Gregster

Opryskiwacz, porady dla laika

Polecane posty

Gregster    4

Witam wszystkich, jestem "świeżym" rolnikiem. Planuję zakupić opryskiwacz no i mam problem. Chciałbym aby miał lance 15 metrów pod ścieżki które planuje zrobić w przyszłym roku. Będę pryskał MF 255 więc pojemność myślę że 600 l będzie odpowiednia. Przejrzałem oferty i zastanawiam się nad poniższymi, który z nich polecacie. Z chęcią wysłucham wszystkich cennych porad gdyż jak mówiłem jestem nowicjuszem.

Krukowiak - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-krukowiak-heros-600l-CID757-IDBiTZf.html

Bury - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-bury-600-15-CID757-IDCvAwy.html

Mam jeszcze pytanie odnośnie stabilizacji belki, jakie są wady i zalety poszczególnych systemów stabilizacji, mechaniczny czy hydrauliczny? Z góry dziękuję za cenę rady

Edytowano przez Gregster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To musisz zgłosić się do @griga

Na pewno zapyta czemu taki wąski i jak daleko jesteś w stanie jechać i skąd jesteś ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Sam sie Sumek rozglądam za czymś ciąganym i tylko 15 m wchodzi w grę, a jak przypasuje to bede miał na sprzedaż tadlena 615. Cieżko coś poszukać fajnego bo to mało popularna szerokość belek z zachodu, a ja mam sporo działek 30m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

A co powiecie o tych powyższych, no i jak sprawa wygląda z tymi belkami? warto te hydrauliczne poziomowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Pewnie ze warto tylko w mf jak tego użyjesz? Chyba ze przerobiłes, a każda hydraulika to dodatkowe kilogramy, pamiętaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

To musisz zgłosić się do @griga

Na pewno zapyta czemu taki wąski i jak daleko jesteś w stanie jechać i skąd jesteś ;)

Akurat szerokość to każdy bierze pod siebie, tylko nie można marzyć że kupi się używany 2tyś litrów dobrej firmy z lancami 12m bo takich nie ma.

6 godzin temu, Gregster napisał:

Witam wszystkich, jestem "świeżym" rolnikiem. Planuję zakupić opryskiwacz no i mam problem. Chciałbym aby miał lance 15 metrów pod ścieżki które planuje zrobić w przyszłym roku. Będę pryskał MF 255 więc pojemność myślę że 600 l będzie odpowiednia. Przejrzałem oferty i zastanawiam się nad poniższymi, który z nich polecacie. Z chęcią wysłucham wszystkich cennych porad gdyż jak mówiłem jestem nowicjuszem.

Krukowiak - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-krukowiak-heros-600l-CID757-IDBiTZf.html

Bury - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-bury-600-15-CID757-IDCvAwy.html

Mam jeszcze pytanie odnośnie stabilizacji belki, jakie są wady i zalety poszczególnych systemów stabilizacji, mechaniczny czy hydrauliczny? Z góry dziękuję za cenę rady

MF255 bardzo mocno ogranicza możliwości zakupowe, jeśli chcesz wiedzieć jakie sa jego realne moce napisz do @Turok szukamy własnie dla niego opryskiwacza. Był u znajomego handlarza i przymierzył kilka opryskiwaczy. Realne możliwości to 400l ewentualnie bardzo lekki 600l typu hardi.

Popatrz sobie na opryskiwacze holder, hardi są dość lekkie a w tym budżecie przewyższają wyposażeniem te które pokazałeś.

Co do stabilizacji to nie ta liga aby była hydrauliczna, jeśli już to jest tylko zmuszanie belki do skłonu ale to nie ma nic wspolnego ze stabilizacją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

@griga przeglądałem też hardi ale większość z nich to 800-1000litrow, ciężko znaleźć jakiegokolwiek do 600l. ewentualnie mógłbym pryskac ursusem c385 ale nie wiem czy zakup opryskiwacza pod niego na 25 ha to nie przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@Gregster

Nie wiem ile rocznie pryskasz, jeśli więcej to dlaczego by nie używać 80-tki. Do tego odpowiednio duży zbiornik i wyjdzie na zero z paliwem. A ceny opryskiwaczy 800-1000l sa paradoksalnie dużo niższe. I wybór jest też o wiele lepszy. Ale jeśli chcesz do MF-a to dość ciężko coś ciekawego trafić. Hardi sa najczęściej albo 400 albo 800. 600 jesli już to 12m. Prędzej trafisz coś krajowego tylko tutaj albo garażowy złom albo te lepsze w cenach dość śmiesznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

a mógłbyś poradzić jakiś model pod 80, czy mógłbym do 80 brać już z jakimiś bajerami typu belka poziomujaca hydraulicznie lub jakimiś innymi praktycznymi o których mogę nie mieć pojęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

W okolicy 4tyś można już mieć opryskiwacz w dobrym stanie wyposażony we wszystko poza automatyką.

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-sieger-800-z-niemiec-CID757-IDBF81j.html

ten jest ładny ale nie ma hydro lanc

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-sieger-CID757-IDpvJhz.html#2ab1fa18ec

to jego starszy model

Trzeba jeszcze patrzeć na dubex, douven, rau, hardi, Obecnie nic ciekawego nie widzę ale to sie pojawia bo troszkę tego z zachodu jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

a z ewentualna dostępnością części , naprawą nie będzie problemów? szczerze mówiąc nie znam tych marek, dlatego pytam. znalazłem coś takiego w moich okolicach - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-hardi-1000l-15m-hydrauliczny-CID757-IDAde4f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Cześci do wszystkiego w opór. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać a Grzegorz wie;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@griga a coś ciągniętego 1500-2000 l pod c360 z belka 15 bo takie działki. Hydrauliczne lance, jakby był jakiś komputer to bajka ale to nie wymóg bo teraz nie mam i żyje. Podział na 5 sekcji i rozwadniacz bo lipa mocznik i siarczan na gore takiego opryskiwacza dźwigać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
2 godziny temu, Gregster napisał:

a z ewentualna dostępnością części , naprawą nie będzie problemów? szczerze mówiąc nie znam tych marek, dlatego pytam. znalazłem coś takiego w moich okolicach - https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-hardi-1000l-15m-hydrauliczny-CID757-IDAde4f.html

Ten hardi jest taki se, te lance dużo ważą a 15m starczą te składane z tyłu. I hardi ma jeden plus i minus zaraz. Wszystkie części dostanie ale są bardzo drogie.

Co do pozostałych marek to dla kogoś nie obeznanego polecał bym np siegera, belka cała na systemie rau (jak nasze starsze pilmety) więc od ręki wszystko kupisz w każdym sklepie, pompa chyba AR więc z membranami tez nie ma problemu, zawory też są z rau stałociśnieniowe. Wszystko do nich dokupisz ale cenę też mają wysoką. Reszta to już węże, siłowniki zbiornik.  Dubex do pewnego momentu jechał na swoich systemach lac później przeszedł na arag-a, douven jest na teejet/arag. Generalnie jeśli nie kupi się totalnego wynalazku z częściami nie ma problemu. Ja w Mojej pompie wymieniłem membrany po 30 latach bo jedna puściła.

2 godziny temu, sumek666 napisał:

Cześci do wszystkiego w opór. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać a Grzegorz wie;)

Nawet nie trzeba wiedzieć ale wystarczy poszukać. A jak ktoś chce to znajdzie

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

@griga a coś ciągniętego 1500-2000 l pod c360 z belka 15 bo takie działki. Hydrauliczne lance, jakby był jakiś komputer to bajka ale to nie wymóg bo teraz nie mam i żyje. Podział na 5 sekcji i rozwadniacz bo lipa mocznik i siarczan na gore takiego opryskiwacza dźwigać:)

Do 60-tki nie poszalejesz z masą i to jest duży problem. Dobry opryskiwacz waży około 2t więc dodając ciecz masz już 4t

Z takich lżejszych można patrzeć na stare RAU https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-zaczepiany-rau-2200-ltr-belka-15m-sterownik-walek-wom-CID757-IDCEzXS.html

ewentualnie jakieś kopie hardi z Czech 1500l.

Cała reszta z zachodu waży już dużo a nawet jak ma beczkę 1,5-1,6tyś to kosztuje bardzo dużo przez to że są to popularne modele.

Z krajowej produkcji to o coś z hyrauliczną belką i dobrym wyposażeniem też ciężko. Wyjściowo kosztowały dużo więc i za używane ludzie chcą za dużo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Pola mam płaskie, poza dwoma kawałkami to u mniej juz w połowie marca nigdzie nie ma szans sie utopić. 

Budżet chciałbym sie w 15 zmieścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj