Skocz do zawartości
adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

wdaniel    52

Myślałem o Class dominator 58 3m heder, ale czy to nie bedzie za słabe? Zeby bizony nie wykosily 2x szybciej niz ja tym.

Chcesz mieć coś w rodzaju bizona to masz Mercatora (bez numeru) lub Mercatora 60 - chociaż jak jesteś dobrym kombajnistom to i Mercatorem pobijesz bizona (pod warunkiem, że nie będziesz się ścigał z BS-em). A za taką kasę bym celował w dominatory, bo nawet te mniejsze są wydajniejsze, tylko jak przystawiasz się na heder 3m, to od Mercatora wzwyż celuj w przynajmniej ok. 4m. Ja mam Mercatora z hederem 3,6 (wymieniłem na większy, bo miałem 3m) i daje rady bez problemu nawet w tęgim zbożu. Jak koszę jarki, to z 2-go biegu nie schodzę. Z 3m. hederem pójdziesz do oporu, aż kosa będzie szarpać zamiast kosić, a młocarnia będzie wołała "jeszcze jeść". Mi przy jarkach z hederem 3,6m też młocarnia jeszcze jest głodna. Heder kupiłem większy nie tylko przez wydajność, lecz jeszcze przez wzgląd na rozjechany łan, bo na uwrociach podczas manewrowania przednie koło najeżdżało na zboże. Powód - rozstaw kół =3m.

Jak będziesz kupować kombajn, to mierz heder od wewnętrznej strony, bo heder 3m wraz z osłonami = 3,4m, a 3,6m wraz z osłonami = 4,1m.

Edytowano przez wdaniel

tomo12    56

Witam. Jaka marka kombajnu według was była by najrozsądniejszym wyborem? Kombajn pracowałby na 25-35ha. Claas Mercator/Dominator, New Holland 15xx, 80xx, a może Bizon? A może jakieś inne mniej popularne marki, tylko jak wtedy sprawa wyglądałaby z częściami? Z góry dziekuję za pomoc.

LuckyLuke12345    108

Chcesz mieć coś w rodzaju bizona to masz Mercatora (bez numeru) lub Mercatora 60 - chociaż jak jesteś dobrym kombajnistom to i Mercatorem pobijesz bizona (pod warunkiem, że nie będziesz się ścigał z BS-em). A za taką kasę bym celował w dominatory, bo nawet te mniejsze są wydajniejsze, tylko jak przystawiasz się na heder 3m, to od Mercatora wzwyż celuj w przynajmniej ok. 4m. Ja mam Mercatora z hederem 3,6 (wymieniłem na większy, bo miałem 3m) i daje rady bez problemu nawet w tęgim zbożu. Jak koszę jarki, to z 2-go biegu nie schodzę. Z 3m. hederem pójdziesz do oporu, aż kosa będzie szarpać zamiast kosić, a młocarnia będzie wołała "jeszcze jeść". Mi przy jarkach z hederem 3,6m też młocarnia jeszcze jest głodna. Heder kupiłem większy nie tylko przez wydajność, lecz jeszcze przez wzgląd na rozjechany łan, bo na uwrociach podczas manewrowania przednie koło najeżdżało na zboże. Powód - rozstaw kół =3m.

Jak będziesz kupować kombajn, to mierz heder od wewnętrznej strony, bo heder 3m wraz z osłonami = 3,4m, a 3,6m wraz z osłonami = 4,1m.

Kolego a jaką masz pojemność zbiornika na zboże?

Wiadomość z agroFakt.pl

AleksanderX    104

ale tu chodzi o najpopularniejszy kombajn w Polsce a co ma wspólnego kombajn do zboża z kombajnem leśnym  w puszczy

wdaniel    52

Kolego a jaką masz pojemność zbiornika na zboże?

3m sześcienne. A co do ton, to wszystko zależy od rodzaju i grubości zboża (nawet jęczmień na 3-ciej klasie ma inną wagę objętościową niż jęczmień na 6-stej klasie)

maniek20    71

odnawiam temat co polecacie na ten areła nie drogie ale dobre z kabiną

hardkor113    19

Zalezy co masz na mysli mowiac nie drogie?
Dla jednego bedzie to 40 tys dla innego 100tys.

mateuszmtz    38

Claas Dominator 85 na taki areał polecam. Duża wydajność, zbiornik też sporo zmieści.

wojtal24    167

dominator 76 86 fajne proste maszyny silnik perkinsa lub mercedesa fajna kabina może budżet trochę przy mały

wdaniel    52

A ja myślę, że w tym temacie już wszystko zostało powiedziane i nie ma sensu robić kolejnych okrążeń. Czytając go śmiało każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

look19    29

Jaki kombajn będzie wydajniejszy od 8050, w cenie do 65tys zł? Chciałbym heder minimum 3.9 do 4.6 max.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się