Chociaż złapanie takiego złodzieja nie przynosi mi żadnego zysku.

4 minuty temu, zenekkrasowski napisał:

u rolników ryczaltowych nikt nie sprawdzi na co poszedl ten łubin wiec doplata jest

Ale wymóg koszenia na ziarno jest - to, że nie jest on,w pewnych przypadkach weryfikowany, to inna sprawa. Podobnie tutaj - wymóg posiadania zwierząt będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

To aby ograniczyć wyłudzanie to trzeba ruszyć te swoje cztery litery i zacząć coś robić i kontrolować co kto robi na tych TUZ-ach a nie kolejny durny pomyśl o zabraniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wyłudzeń nie zmniejszy . Jedynie drobnych rolników pozbawi paruset złotych w skali roku . Ja nie rozumiem tej zazdrości . Zrozumiał bym może  , gdyby coś obiecano "tym prawdziwym rolnikom" coś w zamian , ale cieszyć się że np sąsiad nic nie dostanie jest jakieś takie ... dziwne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Widzisz to tym bardziej potwierdza moje czyste intencje i bezinteresowność ;) - chcę, aby ograniczono wytłudzanie, asam nie oczukuję nic w zamian

3 minuty temu, zenekkrasowski napisał:

A może sobie być ten wymóg nic to nie zmieni i nikt nic nie zyska i nie straci na tym

Moim zdaniem zmieni , nawet jestem tego pewien - przynajmniej jeżeli chodzi o rolników z marszałkowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli Twoim zdaniem , ten mój sąsiad co wspominałem trochę wcześniej wyłudza ? Jak by kupił ze dwa cielaki to już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
8 minut temu, zenekkrasowski napisał:

 

 

Chodzi o rozwiązanie systemowe

 

8 minut temu, zetorki12 napisał:

Czyli Twoim zdaniem , ten mój sąsiad co wspominałem trochę wcześniej wyłudza ? Jak by kupił ze dwa cielaki to już nie ?

Gdzie tak napisałem? Jeżeli kupi cielaki, albo odda komuś w dzierżawę to dostanie - zawsze są jakieś skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odda w dzierżawę ....hehe najlepiej dla Ciebie ... ale licz sie z tym ze ta dzierżawa będzie kosztowala rownowartosc dopłat lub jeszcze wiecej wiec kto zyska ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15

Żal czytać 

krowiarze ręce zacierają bo dopłata do tuz należy się tylko im przecież nikomu innemu. Żadna inna produkcja niż produkcja mleka to nie produkcja. Chłop zbiera siano i sprzedaje to tez mu się nie należy bo krowiarz już pazurki na to szykuje

tak jak mówiłem w d*pach się wam przewraca. Jeżeli tuz jest koszony to należy się dopłata tak samo jak np do ugoru. Jeżeli tuz jest koszony , sprzedawane siano to taka sama produkcja jak zboże rzepak czy mleko

po trzecie jak mi zabierze dopłaty do tuz to podam go do trybunału w Strasburgu i tyle będzie jego kariery

i co jakiś pada słowo dwuetatowiec. To ty jak siedzisz z dwoma krowami, klepieSz biedę i palisz glupa cały rok bo roboty w gospodarstwie nie masz , to czujesz się lepszy kto za***rdala na etacie , wraca i zajmuje się gospodarka taka sama jak twoja lub większa?. Zamiast narzekać to wziąć się za robotę a nie leżeć całe dnie po wyrzuceniu gnoju od 5 krówek albo zapracowani jestescie bo macie 10 ha pola i gardzicie tym który chce sobie dorobić bo wie ze z tego co ma to będzie biedę klepał 

co za mentalność. Jednoetatowcy z paroma hektarami. Do pracy nie pójdą bo godność nie pozwala , gospodarstwa nie zwiększa bo nie ma za co albo ewentualnie pole do wzięcia jest za daleko , za drogo , za słaba klasa , zakrzaczone. Zawsze jakaś wymówka. Najlepiej to dac wam pole, zasiać i dopłatę dac 

Edytowano przez Szymon8700
  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dokładnie i jak tu z taką mentalnością co niektórych Polaków ma być w Polsce dobrze. Aby sobie tylko dobrze było i nic więcej poza tym. W innych krajach jakoś się łączą rolnicy, nie ma takiej zawźiętości a w Polsce jeden drugiemu by z gardła wyciągnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
2 godziny temu, zenekkrasowski napisał:

Tak odda w dzierżawę ....hehe najlepiej dla Ciebie ... ale licz sie z tym ze ta dzierżawa będzie kosztowala rownowartosc dopłat lub jeszcze wiecej wiec kto zyska ....

Mi wystarczy tej ziemi którą mam więc nie potrzebuje pola od Twojego czy innego sąsiada. A jeżeli znajdzie jakiegoś amatora, który będzie płacił więcej niż dopłaty to Twój sąsiad (Ty zresztą też ) powinien się cieszyć, że taka ustawa wejdzie.

1 godzinę temu, Szymon8700 napisał:

Żal czytać 

krowiarze ręce zacierają bo dopłata do tuz należy się tylko im przecież nikomu innemu. Żadna inna produkcja niż produkcja mleka to nie produkcja. Chłop zbiera siano i sprzedaje to tez mu się nie należy bo krowiarz już pazurki na to szykuje

tak jak mówiłem w d*pach się wam przewraca. Jeżeli tuz jest koszony to należy się dopłata tak samo jak np do ugoru. Jeżeli tuz jest koszony , sprzedawane siano to taka sama produkcja jak zboże rzepak czy mleko

po trzecie jak mi zabierze dopłaty do tuz to podam go do trybunału w Strasburgu i tyle będzie jego kariery

i co jakiś pada słowo dwuetatowiec. To ty jak siedzisz z dwoma krowami, klepieSz biedę i palisz glupa cały rok bo roboty w gospodarstwie nie masz , to czujesz się lepszy kto za***rdala na etacie , wraca i zajmuje się gospodarka taka sama jak twoja lub większa?. Zamiast narzekać to wziąć się za robotę a nie leżeć całe dnie po wyrzuceniu gnoju od 5 krówek albo zapracowani jestescie bo macie 10 ha pola i gardzicie tym który chce sobie dorobić bo wie ze z tego co ma to będzie biedę klepał 

co za mentalność. Jednoetatowcy z paroma hektarami. Do pracy nie pójdą bo godność nie pozwala , gospodarstwa nie zwiększa bo nie ma za co albo ewentualnie pole do wzięcia jest za daleko , za drogo , za słaba klasa , zakrzaczone. Zawsze jakaś wymówka. Najlepiej to dac wam pole, zasiać i dopłatę dac 

Tobie żal czytać, a mnie śmieszy twoje zdenerwowanie.

Wystarczy wspomnieć o korekcie dopłat, a już się zaczyna - zresztą nigdzie nie jest napisane, że dopłata należy się krowiarzom równie dobrze mogliby o nią wystąpić bykarze, owczarze, koniarze itp.. 

Dwuzawodostwo też w tym nie przeszkadza.

Zresztą jeżeli twoja wypowiedź miał dotyczyć mnie - to jest chybiona (jak pewnie wiele rzeczy u ciebi) ja mam wystarczającą ilość ziemi. Nie zmienia to faktu, że narobiło się róznej maści cwaniaków, którzy korzystają, nie bójmy się tego powiedzieć, z luki prawnej - wnioskują o dopłaty na TUZ nic tam nie robiąc, ewentualnie skoszą raz do roku i tyle, a próbują postawić się na równi z rolnikami (jedno czy wielozawodowymi), którzy mają o wiele większe koszty produkcji.

Przecież dopłaty obszarowe w dużej mierze są rekompensatą za wysokie koszty produkcji, których TUZiarze nie mają.

Nie ma to nic wspólnego z zazdrością czy innymi niecnymi motywacjami, które mi niektórzy zarzucają - podobnie uważam, że KRUSowcy z 1,2 ha, a w rzeczywistości taxsówkarze i innej maści cwaniaki wykorzystują lukę prawną i należałoby ich wyrzucić z KRUSU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

kurka wodna - w tym zawodzie to każdy sobie wilkiem. Zazdrość aż kipi. Jeden cieszy się gdy drugiemu "krowa zachoruje", albo ciągnik się popsuje. Dodatkowo Ci u władzy wymyslają kolejne "konie trojańskie", by podniecać tą zawiść. Myślicie, że "rolnik z Marszałkowskiej, Piotrkowskiej, czy innej...", to jest rzeczywisty problem rolnictwa w Polsce? Problemem jest ASF, niska, albo żadna rentowność rolnictwa, nierówne warunki funkcjonowania rolnictwa w Polsce i innych krajach, manipulacja cenami przez wielkie firmy, niekontrolowany napływ żywności, która po przekroczeniu granicy staje się "polską", itd.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
1 godzinę temu, damin1 napisał:

Dokładnie i jak tu z taką mentalnością co niektórych Polaków ma być w Polsce dobrze. Aby sobie tylko dobrze było i nic więcej poza tym. W innych krajach jakoś się łączą rolnicy, nie ma takiej zawźiętości a w Polsce jeden drugiemu by z gardła wyciągnął. 

Gdybyś zobaczył, że na ulicy gwałcą kobietę to po upewnieniu się, że to nie Twoja żona/ matka/ córka - odszedłbyś cichutko nie robiąc nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A TO CI PORÓWNANIE ! :D

Ty to oczywiście bohatersko ratujący tą kobietę , zasłaniając ją własnym ciałem ?

Tą ustawą wyr...   tysiące rolników .

 

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Mógłby się przyłączyć, ale nie wiem czy akurat to miałeś na myśli?:lol:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
wildagro12 napisał:

... Przecież dopłaty obszarowe w dużej mierze są rekompensatą za wysokie koszty produkcji, których TUZiarze nie mają. Nie ma to nic wspólnego z zazdrością czy innymi niecnymi motywacjami, które mi niektórzy zarzucają - podobnie uważam, że KRUSowcy z 1,2 ha, a w rzeczywistości taxsówkarze i innej maści cwaniaki wykorzystują lukę prawną i należałoby ich wyrzucić z KRUSU.

Juz dawno tak nie jest, że dopłaty są do produkcji. Teraz dopłaty są do powierzchni oraz do spełnienia na tej powierzchnii dodatkowych wymogów (coraz bardziej pseudoekologicznych). Jeśli rzeczywiście koszt utrzymania tuz'ow jest niewspółmiernie mniejszy niż koszt innej uprawy (ja mam jednak trochę inne obserwacje, bo przy niewiele niższych kosztach zbieram słabej jakości siano), to powinni dostosować odpowiednio stawkę dopłat. Wiązanie tej dopłaty z utrzymaniem zwierząt uważam za nieporozumienie. Każdy ma takie same koszty utrzymania TUZ'ów. Jeśli ktoś przy okazji utrzymuje bydło, to ma koszty związane z jego utrzymaniem. Opłaca to się lub nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

 

11 minut temu, zetorki12 napisał:

A TO CI PORÓWNANIE ! :D

Ty to oczywiście bohatersko ratujący tą kobietę , zasłaniając ją własnym ciałem ?

Tą ustawą wyr...   tysiące rolników .

 

Jak każde porównanie nie należy rozumieć go dosłownie

 

10 minut temu, mirro napisał:

Mógłby się przyłączyć, ale nie wiem czy akurat to miałeś na myśli?:lol:

Ty o chyba wielu rzeczy nie wiesz - jedna rada nie wiesz - nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

KRUS to kolejna patologia. Powinni ją przynajmniej ograniczyć. Chociażby podnosząc próg wielkości gospodarstwa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj