Rolnik11234

Ile pola na 20-25 sztuk byków?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik11234    3

Tak jak w tytule mam pytanie ile potrzebuje pola? Mianowicie chce siac qq  zboza, ile potrzebuje ornych (5i6 klasa u nas) na tyle byków? bo łąk to ja mam podostatkiem😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedys słyszałem że 3-4szt/ha ale nie wiem czy to jest takie łatwe przeliczanie tego. Zalęzy jaka ziemia, zależy jaka pogoda, od wielu rzeczy to zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Mój ojciec to zawsze mówi że przelicz się mniej więcej 1szt-1ha, ale wliczając się w to chyba łaki. 

 

Generalnie mamy 22 krowy dojne,  15ha zboża, 3.5 kukurydzy, 12ha łaki i lucerny. Dokupujemy w sezonie 2 auta wyslodkow i pewnie około 5t otrębów pszennych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

10ha głównie 4 klasa , trzymam 18 byków , dokupuję ok 3 tony buraków ale sprzedaję ok. 20 ton pszenicy .Gdybym miał gdzie uwiązać to prawdopodobnie dostawiłbym jeszcze 4 sztuki kosztem uprawy pszenicy .

Edytowano przez pepe2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
2 godziny temu, pepe2 napisał:

10ha głównie 4 klasa , trzymam 18 byków , dokupuję ok 3 tony buraków ale sprzedaję ok. 20 ton pszenicy .Gdybym miał gdzie uwiązać to prawdopodobnie dostawiłbym jeszcze 4 sztuki kosztem uprawy pszenicy .

Czyli zostaje Ci ok.7 ha dla byków. Co na tym siejesz lub masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

2 ha pszenżyta , 3ha mieszanki owies + groch , 1ha lucerny , 1ha trawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Nie wystarcza ale mam do dyspozycji całą słomę owsiano-grochową , bardzo chętnie zjadają taką mieszankę , wiadomo że nie jest to siano ale jakoś trzeba sobie radzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj