Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

macursus    122

Claas dominator 98. Moim zdaniem to najlepszy kombajin na 30 ha


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

Hmmm panowie a moze cos z ramy MF?? np taki 520 lub 525 my mamy 520 przez 8 lat na ok 30 ha i jest super :) oszczedny, trwaly, a jak cos sie popsuje(rzadko sie zdarza) to czesci jakies zawsze sie znajda :) Komfortu bez kabiny nie ma wiadomo ale to naprawde solidne kombajny polecam :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

czy mugby mi ktoś doradzić jaki kombajn wybrać na 22h swojego +/- jakieś drugie tyle usług

kombjn miałby kosztować jakieś 40/45 tyś zł no i rzeby wielkich problemów z częściami nie było

 

prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

To ja bym proponował coś 2 JD. Ja posiadam JD 952 i bardzo sobie chwale, smaruje i jadę części fakt drogawe ale jak coś się popsuje raz na ruski rok to to przemawia samo za siebie. lep[iej wydac raz na 4 lata 600 zł niż co sezon tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja poleciłbym jakiegoś bizona za tą kasę można kupic juz niezłe cacko z kabiną i sieczkarnią lub ewentualnie jakiegoś NH z serii 80xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

a czy mugby mi ktoś napisać coś o JD 1055 widzalem takiego z 1986 r za 47tyś zł z chederem 3,65 wuzkiem do chederu

sieczkarnią i silnikiem 6 cyl 125km perkins

 

PS.przepracowane 1879mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na ten areał, to kierował bym się stanem kombajnu. Heder co najmniej 3,6m, skrzynia normalna, silnik ok 100km i 4wytrząsacze. Najtańsze będą części do new hollanda, claasa, a następnie do john deere. Nic innego jak to, co wymieniłem bym nie brał, bo trudne później do zbycia i większy problem z częściami. Najbardziej chodliwy jest new holland, bo ma(clayson) bardzo wiele wspólnego z bizonem. Bizon eszcze owszem, ale wtedy lepiej wziąć rekorda, bo z056 to już przeżytek.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

za te pieniądze to polecałbym coś z bizona bo są w miarę tanie i części zawsze pod ręką, bo kupić coś zachodniego do którego na części trzeba będzie czekać długo to trochę masakra, no chyba że coś takiego KOMBAJN ZBOŻOWY FORTSCHRITT E-524 MDW (812080954) - Aukcje internetowe Allegro kombajn już z jakimś komfortem pracy nawet przyzwoitym z częściami w wielu regionach polski nie mam żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

szczerze mówiąc ten forszaj mnie zainteresował ale jednak stawiał bym na bizona bo z częściami

do forszaja na moim terenie jest ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @rafal1311: Jaki masz kombajn?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Witam

Proszę was o pomoc w wyborze kombajnu.

Chodzi mi o kombajn z dużą wydajnością ok. 2ha/h

Swojego by kosił ok. 30-40ha

+ usługi (jak by się udało to w PGR-że ok. 100-150ha)

Środków nie mam dużo bo zaledwie 40tyś.zł

Myślę o Fortschritti-cie e516b lub e517

Gdyż są tanie i wydajne

 

 

A co wy byście mi polecili??

 

 

Myślałem jeszcze nad Bizonem Gigantem ale pewna osoba odwiodła mnie od tej myśli i myślę że słusznie :( I jeszcze myślę nad Bizonem BS, Dynamic albo MDW ale budżetu nie ma :(

 

 

Pozdrawiam i proszę o Pomoc


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Różnica jest dosc duża między koszeniem 40ha a 140/190ha rocznie. Wystarczy, że nie wypalą usługi w tym pgrze i będziesz miał ładnego grzmota na swoje 40ha. Ja osobiscie spróbowałbym się jakoś dogadac w sprawie koszenia z władzami tego pgru. Jakaś umowa czy coś, żebyś nie został później na lodzie. 40 tyś to trochę mało jak na tak wydajny kombajn, na MDW trochę ci brakuje, myślę, że w tej cenie niczego lepszego jak 517 nie wyrwiesz, jakby nie wypaliły usługi to na swoje 40ha za tą kase znajdziesz młodą 514stke


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

no niestety tylko takie mam fundusze :(

 

W najbliższym czasie właśnie się wybiorę pogadać z szeryfem i ewentualnie podpisać wstępną umowę. W tedy będę wiedział na czym stoję :)

 

 

Jak podpisze to zacznę sie za czymś rozglądać, spisać ogłoszenia i pojeździć pooglądać. Może coś się wybierze :)

 

 

A według mnie lepszy jest większy kombajn na mniejsze gospodarstwo, niż za mały na duże gospodarstwo :(

 

 

 

PGR ma ponad 350ha, w tym rzepak i buraki i sądzę że z 300ha będzie samych zbóż

I 300ha podzielić na 2 kombajny wychodzi 150ha. Ale niewiadomo ile by się dostało do koszenia i dlatego przypuszczam że 100-150ha. Na pewno nie mniej niż 100ha zapewniał kierownik


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

E-514 na 40 ha spokojnie sobie to obrobi, e-517 3 dni przy dobrej organizacji pracy i masz po żniwach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

jaką wydajność ma E-514?? Bo nikt mi nie może powiedzieć ;)

hehe e-517 więcej zajął by transport i odczepianie i przypinanie hederu niż koszenia. Nawet by się nie zagrzał :blink:


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

odczepianie i zaczepianie chederu to najmniejszy problem bo w granicach 5 do 10 minut zakładamy lub ściągamy cheder w swoim a zawsze lepszy większy kombajn na mniejsze gospodarstwo niż mniejszy na większe bo czym szybciej skosisz tym lepiej dla parametrów no i jak możesz mieć jakieś usługi to jeszcze zarobisz na kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

E-514 jest porównywalny wydajnością do Bizona Rekorda. Uważam, że E-514/Bizon Rekord jest w sam raz na taki areał (40ha), większy kombajn będzie nieopłacalny. Co do hederu, zależy jakie pola, jak małe to wiadomo, że będziesz miał więcej składania i zakładania, ale nie jest to takie tragiczne jak się może wydawac, kwestia dobrego podjechania pod wózek


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Hmmm….. bym mógł skosić 2 pola musze odczepić heder :blink: obydwa w granicach po 5ha

Pola mam równe, jednolite, długie (ok. 600-800m), szerokie, żadnych górek, dołków

 

Jak dla siebie to myślałem o E-514

jeszcze o Bizonie Gigancie ale podobno są strasznie awaryjne??

 

 

 

Właśnie by to szybko skosić bo ostatnio klimat się zmienił i zamiast w lato (żniwa) być ciepło i sucho to pada :)

 

 

 

Obecnie w okolicy nie ma dobrych kombajnów ;)

Bizonem na usłudze szybciej ci nie skosi jak 1ha/h :)

 

Jak by kupić duży, dobry, wydajny kombajn i by zobaczyli że szybko się kosi i dobrze wymłaca to by było dużo chętnych :)

Jak bym kupował kombajn to tylko z sieczkarnią!!


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Moje propozycję na 30-40ha + ewentualne usługi we wsi

 

Który bardziej byście polecili??

I czy coś więcej o którymś z nich możecie powiedzieć??

 

MF 750 -dziwnie jakoś wygląda

 

M152 -ciekawe jak z awaryjnością i z częściami??

 

Don 1500 -sądzę że do niego części brak

 

MF 760 -jak z częściami i z awaryjnością?? Spalić trochę spali??

 

D4000 -z częściami będzie problem??

 

NH 140 -nie za duży do niego ten heder??

 

MF 830 -to bród czy przypalenie??

 

JD 975 -ciekawe w jakim był stanie przed malowaniem??

 

JD 965 - JD są dość ciekawe??

 

E-514 -hmmmm

 

E-514 -ciekawe czy go na zimę wyczyści??


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

z tych co zaproponowałes to ja na żadnego bym kasy nie wydał. nie zadbane sa. a ten malwany to nie wiadomo co z nim jest nie tak. poszukaj sobie jakiegos JD z hedrem nowszego typu na grubej rurze i wtedy mysle bedziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

To są tylko moje przykłady które mnie zainteresowały i na które mnie stać

 

No niestety tylko mam takie finanse i tylko na tyle mogę sobie pozwolić

 

Według mnie kombajn (bynajmniej w moim gospodarstwie) jest zbędnym sprzętem

Gdyż iż ponieważ używa się go raz do roku właściwie przy dobrych układach przez tydzień.

A za te pieniądze można mieć ciągnik lub maszynę którym cały czas się używa, jest potrzebny i wykorzystany.

Dlatego na kombajn chcę poświęcić i wydać mało kasy.

 

Hmmm zbędny?? źle to określiłem………

 

 

 

Z mojego doświadczenia wiem, że przy kupnie kombajnu trzeba zwracać uwagę na min. na cepy, sita i silnik. I ewentualność dostępność części albo ich dorabianie

Wygląd jest tylko dla oka, którą ewentualnie można poprawić farbą.

W prawdzie ma się liczyć wydajność i niezawodność :blink:

 

Przy kupnie na co powinienem jeszcze zwracać uwagę??

Proszę doradźcie, dajcie jakieś swoje przykłady.

Np. jakieś ogłoszenia z allegro choć niekoniecznie

Z życia jaki byście polecili bo albo wy macie, wasz sąsiad albo znajomy i jest zadowolony


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj