bartekcuber

Ciśnienie c360 3p

Polecane posty

akmaly    338

Możesz napisać o co Ci chodzi? Zakładasz kolejny temat choć już uzyskałeś odpowiedź. 

bartekcuber    0

To co podaje instrukcja to jest raczej za małe ciśnienie 

To co podaje instrukcja to jest raczej za małe ciśnienie poza tym chciałbym wiedzieć jakie są fizycznie jest ciśnienie bo papier wszystko przyjmie 

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    338

Podałem Ci konkretne dane z instrukcji serwisowej, jeśli są to dla Ciebie bzdury to poczekaj na jakiegoś cudotwórcę z forum.

Ciśnienie będzie inne z wielu powodów, rodzaj i jakość oleju,stan i jakość filtru itp.

Boisz się, że masz za wysokie ciśnienie? Podaj wartości dla obrotów 750 i 2000 ( oczywiście dla silnika ciepłego, temperatura płynu w granicach 80 st. (70-80 ))

bartekcuber    0

Silnik. Po kapitalnym remoncie po przejechaniu 20km z wozem i toną nawozu na wolnych ma 2.5 a na wysokich ok 5 a jak jest zimny po odpaleniu na wolnych ok 5.5 czy to nie jest za duża  ruznica między zimnym a gorącym 

Olej superol falco 15w40 filtr czerwony z znakiem Ursusa 

akmaly    338

Pomiar na zimnym nie ma większego sensu, zalej gęściejszy olej i będzie jeszcze wyższe.

Sprawdź dokładnie to co wyżej Ci napisałem, podaj wartości przy tej temperaturze ( przejechanie jakiegoś odcinka nic nie mówi, możesz mieć nieszczelny termostat i możesz jeździć ile chcesz a temperatura będzie niższa, a ma to duży wpływ na ciśnienie oleju ).

bears    374
1 godzinę temu, bartekcuber napisał:

Silnik. Po kapitalnym remoncie po przejechaniu 20km z wozem i toną nawozu na wolnych ma 2.5 a na wysokich ok 5 a jak jest zimny po odpaleniu na wolnych ok 5.5 czy to nie jest za duża  ruznica między zimnym a gorącym 

Olej superol falco 15w40 filtr czerwony z znakiem Ursusa 

Co ty chcesz od tego ciśnienia? Uważasz że czym wyższe tym lepiej smarowany jest silnik?...

ma123    1

narazie nie  ma co ruszać nie zatrze sie a traktor nie mierzy się na kilometry tylko na motogodziny 

witejus    1343

ciśnienie sporo powyżej książkowego ,być może zaworek ciśnieniowy się zablokował

akmaly    338

Skąd wiesz, że za duże? Nie podał temperatury więc może się okazać, że po osiągnięciu temperatury rzędu 70-80 stopni C, ciśnienie będzie książkowe ( choć to nic nie musi znaczyć bo papier wszystko przyjmie :))

witejus    1343

w moim po szlifie wału na zimnym było 4.5 na gorącym 80 stopni 3.25 ,stąd wiem ps po przejechaniu 20 km z toną nawozów silnik i olej na pewno nie miały 20 stopni

Edytowano przez witejus

bears    374
10 minut temu, witejus napisał:

w moim po szlifie wału na zimnym było 4.5 na gorącym 80 stopni 3.25 ,stąd wiem ps po przejechaniu 20 km z toną nawozów silnik i olej na pewno nie miały 20 stopni

Można ustawić nawet 6 bar, żaden problem oby tylko pompa wyrabiała.

Edytowano przez bears

bears    374
4 minuty temu, witejus napisał:

ale co mi daje ,o co biega?

No własnie to ja nie rozumiem o co chodzi z tym ciśnieniem i dążeniem do jak największej wartości

akmaly    338

Odpowiedzi tego typu nawet nie powinno się komentować, nie wiesz jaką temperaturę ma czyjś ciągnik nawet jak twój ma wzorcową, może mieć niesprawny termostat i dobrze jak 60 stopni osiągnie. Chciał konkretną informacje to trzeba konkretne dane. Za duże ciśnienie jest bardziej powodem do zmartwień niż powodu do dumy, tylko trzeba je konkretnie zmierzyć aby wiedzieć ile jest naprawdę.

bears    374
8 minut temu, akmaly napisał:

Odpowiedzi tego typu nawet nie powinno się komentować, nie wiesz jaką temperaturę ma czyjś ciągnik nawet jak twój ma wzorcową, może mieć niesprawny termostat i dobrze jak 60 stopni osiągnie. Chciał konkretną informacje to trzeba konkretne dane. Za duże ciśnienie jest bardziej powodem do zmartwień niż powodu do dumy, tylko trzeba je konkretnie zmierzyć aby wiedzieć ile jest naprawdę.

A jakie w tym ciągniku jest za duże ciśnienie i jakie ono ma negatywny wpływ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez pawelsax
      Witam, czy mierzył ktoś ile milimetrów wynosi początek wtrysku. W mojej c330 wychodzi 3,5 mm przed gmp mierząc czujnikiem zegarowym pierwszy tłok.
    • Przez klauss
      Witam. Mam pytanie w mojej szustce wyciągnąłem pompę paliwowa i zawiozłem do sprawdzenia. Okazało się że była za duża dawka paliwa i dlatego kopii na czarno. Po zamontowaniu i odpaleniu nie chce przez jakieś 10 sekund wejść w obroty dopiero później się rozkręca. Ustawiłem pompę na znaku ale okazało się że zapłon jest opóźniony. Razem z mechanikiem przekrecilismy pompę na Maxa żeby przyspieszyć zapłon ale to nie wystarczyło. Nie ma już regulacji. I co teraz? Ciągnik kopci na niebiesko nie ma siły. Proszę o pomoc
    • Przez BELARUS820BX
      Witam mam do was pytanie czy ktoś z was zakładał te stabilizatory bo się nad nimi zastanawiam bo mają tylko 4 otwory i jeden z przesuwem czy będą dobre
      https://www.olx.pl/oferta/stabilizator-boczny-ursus-c-360-i-inne-CID757-IDvZmXl.html#ef8fe47e31
    • Przez Mario1985
      Czesc 30 lat temu skonczyl sie dowod rejestracyjny na ursusa.. jezdzil i jezdzi bo w czerwcu robilem kapitalny remot i wlozylem w niego sporo kasy...
      Teraz mam pytanie ... chce go z powrotem zarejstrowac... musze czekac na jakis certyfikat dla stacji kontroli pojazdow lub do wydzialu komunikacji czy tylko dokumenty od niego i stary dowod na przeglad pojechac i do wydzialu po tablice i nowy dowod ????
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj