pie_23

Rynek konopi przemysłowej

Polecane posty

pie_23    0

Witam, planuje uprawę konopi przemysłowej, tylko nie wiem jeszcze z jakim przeznaczeniem: materiał siewny, CBD, nasiona , włókno. Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem w zakresie uprawy tej rośliny na wyżej wymienione cele jaki i również tym jak działa ten rynek, gdzie można sprzedać plon, jak wygląda kontraktacja, uprawa, zbiór itp... Jednym słowem jak to wszystko działa.

Jeśli ktoś współpracował z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich lub brał udział w https://www.programkonopny.pl/program-konopny.html proszę opisać jak wygląda lub wyglądała współpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Najlepiej z przeznaczeniem na susz, tylko może być ciężko ze sprzedażą, kiedyś były takie dwie duże firmy jedna w Pruszkowie a druga w Wołominie co zajmowały się obrotem tym produktem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Co do przeznaczenia na materiał siewny może być kłopot ze zbiorem. Jednoetapowo będzie duża redukcja plonu, dwu etapowo może być ciężko z doborem maszyn. Jeżeli będziesz miał dobre parametry skupują po chyba 6,5/7 złotych za kilogram. Plony od 300 jednoetapwo do 1000 kg/ha dwuetapowo. Znalazło by się parę niedogodności jeszcze, 40 zł za kilogram nasion do siewu, w promieniu 5km nie może rosnąć inna konopia, wyrywanie płaskoni, wymagane pozwolenie na uprawę, kontrole itd. Muszę się nad tym porządnie zastanowić :/ a, no i dobrze jak byś własną suszarnie miał :/

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie ma genialnych upraw generujących kokosy- zawsze jest jakieś ale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Nie wierze w cuda. Jeżeli firmy namawiają do siania tego to znaczy ze jest gowno nie interes. Bo jak z czegoś jest pieniądz to chętnych nie brakuje. 
a jak firmy obiecują kokosy tylko po to żeby podpisywać z nimi kontrakty to znaczy ze coś jedt nie tak . Tak jest z konopiami , slimakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zobaczymy za rok czy będę miał takie zdanie jak ty. Ja mam na skup 6 km  to najwyżej ich gnojowicą obleje 😂


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W okolicy już nikt. Już znaczy od 20-30 lat

Więcej. Wraz z wprowadzeniem stanu wojennego to będzie ze 40 lat


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To czemu się na to decydujesz? Trochę dziwne ze nikt tego nie sieje mimo tego ze jakiś skup tego jest blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Bo skup wrócił w 2017 roku. 

I kupowali głównie z Dolnego Śląska i Lubelskiego. 

W wlkp. same bambry uprzemyslowione i tutaj za dużo ręcznej roboty. Ci co mają warzywa to nie będą obniżali sobie dochodu bo wyjdą lepiej niż na konopii

 Ja znowu mam za słabe gleby na warzywa, więc szukałem czegoś lepszego niż zboża/rzepak/kukurydza.

Jakbym miał ze 100 ha zboża to bym nie patrzył na ręczna robotę przy konopii


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
3 godziny temu, sumek666 napisał:

Skąd wziąłeś te 7 zł za kg?

A stąd, a dokładniej to informacja od IWNiRZ

Screenshot_2019-12-21-19-17-34-706_com.microsoft.office.word.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Byłem tydzień w instytucie i babka, która robi przelewy mówiła, że w tym roku najniższa cena jaka była to 9 zł za kg.

Za nasiona,  które nie spełniły kwalifikacji płacili 4 zł. Na wolnym rynku chodzą po 4,5 zł. 

Za Henole płacą 9 do 12 zł za kg. Rekordzista zebrał 2300 kg nasion, które spełniły normy i dostał za nie 9 zł właśnie. 

Inne odmiany nie za barszo pamiętam bo u mnie ma być Henola właśnie. Wysoko plonuje, ale też jest tańsza. 

Z tego co pamiętam to za którąś odmianę powyżej 95% siły kielkowania płacą nawet 17 zł 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, sumek666 napisał:

Rekordzista zebrał 2300 kg nasion, które spełniły normy i dostał za nie 9 zł właśnie

Z jakiego obszaru te nasiona? Z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jak sobie znajdziesz najmiesz to tak. Tylko, że takich firm prawie nie ma. Stąd taka cena.

2 minuty temu, Partyzant85 napisał:

Z jakiego obszaru te nasiona? Z hektara?

A z jakiego jak nie z hektara!? 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba ładny plon jak na hektar.  Nie pytalem o powiat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj