Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego Claysona nie za bardzo stan... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

No własnie wiekszosc tych Claysonów z tych modeli to strasznie wysłużone maszyny i na dodatek przestarzała konstrukcja.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Widać, że ten Clayson to już wysłużony sprzęt... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

ja bym polecil Ci john deere...napewno odradzalbym Ci zakup claasa, sam mialem ten kombajn i nikomu go nie polecam. jd to dobra firma, u nas w okolicy 2 lata temu byl tylko jeden john deere 975, zas teraz jest ich 8. ja zreszta tez planuje zamienic mojego mf 620 super 2 na jd 1055. to ma byc kombajn do 30000 zl...hmmm...z jd to kupisz tylko trzy cyfrowego seri 9..;/jak juz to polecam 975...u nas w okolicy goscio ma takiego. chlasta nim wszystko co sie da...kukurydza, zborze i to nawet sporo ha ma bo chyba cos kolo 60 a oprocz tego jezdzi na zarobki. maszyna chodzi narazie niezawodnie a ma ja juz 4 lata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

To jest w miare propozycja z tym JD, ale poszukaj też w Bizonach. Bo polskie... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
patriota z Ciebie krolikNH:P bizony tez nie sa zle ale chyba gorzej wymlacaja od jd??

 

Wyznaje zasadę "Dobre, bo polskie" :P Zależy jak bebechy ustawione i jaki kombajnista... :D Bo wiesz idiota może kierować JD i bedziesz miał wogóle nie wymłócone :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

hehe tez prawda:Pno ale tylko tak slyszalem ze gorzej wymlacaja od jd. sam osobiscie nie sprawdzalem. dobra to jest tylko polska zywnosc:P co do maszyn to bylby m innego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

"Dobre bo polskie" to w sumie mało polskich maszyn zasługuje na takie miano, ale są i dobre polskie maszyny. Np maszyny UNII GRUDZIĄDZ dla mnie są b. dobre. Ale zbaczamy już z tematu. Wróćmy do wątku sprawy... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Ale to, że jeden kombajn się zepsul nie znaczy, że już wszystkie są złe. A, żeby Bizona dobrego znaleźc to trzeba jednak troszku się najeździc, a zachodnie kombajny zazwyczaj rzadziej się sypią

 

Po części racja, ale:

1. używany kombajn zawsze ma prawo się zepsuć (zachodni czy polski tak samo, oczywiście zachodnie pewnie dłużej pochodzą) - zawsze trza się z tym liczyć, że jak ktoś sprzedaje kombajn to pewnie już swoje zrobił i do wymiany. Zdecydowanie ryzyko jest większe przy kombajnie za 30 tys niż nowym ;-)

 

2. Zbyt wielu ludziom w okolicy nie udało się dokończyć żniw bo padła jakaś mała rzecz (a nie do dostania w okolicy) musieli się ratować bo wiadomo żniwa. A bizona to można na kolanie remont zrobić. - dlatego radził bym się kierować dostępnością części zamiennych i ich kosztami

 

3. Ja bym nie patrzył na lakierek tylko przeleciał wszystkie ważniejsze podzespoły i czy nie jest skorodowany.

 

4. straty w różnych kombajnach - bardzo dużo zależy od kombajnisty (jak tancerka lipna to i najdelikatniejsze strzewiki piją) - więc nie kierował bym się stereotypami, jedynie osoby z doświadczeniem i pracujące na różnych maszynach mofgą mieć tu coś do powiedzenia, chociaż i tak przyzwyczajenia z jednego kombajnu mogą być zdradliwe na drugiej maszynie.

 

to tak po mojemu, a sam musisz zdecydować (oczywiście wiele zalerzy od tego jak była maszyna używana i wiadomo materiał lepszy na zachodnich)


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Masz rację tylko pomiędzy Bizonem a załóżmy JD jest jednak różnica i w jakości i w wymłacaniu ( prawdą jest, że duzo zależy od kombajnisty, ale jeśli można lepiej, to czemu nie ). Poza tym jeżeli kombajn jest sprowadzony z zachodu i nie był używany w Polsce, mamy większą szansę na znalezienie dobrego kombajnu ( inna mentalnosc i stan portfela ). Zgadza się oczywiście, ze Bizon jest latwy w obsłudze, ale jeśli dac mu sieczkarnie będzie w niej troszke pierdział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Wsumie to Bizon az taki łatwy w obsłudze to nie jest w porównaniu z zachodnimi maszynami.Wiekszosc sprzetów z zachodu jest malo wysłuzona i inna jakośc materialów.Za Bizonem przemawia jedynie cena czesci.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Polecam coś z JD. Ja na 40ha mam 970-tke :D. Bardzo fajny sprzęt. Prosta obsługa. Może i jest stary bo to rocznik 79, ale nie ma żadnej elektroniki, więc nic się nie zespuje, a podzespoły mechaniczne samemu można naprawić :D. Fakt, cena częscie jest nieciekawa- przewyższa kilkakrotnie Bizona, ale można poszperać po szrotach z starymi kombajnami i coś dopasować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym ci polecił coś z Fahr. Dobry sprzęt, ma silnik Deutz chłodzony powietrzem. Na 25ha by starczył M750, sam mam taki tylko na nasze gospodarstwo jest za mały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Do Fahrów nie ma części. Jak już cos to Bizon, claas i JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Wg mnie na 25ha Bizon idealny, części w bród można powiedzieć... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja stawiam na Bizona masz tanie części i napewno liczy się to że Polski. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
To jaką ma ten kombajn wydajnośc i jaki szeroki heder :D?

Heder to ma 3m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Wg mnie na 25ha Bizon idealny, części w bród można powiedzieć... B)

 

Popieram.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze jak jestem w którymś ze sklepów rolniczych to zauważę jakąś część do Bizona..... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Zawsze jak jestem w którymś ze sklepów rolniczych to zauważę jakąś część do Bizona..... B)

Mi też często się tako coś zdaża. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj