paawlik227

Problem z dojarka przewodowa

Polecane posty

paawlik227    14

Witam niecały miesiąc temu firma zamontowała mi dojarke przewodowa, wszystko śmiga jak trzeba mniej niż połowa roboty względem bankowej... Polecam każdemu. Dojarka to Westfalia pompa 1200l/min 4 aparaty rura 50-tka. Tylko jest jedno ALE!!! Po włączeniu dojarki i uzyskaniu podciśnienia roboczego i otwarciu się tego zaworu utrzymującego odpowiednie ciśnienie zaczyna bardzo głośno huczec ten zbiornik od zapasu powietrza tzn gruszka. Pompę mam zamontowana na zewnątrz więc jej nie slychac a ten zbiornik w oborze bo zamarza zima i musi być w oborze. Da się coś z tym zrobić bo firma mówi że tak ma być a jedyną rada to zmniejszyć koło pasowe na silniku czym jednocześnie zmniejszy się wydajność pompy i będzie cicho. Byłem u paru kolegów i u nich jest cicho nic poza pompa nie slychac... A ta sama firma montowala. Każda porada się przyda bo irytuje ten hałas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mam zmniejszone obroty na pompie i podciśnienie jest dobre. 

Chodzi ciszej a ten zbiornik mam zamantowany zaraz przed pompą i fakt że jest w garażu obok. 

To chuczenie to nie jest przypadkiem od tego zaworu który reguluje podciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Zbiornik jest plastikowy. TAk zaczyna huczec w momencie ustabilizowania się ciśnienia czyli chwilę po włączeniu dojarki zawór się otwiera i automatycznie zaczyna się hałas... Zbiornik jest między pompa a tym zaworem a może by ten zawór dać między pompę a zbiornik??? Chociaż firma mówi że tak nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Zamiana nic nie da. 

To ten zawór tak hałasuje bo u mnie jest to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuch2016    29

Zawór musi być za zbiornikiem bo inaczej ci ciśnienia nie wyrówna. Zbiornik jest po to by zgromadził zapas ciśnienia. Jakoś tak mi tłumaczyli jak mi zakładali. Moim zdaniem to tak huczy przez to że jest plastikowy ten zbiornik ponieważ jak miałem aluminiowy było ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, dojarka westfalia, problem z aparatem udojowym demax ct, jest to elektroniczny z masarzem i wyłączeniu po zakończeniu doju, problem mam taki że aparat wyłącza się za wcześnie jakby nie widział mleka. Czy ktoś miał podobny problem , gdzie szukać przyczyny - kabel, czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj