yaro_1

poettinger vitasem A classic + FOX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yaro_1    128

witam

planuję zakup siewnika poettinger vitasem A classic z agregatem FOX, siewnik z redlicami talerzowymi. i zastanawiam się czy poradzi sobie z takim połączeniem fend 410 vario

po polu raczej pociągnie to bez problemu ale jak z jazdą, czy nie będzie za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Zapomnij jeśli nie chcesz męczarni. Sąsiad ma taki agregat i siewnik amazone talerzowy i z NH T6 130 KM jakoś szło, puki górki nie widział, stabilność jeszcze ok bo to 6 garów i 1 tona z przodu. Inny sąsiad ciąga taki zestaw pottingera vatrą T144 i tam to już robota wygląda fajnie, ale i gabaryt i moc dużo większa niż w NH.

Niech diler da ci zestaw na testy i sam sprawdź, a nóż masz lepsze ziemie niż w mojej okolicy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Ziemia głównie klasa 4a i 4b, sporo piachów, górki też będą, ale nie jakieś straszne. Fendt ma 115 kucyków i waga 5300, bez balastu. Kolega ma podobny zestaw ale z wałem gumowym i ciągał to fendtem 711, 125 kucy, fakt że trochę cięższy bo 6 ton wagi ale też cięższy wał, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ty chcesz kupić brone z hydropakiem i siewnik solo?

700tka jest dłuższa niż 500tka


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

bronę i siewnik nabudowany

obecnie mam agregat agro-masz z hydropakiem i siewnik amazone d7, (wał rurowy, redlice stopkowe) i do stabilnej jazdy nie potrzebuję balastu, ale mam tura

siewnik muszę wymienić bo ten już swoje wysiał, zaś agregat jest niby ok, ale przez suszę przedni wał potrafił się strasznie zapychać na paiachach, w normalnych warunkach fendt nie ma co przy tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Co do stabilności  ciągników to trzeba wjechać na wagę przednią osią później tylną i trochę obliczeń bo różnice w rozłożeniu mas są niesamowite i tak dla przykładu starszy model Valtry seri 8000 nacisk na przód (przednia amortyzacja i balast 3,4 t a tył 2,3 t to jest 60/40%  Podczas gdy większość ciągników to proporcje 40/60%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@yaro_1

Zależy jeszcze o jakim agregacie Fox myślisz - talerzowym czy zębowym.

Może rozważ agregat zębowy Fox, środek masy położony jest na pewno 20 cm bliżej końców cięgien i sam agregat jest lżejszy o 200 kg.

Masa pustego zestawu nadbudowanego - około 2200 kg z tnącym packerem.

Istotna rzecz - nie weźmiesz tego siewnika nadbudowanego na wale rurowym - ma za małą nośność.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Masa maszyny nie przekłada się tak prosto. Przy wadze maszyny 2800 (przy wspomnianym ciągniku) na przednią przypada 1700 a na tylną 6800 jest też wzór do obliczeń ale najbezpieczniej zważyć .Minimalny nacisk na oś przednią powinien wynosić 20% masy zestawu ciągnik +maszyna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Wzór jest, ale i tak trzeba oszacować środek ciężkości maszyny, a to nie jest takie proste, ponieważ trzeba to zrobić w miarę dokładnie. Zważyć jest wszystko najprościej (najpierw obciążenie osi dla traktora bez podczepionego siewnika nadbudowanego, a potem z siewnikiem) - jeżeli jest taka możliwość, wtedy można też obliczyć środek ciężkości maszyny.
 

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

środek ciężkości przypada zwykle w 1/3 długości maszyny ale to nie reguła bo w przypadku np siewnika ładunek materiału siewnego przesuwa go zwykle do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@RU68 - ile ma twoja Valtra (zakładam model 8xxx) zawieszonego balastu z przodu i czy na przednim tuzie?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

około 500kg ale przedni tuz plus amortyzowana oś i odstęp balastu robi masę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@RU68

Wieszasz na przednim tuzie obciążnik monoblokowy 500 kg czy walizki na ramce jak poniżej? To drugie rozwiązanie działa efektywniej.

0DSC05454.JPG

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

dziękuję za odpowiedzi, Fox'a rozważam w wersji zębowej, z wałem packera, wał rurowy i tak byłby bez sensu

co rozłożenia masy ciągnika, jak pisałem sam ciągnik waży 5300, nie mam tuza wiec z przodu jest standardowy balast 200 kg + 100 kg obciążników (razem 5400), z turem wychodzi 6000, więcej obciążników już nie dołożę, bo taki jest limit

do tego to fendt, wiec dość masywna amortyzowana oś i silnik na ramie, ciągnik zważę, bo mam możliwość 

z dołożeniem przedniego tuza nie powinno być problemów, do handlarz od którego go kupiłem trochę na mnie zarobił

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Z wersją zębową Foxa i siewnikiem nadbudowanym w wersji Classic (mniejsza pojemność skrzyni) powinien sobie poradzić. Zębowy Fox jest krótki.

https://agritrader.org/pottinger-zaaimachine-met-vier-combinaties/

Tu z Foxem D i Vitasemem ADD pracował Fendt 313, jakoś dał radę - niby 850 kg z przodu wystarczyło, ale oś tylna widać, że była bardzo obciążona. Ciekawe czy w trakcie testów siewnik był zasypany zbożem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

dzięki @Kos_pl

konfiguracja z testu waży ze 400kg więcej od tego co ja planuję zakupić, także chyba będzie dobrze

muszę podjechać jeszcze do dilera kverneland'a bo z tego co widziałem na zdjęciach siewnik jest jeszcze bliżej ciągnika, w poettinger'rze jest nad wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@yaro_1 - masz na myśli zestaw siewnikiem mechanicznym od KV? Mnie się wydaje, że jak od KV to zestaw z pneumatykiem (Accord), ale 100 tys. zł netto trzeba mieć (Accord DA) - na dobrze wyposażony siewnik.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

rozważam mc-drill pro nabudowany na bronę Access+

siewnik pneumatyczny już poza zasięgiem finansowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

na zębowym foxie da radę. tam wał ze zbiornikiem znajduje się dużo bliżej niż w foxie D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

odświeżę temat, pojeździłam trochę po dilerach, i wagowo by wyszło, że najlżejszy byłby zestaw kuhn CD300 z integrą

kultywator CD300 w wersji z dwoma rzędami zębów i maxipackerem warzy 825 kg, integra z 24 redlicami tależowymi (a w zasadzie dwutalerzowymi) waży 905, dodać do tego rolki dociskowe i włókę wyjdzie trochę ponad 1800kg

nie jest też przesadnie długi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj