masa24

Roslina pod doplate

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2343

Witam , która z roslin typu koniczyna lucerna itp które kwalifikują się do dopłaty paszowej rosną najdłużej na polu i nie giną? Chodzi o to ze chce zasiać roślinę , a potem 2-3 lata nie robić nic tylko zgłaszać pod dopłatę a żeby ta roślina utrzymała się na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Jeśli  stanowisko jest w miarę dobre to polecam lucerne. Przy odpowiednim nawozeniu świetny plon, swietny materiał paszowy i szybciej rośnie. 5 lat się utrzyma 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Zaczelo się . Ten cwaniak uprawia 200 ha zbóż i rzepaku ale nie można mieć klapek na oczach i wierzyć w jedno źródło dochodu. Dopłaty na słabszych glebach do roslin pastewnych to pieniądz na czarna godzinę. Ale tak myślałem ze zaraz zleca się prawdziwi rolnicy po 3 ha każdy i będą krzyczeć jak tak mozma

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Napisałem to ironicznie ;) bez powodów do napinki, ale i tak wydaje mi się, że jest wymóg koszenia przynajmniej raz w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
14 minut temu, plati napisał:

Jeśli  stanowisko jest w miarę dobre to polecam lucerne. Przy odpowiednim nawozeniu świetny plon, swietny materiał paszowy i szybciej rośnie. 5 lat się utrzyma 

Przecież to samo napisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
8 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

lucerna wbrew pozorom jest wymagająca.Zwłaszcza ph jest ważne.

i nie wszędzie urośnie. Mam ten sam problem, prawie 1,5ha koło domu i zboża nie posieję bo staw, bo słupy energetyczne i były jeszcze drzewa (obecnie wycięte). Część działki podmokła i tam koniczyna wypada o lucernie nie mówiąc. Mocno zastanawiałem się nad lucerną widząc jak koniczyna wypada ale patrząc że u sąsiadów lucerna na obniżeniach wypada dałem sobie z nią na luz. Też chętnie bym coś tam posiał co jeszcze spełni zazielenienie i nie trzeba by przy tym chodzić tylko oddać komuś do zbioru.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

lucerna wbrew pozorom jest wymagająca.Zwłaszcza ph jest ważne.

Jeśli uprawiasz na paszę, regularnie kosisz i wywozisz masę z pola. Jakby zostawić aby dojrzałą, i z mulczować taką z dojrzałymi nisanami, to by pewnie mogła rosnąć w nieskończoność.    

2 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

i nie wszędzie urośnie. Mam ten sam problem, prawie 1,5ha koło domu i zboża nie posieję bo staw, bo słupy energetyczne i były jeszcze drzewa (obecnie wycięte). Część działki podmokła i tam koniczyna wypada o lucernie nie mówiąc. Mocno zastanawiałem się nad lucerną widząc jak koniczyna wypada ale patrząc że u sąsiadów lucerna na obniżeniach wypada dałem sobie z nią na luz. Też chętnie bym coś tam posiał co jeszcze spełni zazielenienie i nie trzeba by przy tym chodzić tylko oddać komuś do zbioru.

Na takie podmokłe ugory lepiej się sprawdza koniczyna szwedzka. Można by się było pokusić na mieszanki motylkowe, z koniczyną szwedzką, łąkową i lucerną. Takie mieszanki wiążące azot bez dodatku traw, chyba spełniają wymagania tego zazielenienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Skosić skosze przynajmniej na początku żeby to zgęstniało

konicxyna wysłana na ściernisko wzejdzie? Czy koniecznie talerzówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

jesli chodzi ci tylko o dopłaty to po co sie pchać w koszta, podaj pole pod pakiet rolnośrodowiskowy i tyle oprucz zwykłej płatności masz dodatkowo 1080 zł , i nie musisz nic siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Chyba nie bardzo znasz temat. Nie wiem skąd wziąłeś ta stawkę . Ale podejrzewam ze chodzi ci o jakiś pakiet rośliny lub ptaki . Tylko żeby to zrobić musi być tuz a nie grunt orby

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Na takie podmokłe ugory lepiej się sprawdza koniczyna szwedzka. Można by się było pokusić na mieszanki motylkowe, z koniczyną szwedzką, łąkową i lucerną. Takie mieszanki wiążące azot bez dodatku traw, chyba spełniają wymagania tego zazielenienia. 

k.szwedzka powiadasz? Może trzeba będzie spróbować, w sumie to mokro tam jest tylko jak rok jest mokry, ten rok to zero problemów z koniczyną, na górkach gdzie było sucho to wypadła ale nie tam gdzie zawsze było mokro.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, masa24 napisał:

Skosić skosze przynajmniej na początku żeby to zgęstniało

konicxyna wysłana na ściernisko wzejdzie? Czy koniecznie talerzówka 

Czym wysiana i jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Jeszcze nic nie robiłem. Narazie tylko pomysł jest

Myślałem rozsiewaczem to zasiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

k.szwedzka powiadasz? Może trzeba będzie spróbować, w sumie to mokro tam jest tylko jak rok jest mokry, ten rok to zero problemów z koniczyną, na górkach gdzie było sucho to wypadła ale nie tam gdzie zawsze było mokro.

Nad rzeką ładnie rośnie u mnie w darni, ale wujek posiał na jakiejś wyższej ziemi, to tylko rosła w miejscu gdzie przeciągnięty był nieszczelny przewód od nawadniania truskawek.  Niby może rosnąć na gorszej jakości glebie, ale jednak wody potrzebuje. 

13 minut temu, masa24 napisał:

Jeszcze nic nie robiłem. Narazie tylko pomysł jest

Myślałem rozsiewaczem to zasiać 

Nie wiem. Gorczyca wysiana tak, i płytko przejechana agregatem talerzowym wschodzi ładnie, chociaż czasem presja samosiewów daje jej w kość. Koniczyny nie próbowałem nigdy. Zawsze siewnikiem razem z trawą, a w czystym siewie lucernę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Wiadomo ze pod dopłatę to strączki najlepiej ale to co rok koszt. A tak jakaś roślinne z dopłata pastewną i spokoj na 2-3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Nie wiem czy słyszałeś ale jest łubin wieloletni ozdobny. Na wiosnę gość z pomorskiego się ogłaszał na olx. 

Tego łubin chyba nic nie rusza. Przy jednej drodze jak pamiętam już ponad 30 lat rośnie i kwitnie.

Sprzedawał to właśnie pod dopłaty po 25 zł za kg.  Nasiona są bardzo drobne, kilkukrotnie drobniejsze od  tradycyjnego. Sam się wysiewa, a z roku na rok kępy stają się większe i obficiej kwitną. Osiąga powyżej 1m wysokości.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Agrest napisał:

Nie wiem czy słyszałeś ale jest łubin wieloletni ozdobny. Na wiosnę gość z pomorskiego się ogłaszał na olx. 

Tego łubin chyba nic nie rusza. Przy jednej drodze jak pamiętam już ponad 30 lat rośnie i kwitnie.

Sprzedawał to właśnie pod dopłaty po 25 zł za kg.  Nasiona są bardzo drobne, kilkukrotnie drobniejsze od  tradycyjnego. Sam się wysiewa, a z roku na rok kępy stają się większe i obficiej kwitną. Osiąga powyżej 1m wysokości.

Kurde rosło to kiedyś u mnie. Tak jak piszesz, nieśmiertelne to było, ale kobiety wykarczowały pod swoje kwiatki, a to taki piniondz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

A musiałbym wykopać, ale jedna sztuka mi została w piaskownicy pod domkiem dla dzieci. Tu ma praktycznie zero wilgoci i cień a rośnie.

Ale podejrzewam że wiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj