Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

ralfMTX140    3
ale ich jakość jest nieporównywalna w stosunku do części bizona

Tu to wogóle nie ma porównania :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Mając tyle pieniędzy to ja bym w ogóle na polskiego bizona nie spojrzał (i tak bym nie spojrzał bo w życiu bym tego nie kupił) ale wracając do tematu to radze się rozejrzeć za claasem, new holandem lub john deerem. Części jest bardzo dużo, w tej chwili już jest ich więcej niż części do bizona. Ceny do tanich nie należą ale za jakość się płaci. No i ich awaryjność tych kombajnów jest znacznie mniejsza niż bizona.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hehe wyrypany na max zachodni kombajn może się bardziej sypać niż zadbany Bizon ;) Co do części mam JD 1052 przykładowo: tuleja na koło pasowe młocarni te co się rozchodzi i schodzi 900zł, orginalne łożysko dociskowe na te koło 250zł(polskie 30), obudowa tego łożyska 300zł, wytrzasacz 4000zł :D Silnik 4 cyl 85km, heder 3m, jak chwyci bęben silnik się nie zająknie tylko pas się ślizga, temperatura silnika super się trzymie, w polowie pola zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Powiem tak.Miałem classa mercatora50 bez sieczkarni,bez kabiny,ale maszyna super.Przez 4 lata jeden dzień awarii,pasek jezdny pękł i trzeba było na paczkę czekać.Hektarów przybyło i rzepak.Więc za 65 tyś kupiłem E514 mdw z silnikiem Perkinsa do tego dwa chedery.Jeden sezon za mną bez awarii.Jeżeli chodzi o części to dostępne i nie drogie.Wybór należy do ciebie jak cię stać to kupuj classa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja na Twoim miejscu wybrałbym Bizona Z056 Super miałbyś nieskąplikowano łatwo do naprawy polsko maszyne w dość przyzwoitym stanie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja bym polecił Claasa Mercatora 75 na ten areał będzie w sam raz, jest bardzo dobry, mało awaryjny, u mnie w okolicy z częściami nie ma problemu i nie jest zbyt drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Bizona? Ludzie, dlaczego mu tak źle doradzacie? Czy naprawdę chcecie aby się nim tak męczył? Żniwa to czas ciężkiej pracy więc po co sobie jeszcze pogarszać. Trzeba sobie ułatwiać a nie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Na 30 ha to nic innego jak kupić dobrego bizona supra... Najlepiej takiego od pierwszego właściciela, z dobrą kabiną i naprawde jest super kombajn... (o podzespołach takich jak sieczkarnia czy stół do rzepaku nie mówie, bo to jest dopasowywane do indywidualnych potrzeb).

Porównując go do zachodnich kombajnów takich jak np. claas mercator czy dominator *5 to te się chowają i to bez najmniejszych wątpliwości...

Nawet dostęp do części jest o wiele lepszy niż do zachodnich... Jak ktoś ostatnio pisał(o ile dobrze pamiętam), że dotał części do bizona o 23:50 w żniwa w niedziele :D więc to samo mówi za siebie ;) ... A bizona supra można przerobić/zmodernizować tak jak się komu podoba... Np założenie elektrozaworów i joysticka to żaden problem... :) Nie wspominając też o takich sprawach jak klimatyzacja... Wszystko zależy od chęci i $$$, ale z roku na rok po trochu można kombinować :)

Nie twierdze też że bizon jest najlepszym kombajnem na 30 ha :) Chodziło mi o kombajn w przystępnej cenie i taki żeby był rozsądny na przeciętne 30-hektarowe gospodarstwo... Owszem np. Claas 68sl czy TC 54 (bądź też ich nowe odpowiedniki CLAAS 130 i NH 5050) byłby lepszym rozwiązaniem na 30 ha, ale przede wszystkim brałem pod uwage cene i nie będe tutaj rozważał co można byłoby kupić jeszcze na to miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jakieś aluzje do bizona ??? Jak dbasz tak masz, ja zawsze przed sezonem robie przegląd kombajnu, i jakoś mi się nic nie psuje, sporadycznie to jakieś łożysko, ale naprawa dwie godziny, i po sprawie. A w sezonie spokojnie wale po 50 ha, w pierwszych latach to nawet po 100 ha się kosiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'kamil16251290' a masz cos do Bizona ???

Jak kolega wyżej napisał jak dbasz o niego to maszyna śmiga sobie. Mój kosi sezonowo ze 70h i śmiga sobie super jak mu zrobie przegląd przed sezonem to potem nie ma z nim problemu a nawet jak coś walnie w sezonie to części dostane od reki za niską cen a nie bede na nich czekał i płacił niewiadomo ile jak w przypadku zagranicznych kombajnów.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No sory ale nie porónujcie bizona do zachodniego bo to jak g***** i dynamit ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

tak, mam i to wiele. i co? Nie można już wyrażać swojej opinii? Zabronione?


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Można pisać kto co myśli ale sory Bizon może jest gorszy od niektórych zagranicznych kombajnów ale nie jest taki zły za jakiego go uważacie ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mój kumpel robi więcej na godzine 3metrowym NH niż wójo bizonem ;) I gdzie tu opłacalnośc bizona? To tak jak ursus na perkinsie każdy chwali a tak naprawde się nie nadaje :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

To ten NH musi być nowszy albo twój wujo tak wolno kosi. Ja w każdym bądz razie nie narzekam na swojego Bizona śmiga sobie aż miło.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No ale moje zdanie jest takie a nie inne i wiem że niektórzy chwalą swoje bizony pod niebiosa i nie przyjmują do wiadomości takiego zdania jak moje.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Moim zdaniem to wina silnika za słabego (w sieczkarce po prostu staje) A NH ma takiej samej mocy silnik ale jeździ dwa razy szybciej ;) No i oczywiście komfort. Jakby mi się trafił NH z seri 15** do 22tys z sieczkarką to bym kupił. A po drugie spójrz na bizona zo58 a NH z seri 80** wszystko mówi samo za siebie :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja w Mercatorze mam spory zapas mocy gdyż jak koszę z sieczkarnią to i tak lekko idzie nawet jak zborze gęste. Jakiej mocy ma silnik bizona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Dawid777' tutaj masz racje z tym konfortem i z 80 i Rekordem ale Bizona do NH to nawet nie ma co porównywać bo NH robi najlepsze kombajny na świecie od samego początku jak zaczeli je robic. Ale moim zdaniem Bizon jest lepszy od Droninborga Forshritta ,Laverdy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Bizon coś koło 100KM


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam claasa mercatora 70 z hederem 3 metry i wydajność mam większą niż bizona. New holandy też są bardzo dobrymi maszynami i mało awaryjnymi ;)

Ps. Dawid777 skąd jesteś dokładniej?


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Popieram przedmówce i dalej polecam u mnie Claas Mercator kosi ładnych parę lat i jest mało awaryjny. Moim zdaniem w sam raz na areał 30 ha. Jego moc i osiągi zostanie w pełni wykorzystana przy czym śmiało się można trzymać terminów. Oczywiście Bizonem na pewno wykosi wcześniej ale dobry model będzie droższy od Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Okolice głowna- Łowicza. Niestety bizon się nie popisał


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Bizon był dobry ale w latach jego produkcji. Przy tworzeniu Bizona Polacy nie pomyśleli o 2 rzeczach. Mianowicie łatwości napraw oraz o jakości wykonania tak aby w przyszłości następni użytkownicy nie mieli z nim problemów. Ale czemu się tu dziwić skoro to były czasy w których produkowało się na ilość a nie na jakość. Teraz w Polsce też się tak produkuje ale się o tym nie mówi.

 

To w miare blisko mieszkasz mnie ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj