Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

grzen    199

witam ;jakoś słabo piszecie o new-holand ja mam 1525 heder 3m(kosa) jestem z niego bardzo zadowolony co prawda mam go tylko 4lata ale spisuje się perfekcyjnie a kosze około 50ha na sezon wcześniej miałem cllasa protektora 2.8m kosa ogólnie nie był zły ale kosztowne części psuł się ostro nawet osie urywało :) co prawda miałem go 12lat i kosiłem wtedy jeszcze około 80ha bo więcej na usługi latałem sprzedałem go bo zaczeły pękać w nim ściany boczne kombajnu.POZDRAWIAM KOMBAJNISTÓW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Witam,przyłaczam się do Grzena kombajny nie tylko Bizon i Claas produkuje.Sam mam NH 8030 i nie narzekam.

Wygoda operatora jest niebo lepsza niż w bizonie,części troche droższe,ale można to obejść mając tokarza

dobrego pod ręką :) A tak swoją drogą Grzen to dziwny masz symbol swojej maszynki,czym ona sie różni od

1520?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

sorki mam 1520 :) nie mam pojęcia jak mogłem strzelić taką gafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

I ja dorzucę swoje 5 groszy

Mój znajomy ma claasa consula z hederem 3m jest to sprzęt z okolic 80 r na podwoziu mercatora.

Ma on go od września zeszłego roku był sprawdzany zaraz po kupnie w zbiorze gryki była to ciężka praca można to porównać do zbioru kukurydzy. tegoroczne żniwa przeszedł prawie bezawaryjnie oprócz naspawania ograniczników na przeniesieniu napędu do kosy i założeniu nowej kosy. Przed sezonem wymieniony zostały filtry oleje i pasek od alternatora.

Kosiłem nim ja pierwszy raz całe żniwa mając 17 lat. Skosił on niecałe 20 ha. Mógłby skosić i 30-40 ale przy dobrej organizacji. Ja nim na usługi nie jeździłem. Kombajn napędza 68 konny silnik Perkinsa. Jak dla mnie jest to dobry kombajn aczkolwiek na ten areał o którym jest mowa w temacie lepszy wdeług mnie byłby mercator 75 lub mdw e514


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Panowie, szukam konkretnych opini na temat claasa dominatora 78, 88 i pochodne. :) Czy wart jest swoich pieniędzy, mam zamiar coś takiego kupić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

chłopie Bizona w bardzo dobrym stanie, coś sie zepsuje zjeżdżasz na chate lub nie zależy od usterki robisz i dalej, na 30 Ha to i jeszcze u ludzi obskoczysz .... takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja wszystko rozumiem, że bizon to tani , samemu naprawie, części na każdym kroku itd.,ale mi już się nie chce co żniwa leżeć pod kombajnem i przy nim dłubać. :) Do tego jeszcze pogoda jest jaka jest. Nie no do bizona to już mnie chyba żadna siła nie przekona, nie obrażając tu właścicieli bizonków.Wole już nie mieć wcale. :D Druga sprawa to czasy się mocno zmieniają i to będzie tak jak z wistulkami .Ech się chyba starzeje i robię się jakiś wygodny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

w takim razie kup sobie dominatora 58 lub 68 spokojnie sie obrobisz i pojedziesz jeszcze do znajomych pojedziesz kosić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

My teraz kupilismy nh 1530 w wakacje kosil u nas wiec mamy sprawdzony kombajn w polu.Heder 3.60 i jest napewno wydajnieszy od bizona ZO-56 naprawde polecam go silnik forda 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Silnik Forda ma niespelna 100KM. Podaj model silnika z tabliczki to bedzie wiadomo ile dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

W 1530 powinien być montowany 2713E, więc moc będzie w przedziale 95-105 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Ja polecam Case 923.

Heder 3,6. Silnik 110 koni pali 8-10 litrów. Jak go kupiłem to miał 2 tyś. mth za 30 tys.

Mam takiego od 5 lat, z częściami bez problemu, internet medium ogólnodostępne. Łożyska w lepszych sklepach np w Łodzi, pasy itd przez internet i następnego dnia w domu.

Obrabiam nim 25 ha.

Dodam że to prosta konstrukcja, mam model bez kabiny to nawet ma taki fajny "odsysacz" do kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil12441    0

co byśce proponowali oczywiście chodzi mi o uzywany bo nowego to musiał bym spłacać z 20 lat :D tak do 45tyś

mysle ze cos z nh clayson czy cos ...

 

zobacz kiedy ostatnio ktos prosil o pomoc w tym temacie, to po pierwsze, po drugie ostrzezenie za post bez argumentacji

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Witam.Mam takie pytanie czy Fahr M1000 3m heder będzie dobry na 25ha i jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

za 1h koszenia płacisz ile? powiedzmy że 250zł. 25x250= około 7 tys. Za kombajn Deutz Fahr M1002 zapłacisz 30tys. Ropa 10l x4,5 = 45zł do tego amortyzacja to jakieś 100zł. Zostanie Ci w kieszeni 4,5tys i dobra jakość ziarna. Kombajn zwróci Ci się za 5lat:)

 

wszystko sobie przeliczylem i wyszlo mi iż biorać takim 3m kombajnem ok. 230PLN/godz zostaje w kieszenia 170zł na czysto z czego koszt zakupu kombajnu wynosi 20tys zł naprawy oleje filtry ok. 4tys zł a wiec całkowity kosz zakupu to 24tys. pln. licząc iz 3m kombajnem koszac 1ha w 80min wowczas bede musial stocic ok. 150ha aby kombajn sie zwrocił o wiec ok. 5-6lat doliczajac ewentualne naprawy itd.

 

tylko jest jedno ale nigdy nie mialem do czynienia z kombajnem tylko nieraz sie obkosiło pole i to wsio.i pozostaja ewentualne naprawy czy sa one tak skomplikowane i czy byłbym wstanie sobie poradzić z ustawieniem kombajnu do koszenia poszczegolny zbóż tych dwóch aspektów sie boje NAPRAW I uSTAWIENIA ale raczej w głównej mierze tego drugiego.

 

A wiec jak narazie jestem nastawiony iż na przyszłe żniwa wjeżdzam w pole własną maszyną. Bo obecna aura ładnie pogrywa z rolnikami czekającymi na usługe i jezdzacymi po sasiadach za kombajenm a kazdy chce zawsze skosic najpierw swoje :) i to jest głowny aspekt "jedziesz kiedy chcesz" .

Mam na ten cel do przeznaczenia 20-25tys. i kombajn musi mieć kabine.i kose maks. do 4m ale to jest absolutne maks. bo chciałbym poruszać sie z wioski do wioski bez zdejmowania hedera i scinacz takze by sie przydał . jak na razie spodobał mi sie class mercator 60 silnik 4cyl. perkins z kosa 3.6m spalanie max. 10l.

a wiec czekam na sugestie i czy nowicjusz jest w stanie ustawic kombajn do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Powiem Ci na przykładzie kombajnów Deutz Fahr z lat 80-85. Ustawienia są bardzo proste: wajcha od obrotów młocarni, sita żaluzyjne - dobierasz sam szerokość szczelin, wajcha od wiatru - tu jak widzisz że zboże brudne - dodajesz wiatru, jak wygania do tyłu to albo zmniejszasz wiatr abo rozszerzasz szczeliny na sitach. I to tyle ustawień właściwie. Jest jeszcze prędkość nagarniaczy ale to najmniejszy problem.

Polecam Ci Deutrz Fahr ze względu na prostą budowę. Łożyska, pasy sam wymienisz jak będzie potrzeba i nie trzeba połowy kombajnu rozbierać. Spalanie również śmieszne. Poszukaj mniejszego kombajnu bo jak kupisz za 24 tys wielkie bydle np 4 m heder to nie spodziewaj się że będzie on pracował bezawaryjnie. Czym większa maszyna tym więcej skosiła.

 

Co do mercatora z silnikiem 4cylindrowym - jak uczepisz sieczkarnię to będzie stękał niemiłosiernie. Znajomy miał taki sprzęt i mówił że 6 cylindrów trzeba.

Każdy kto ma kombajn miał swój pierwszy raz z maszyną, koszenie zboża to tak jak orka - ktoś Ci musi pokazać jak ustawić pług a potem już sam sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Chciałbym znać waszą opinie o tych 2 kombajnach: Bizon Z-058 i John Deere 975. Który jest lepszy? Mieszkam koło Malborka, i mam bizona Z-056, dostęp do części bardzo szybki, nie wiem jakby było z częściami od John deere'a. Musze wymienić mojego Z-056, bo to już kupa złomu na kółkach : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam poważnie rozglądam się za kombajnem zbożowym do mojego gospodarstwa. Interesują mnie 3 marki Case, Deutz Fahr, oraz claas tylko że w claas to dominator. Heder najlepiej coś 3,6 - 4,2 m dysponuje kwotą do 50 tyś pln. prosiłbym o konkretne rady co o sądzicie o tym najlepiej zeby wypowiedział się ktoś kto posiada i użytkuje juz takie maszyny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Posiadam Deut-Fahr'a tylko M900 więc zapewne taki Cię nie interesuje. Ale do rzeczy. DF fajne proste maszyny, jeśli coś uczciwego to do 50 możesz dostać jedynie M2385. silnik F6L912 chłodzony powietrzem porządny silnik ( chyba najlepszy z Deutza). Bardzo prosta konstrukcja jest jego zaletą. Częsci bez problemów dostaniesz, jedynie skrzynia może tu być problem - niestety. Heder 3,6m. Ogólnie fajna maszyna

Znajmy posiada Claasa Dominatora 76 - ale ten w dobrym stanie to trochę musiałbyś dołożyć, za to bardzo fajna maszyna. On ma heder 3,9m, wydajność jak w naszych bioznach ( może wiecej może mniej - tu kwestia zboża, operatora jak i ustawień). Do claasa dostaniesz każda część, może trochę droższe są ale dostępne. Uzytkuje go już ladnych parę lat i jak na razie super - polecam.

Case Dania ma natomiast mój dobry kumpel. To to samo co MF lub Droningborg. Obecnie jest zadowolony, jedynie urwał zwrotnicę z tyłu a tak jak do tej pory śmiga.

Wydaje mi się że nie upieraj się przy jednej marce, zobacz co możesz kupić i w jakim stanie. Bo co Ci z Claasa z 4 tys mtg jak możesz mieć np Case'a z 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie :)

Ciagle szukam i szukam i natknołem sie na nh 1540

http://otomoto.pl/new-holland-1540-A228870.html

 

i tu mam pare pytan bo jakoś za duzo inf. na necie nie moge znalezc :(

-a wiec jak wyglada z wydajnościo czy jest porównywalna do mercatora 75

-jak wyglada jego zuzycie paliwa

-ile wejdzie do zbiornika ziarna

-i jak z wydajnościo przy plonie ok. 5t/ha

- i jeszcze jedno ta kabina w tym nh wyglada mi na dokładaną czy moze fabryczna??

 

a teraz mercator 75 :)

http://otomoto.pl/claas-mercator-75-A227726.html

co do pytan:

-czy wydajność 75 jest w jakim stopniu wieksza od mercatora 60

- jak wyglada ze spalaniem bo z tego co słyszałem od znajomego w mercatorze 60 na zbiorniku robi 2dni /3,6m heder/

 

W najblizszych dniach mam zamiar je odwiedzić wiec prosiłbym na co zwrócic uwage w tych egzmplarzach bo wiadomo co marka i model moze mieć róznego rodzaju wady/zalety w roznch podzespołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam mercatora 75 pali 9-10l/ha ale kosze nim okolo 1.5ha/h cheder 3.60m. Wydajniejszy od bizona rekorda jest napewno.

Jedyny minus to wzialem wersje z recznym otwieraniem rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj