Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Daniel215    1

Sorry że mój post też nic nie wnosi do tematu itd... Ale widze że zaden mod nie reaguje ani nic takiego...

NIE RÓBCIE OT, wasze 10 ostatnich postów nic nie wnosi do tematu... ;) spójrzcie na tytuł tego tematu a nie piszecie jakieś głupoty... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja obstawiał bym na 3 marki i modele bizon Z056-tanie części popularny sprzęt, John deere 965-u nas gość ma takiego i bardzo go chwali za moc bez awaryjność, New Holland 1530,1540,8030-konstrukcja podobna do bizona słyszałem że bardzo dobrze czyszczą ziarno wybór należy do ciebie ale chyba bizon ponieważ tanie i dostępne części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

jak dla ciebie to bizion Z056 lub rekord chociaz do 45 tysiecy to dobrego nie znajdziesz.Z056 za 45 tysi juz w miare dobrego znajdziesz a pozniej mozesz dolozyc kabine i nie bedzie kombajn idealny.Moim zdaniem wolalbym Z056 poniewaz duzo ich tu jezdzi i nie bedziesz mial problemu z czesciami.Np u mnie koles ma E512 i jak w zniwa mu pekl jakis pasek to 2 tygodnie czekal jak on zaczol kosic rzepak to juz wszyscy zaczeli zboza kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@kkk2006

 

Jaki pasek? Skąd jesteś?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak mieszka gdzieś na pólnocnym wschodzie to możliwe, ja mam rzut beretem od granicy z Czechami a tam królestwo Forszaja, wszystkie części do 5 godzin bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0
@kkk2006

 

Jaki pasek? Skąd jesteś?

nie wiem jaki pasek jestem z okolic Brodnicy kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Jeśli chodzi o części do Fortschritta to niema problemu. Znam dwa sklepy które sie zajmuja tylko częściami do Fortschritta i u nich nigdy niema problemu, zawsze są części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dlatego się zdziwiłem, że tak długo musiał czekac, wsiada w samochód, jeden dzień i części ma, zresztą i tak nie chce mi się wierzyc, że żaden ze sklepów wysyłkowych nie miał tego paska..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dlaczego każdy przedstawia za argument do kupna bizona dostęp do części zamiennych? W tych czasach sieć sprzedaży części zamiennych do maszyn zachodnich jest równie dobra jak bizona.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

kamil16251290 u mnie w okolicy sa praktycznie same bizony. rekordy i forszaje sa 2 na cala gmine tak wiec czesci od reki w mojej okolicy dostaniesz tylko do bizona.Osobiscie nic niie mam do forszajow ale jak mialby mi sie zepsuc w zniwa i stac 2 tygodnie to wole bizona. co innego w zachodniej Polsce tam jest krolestwo forszajow wiec tam jest bardzo duzo czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

kkk2006 myślisz że ja mam sklep z częściami do claasa koło domu? Muszę jeździć 200 km do sklepu z takimi częściami a jakoś nie narzekam bo w agromie Kutno części jest tylko trochę.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Można jeszcze zamówić z Korbankowa kurierem ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie tylko Korbanki wysyłają kurierem. Jest też wiele innych sklepów wysyłających części. W ciągu 48 godzin część jest na miejscu. Pewnie ktoś tu zaraz napisze że wysłanie wysłaniem ale jest drogo. No cóż, powtórzę się: za jakość się płaci.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Na zachodzie aż tak dużo Fortschrittów nie widac, ale tragedii nie ma. Na szczęście mamy namiar na dwa kombajny na części, także w razie ekstremalnej sytuacji jedziemy i wykręcamy ze starego ;) Ja ze swojej E-512 jestem zadowolony, choc jest u nas pierwszy sezon i dużo nie wymłóciła :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Znam firmę która sprzedaj każdą część od Fortschrita- jeśli zamówię do 13 tej to następnego dnia o 8 rano mam każdą część -mam Mdw 524 i 517 od siedmiu lat i nigdy mnie nie zawiedli, a części tanie jak do Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

Ja bym proponował albo Bizona Z056 albo Fortschrita E 512 . Na 30 ha ci starczy i jeszcze trochę zarobisz na usługach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

Piszę w imieniu kolegi, który nie ma konta na AF.

Ma on taki dylemat potrzebuje kombajnu na ok. 30ha.

Kombajn oczywiście używany, musi być dosyć mały gabarytowo i łatwy w menewrowaniu gdyż te 30 ha jest na 12 polach. Pola są więc bardzo małe.

Wcześniej korzystał z usług ale przestało się opłacać wynajmować kombajnu, bo musiał płacić 300zł/h , kombajnem CLAAS MEDION 320

a w ciągu godziny robił niecały hektar (ze względu na duże rozdrobnienie działek i ich "dziwaczne" kształty), a dodatkowo musiał płacić za dojazd kombajnu 250zł (20km), innego kombajnu wynająć nie mógł bo mieszka na kompletnym "zadupiu". 3 domki a wokół ok. 50 ha działek rolnych, a reszta las.

Na kombajn może wydać max. 45000zł (za kombajn w b. dobrym stanie)

 

Więc czekamy z kolegą na wasze spostrzeżenia

I jeżeli wiecie to podajcie wydajność i spalanie kombajnów w tej cenie.

 

Pozdrawiam

Agronom


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Na 30ha to ja bym proponował REKORDA.Kombajn o dużej wydajności i jak już dawać kase za jakiegoś nietypowego MECATORA o szerokości 3 m heder i się potem mordować,to lepiej dołożyć parę tysięcy i kupić konkretną maszynkę.I jeszcze może coś na usługach zarobisz..??A z ty manewrowaniem to wcale się tak ciężko nim nie manewruje.Bardzo przyjemny w prowadzeniu.No i na sam wygląd porównując z MECATOREM to lepiej kupić reksia.Tu masz REKORDA za 35 tyś.

 

http://allegro.pl/item671139971_bizon_reko..._58_okazja.html


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Widzę że kolega kupuje kombajn po jego wyglądzie. Powodzenia. Mercator 70 bądź 75 mają prawie taka samą wydajność jak rekord. Co do usług to robię nim 100ha na rok i jakoś wystarcza bez problemu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może lexiona 600tt hehe nie no to był żart. Ja Ci proponuje ZO56 będzie GIT i ten klimat jak nim się kosi, ten dźwięk,miodzio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak tak. Zapomniałeś dodać: ta przyjemność stania na pomoście przez całe żniwa...


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

na 30 ha wystarczajacy byłby z Claasów Merc. 70 badz 75 lub JD 1055 ale to juz wyzsza szkoła jazdy i luksus :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj