Piotr2321

Paszowóz Euromilk FX10000

Polecane posty

Piotr2321    0
Witam Niedawno zakupiłem Paszowóz Euromilk FX1000 (używany) I potrzebuje pomocy odnośnie jak wymienić olej w przekładni i czy przy ślimaku są jakieś punkty smarne Z góry dziękuję za odpowiedźi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Ja posiadam 8m z euromilku zakupiłem nowy to jak olej zmieniać to proponuję latem wtedy hipol jest rzadszy i spuszcza się korkiem od dołu a wlewa się zbiornikiem i pod zbiorniczek podpina się sprężarke żeby dalej olej pchala bo przez te małe przewody wolno to by szlo około 15litrow u mnie weszło.


Zbiornikiem wyrównawczym od stanu oleju oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

pompujesz olej przez grubszy przewod do tego momentu az cienkim przewodem poplynie olej. u mnie w 8m weszlo ok 17-18l i faktycznie najlepiej latem ro robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Właśnie tak zrobiłem i przy pierwszym uruchomieniu jak wszystko poszło w ruch to korek miałem poluzowany i jeszcze z szklankę wypchnelo. Podałem orientacyjnie bo nie pamiętam dokładnie ile tam weszło z 20l mi zostało napewno😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić w Euromilk przegląd ogólny - ja zrobiłem po około 3 latach użytkowania i teraz mam spokój (mam FX1000 z 2015 roku). Zero awarii. Tam chyba u nich możesz zadzwonić na serwis - wpisz w google i znajdziesz nr tel. Poza tym ja mam ich kartę klienta gdzie mam rabaty na takie przeglądy. Zagadaj może też Ci wyrobią jak masz ich wóz, pomimo że z drugiej ręki. Serwis mają bardzo dobry, a czekaj ma nr 512053174.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Kolego a czego serwis robili poza zmiana oleju w przekładni? I ile zapłaciłeś? Ja wolałem kupić olej i sam zmienić na serwis to ja robić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymienili olej, sprawdzili dokręcenie wszystkich śrub, przesmarowali linki i wyregulowali (od sterowania klapami) i ja mam taśmę to od razu sprawdzili naciąg. Ciśnienie w oponach też sprawdzali i dobili trochę według ich norm, coś tam w hydraulice patrzyli bo przy siłownikach lekko ciekło, przesmarowali wszystkie łożyska. Wziąłem jeszcze farbę bo miałem kilka rys, kilka noży wymienili bo były zjechane. Ogólnie zapłaciłem (ale z moją zniżką) z robotą i dojazdem coś 2 tysiące złotych netto z groszami ale to chyba bez noży było. Za noże miałem oddzielną fakturę. 

Ogólnie dla mnie ok, jak ktoś woli sam to robić to też spoko. Ja np. bym pewnych rzeczy nie zobaczył, jak od taśmy tam jakieś naciągi mi poprawili i coś przeczyścili - przez to mogłaby taśma się zerwać i wtedy koszt też pewnie ze 2 tys. A tak pochodzi jeszcze trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj