nick

Pokosówka, zbiór dwuetapowy

Polecane posty

nick    1

Mam pytanie odnośnie użytkowników pokosówek, jakie jest Wasze zdanie aby taką maszynę wykorzystywać do koszenia facelii? Czy warto ? Jeśli tak to jaki heder lepszy ślimakowy czy płachtowy, a może coś takiego? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

To jest obowiązek położyć na pokos.

W moich stronach 100% kosi pokosówką.

Płachtowa ponoć mniej otrzepuje nasiona w wypadku gryki, przy facelia nie wiem czy ma to znaczenie bo u mnie koszą jak góra jeszcze kwitnie a dół jest zielony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, nick napisał:

Mam pytanie odnośnie użytkowników pokosówek, jakie jest Wasze zdanie aby taką maszynę wykorzystywać do koszenia facelii? Czy warto ? Jeśli tak to jaki heder lepszy ślimakowy czy płachtowy, a może coś takiego? 

 

U mnie tez wszyscy pokosowka. Plachtowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
19 minut temu, nick napisał:

Dlaczego tak uważasz? 

 

bo w tym roku jest po 11zł i wszyscy nasieją bez opamiętania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie po 11? ja płaciłem po 6 złotych a na targu po 7-8 było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

da się wynająć pokosówke czy wszyscy mają na wł sny użytek? a jeśli tak to jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

facelia od wielu lat ma taką cenę i wiele osób się porywa na to i potem nawet nie zbierają tylko talerzowa jadą bo im nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Możliwe, że będzie na siane jednak brak linuronu i dikwatu mocno może wpłynąć na wynik finalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
16 minut temu, ZELKOW napisał:

da się wynająć pokosówke czy wszyscy mają na wł sny użytek? a jeśli tak to jaka cena ?

W mojej okolicy są 3 do wynajęcia a sieją z 300ha różni gospodarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

W moich stronach jeszcze 2 lata temu było 250zł/h.

A ceny pokosówek zaczynają bić rekordy cenowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a próbował ktoś rzepak z pokosu kosić? jakie straty i jak wilgotnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
7 godzin temu, ZELKOW napisał:

a próbował ktoś rzepak z pokosu kosić? jakie straty i jak wilgotnością?

w 7-10 dni jak pieprz. Przy dobrej pogodzie 6-7%. Straty większe niż przy desykacji, za to równiej dochodzi. Jakieś 10 lat temu ojciec ostatni raz tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, my kosimy usługowo pokosówkami i zazwyczaj kosimy  hederami dyskowym facelie trawy nasienne i różnego rodzaju zioła, rzepak różnie i płachtowy ale te z są zwolennicy hederów żmijkowych , i przeważnie tylko nocami ceny ok 120-180 zł/ha zależności od regionu kraju. Tutaj moja strona na fb tam można zobaczyć  jak to idzie i kontakt https://www.facebook.com/ciacherpolska/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj