Wojtek026

Ardanowski: Masz zwierzęta, dostajesz dopłaty do TUZ

Polecane posty

mszk8    123

POPIERAM ministra...

  • Like 2

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Na szczęście jest UE, która na takie bezmyślnosci nie pozwoli ;) Kto mądry słuchał to wie, że 200 tysięcy hektarów w Bieszczadach to olbrzymia powierzchnia i nie możliwe by "Warszawiacy" ją mieli na własność . Choćby nawet to ich nie ukradli , tylko kupili za ciężko zarobione pieniądze. Jest mniej kasy na doplaty na nową perspektywę , więc próbują desperacko pod publikę coś robić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

A ja nie popieram, nie mam bydła a sprzedaje siano i sianokiszonkę więc także prowadzę produkcję więc dlaczego mam nie dostawać dopłat?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ja mam piec do ogrzewania tuneli foliowych i idzie dużo siana i w czym jestem gorszy od krowiarzy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

O tuż to, trzeba będzie orać i nawet jako ugor zostawiać no ale tak być nie może żeby  mieć i nie dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

gdyby to weszło każdy co tylko się da chciałby zaorać swój tuz, z kolei ten przelicznik 0,3djp/ha przy ekstensywnej chodowli, ekologi czy na słabszych botanicznie tuzach to za mało żeby wykarmić stado, tym bardziej że mamy suche lata,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Z tym oraniem to nie takie łatwe bo jeśli w skali kraju obszary tuz zmniejszą się o 5% to będzie tezeba odnowić tuz czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja ziemia i nikt mi nie będzie mówił co mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

POPIERAM i chwała mu za to. Jebać tych pier**lonych warszawiaków co nakupowali ziemi na dopłaty i leży to wszystko ugorem.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

@staszek131415 to nie USA , że możesz na swoim robić co Ci się podoba

W Polszy niby jesteś panem na swoich hektarach ale jednak dyktują Ci poprzez dotacje co możesz a czego nie, i jaka tu wolność

A nie daj Boże znaleźli by ropę na Twoim to państwo by Cię wyruchało bez wazeliny i tyle byś miał przyjemności 😎

Edytowano przez marulekk
  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak dla mnie poroniony pomysł, to łąki te zalewowe które da się w czerwcu i sierpniu wykosić to jak niby zaorze ? a tak to siano przynajmniej sprzedam i zwierzyna też to je ale nie moja, bez sensu to jest moim zdaniem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3493

Zradapujemy raz do roku tależówka i ugór pod zazielenienie będzie i dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A ja popieram takie rozwiązanie, w moim rejonie każdy ma pole na dopłaty, w czerwcu nabędzie gościa z SKR z kosiarką i kosi taki jeden z drugim aby tylko zgniło i dopłata oraz ONW się nalezy. sprzedać takiej ,,dojnej krowy" nikt nie sprzeda, ani w dzierżawę nie odda, bo są tacy co mają z 40tys dopłaty co roku a za koszenie da z 3tys.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale tam gdzie natura 2000 to ni uja nic nie zrobicie. Sam mam kawalki po 10 i 20 ar i ruszyc nie moge mimo ze zadnych siedlisk ptakow nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

dlatego będą się ludzie tego wyzbywać bo podatek płacić trzeba a nic z tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, staszek131415 napisał:

Moja ziemia i nikt mi nie będzie mówił co mam robić

Eeee no... a koci nasz(cz)alnik z Żoliborza też ? 

😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, tom1989 napisał:

A ja nie popieram, nie mam bydła a sprzedaje siano i sianokiszonkę więc także prowadzę produkcję więc dlaczego mam nie dostawać dopłat?

Jak na tym wychodzisz? Sam myślę o takim czymś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Pomysł w obecnej formie jest dla mnie nie do przyjęcia z powodów, o których wspomniał @ZELKOW

Też mam takie TUZ w dolince małej rzeki. Wyjątkowo w 2019 kosiliśmy w maju bo taka susza była. Na ogół tniemy koniec czerwca i w sierpniu po żniwach. 

Mój pomysł na to jest taki żeby ukrócić proceder wyłudzenia dopłat to wprowadzić zapis,  że jeżeli TUZ stanowią mniej niż np 5% to dopłaty należą się w całości. 

Nie sądzę, aby były gospodarstwa nastawione na produkcję sianokiszonki z TUZ. Wiem, że są takie co produkują głównie sianokiszonkę, ale to na GO. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

thor1984 Szczerze to z roku na rok jest co raz gorzej, krowiarzy coraz mniej w moim regionie to i ze sprzedażą coraz trudniej. Średnio 100zł za belę sianokiszonki biorę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

jestem za udokumentować sprzedaż a nie  mulczerem raz w roku  siedzieć na Marszałkowskiej i brać kasę  skosić wysuszyć z balować i niech zobaczą jakie koszty my ponosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Moim zdaniem jak ktoś sprząta i sprzedaje siano to dowód w postaci FV jako załącznik do wniosku o dopłaty nawet na minimalna kwotę w przeliczeniu na hektar. To samo zresztą powinno dotyczyć gruntów ornych, dopłaty do produkcji, FV ze sprzedaży czy zakupu środków do produkcji.  Przy wysyłaniu wniosku o dopłaty skan faktury oczywiście nie wszystkich, coś jak jest przy modernizacji. (bardzo proste technicznie do zrobienia). Od razu byliby wyeliminowani pseudo rolnicy, dopłat owcy, których pole na gębę uprawia inny rolnik. Tylko obawiam się że to nie do zrobienia, gdyż Ci przysłowiowi warszawiacy czy inni posłowie nie uchwalą tego przeciwko sobie. 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Raz, że nie uchwalą,  a dwa na pewno są ryczałtowcami i żadnego mechanizmu kontroli nie ma nad ryczałtem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj