Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wdaniel    52

Myślałem o Class dominator 58 3m heder, ale czy to nie bedzie za słabe? Zeby bizony nie wykosily 2x szybciej niz ja tym.

Chcesz mieć coś w rodzaju bizona to masz Mercatora (bez numeru) lub Mercatora 60 - chociaż jak jesteś dobrym kombajnistom to i Mercatorem pobijesz bizona (pod warunkiem, że nie będziesz się ścigał z BS-em). A za taką kasę bym celował w dominatory, bo nawet te mniejsze są wydajniejsze, tylko jak przystawiasz się na heder 3m, to od Mercatora wzwyż celuj w przynajmniej ok. 4m. Ja mam Mercatora z hederem 3,6 (wymieniłem na większy, bo miałem 3m) i daje rady bez problemu nawet w tęgim zbożu. Jak koszę jarki, to z 2-go biegu nie schodzę. Z 3m. hederem pójdziesz do oporu, aż kosa będzie szarpać zamiast kosić, a młocarnia będzie wołała "jeszcze jeść". Mi przy jarkach z hederem 3,6m też młocarnia jeszcze jest głodna. Heder kupiłem większy nie tylko przez wydajność, lecz jeszcze przez wzgląd na rozjechany łan, bo na uwrociach podczas manewrowania przednie koło najeżdżało na zboże. Powód - rozstaw kół =3m.

Jak będziesz kupować kombajn, to mierz heder od wewnętrznej strony, bo heder 3m wraz z osłonami = 3,4m, a 3,6m wraz z osłonami = 4,1m.

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Witam. Jaka marka kombajnu według was była by najrozsądniejszym wyborem? Kombajn pracowałby na 25-35ha. Claas Mercator/Dominator, New Holland 15xx, 80xx, a może Bizon? A może jakieś inne mniej popularne marki, tylko jak wtedy sprawa wyglądałaby z częściami? Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Chcesz mieć coś w rodzaju bizona to masz Mercatora (bez numeru) lub Mercatora 60 - chociaż jak jesteś dobrym kombajnistom to i Mercatorem pobijesz bizona (pod warunkiem, że nie będziesz się ścigał z BS-em). A za taką kasę bym celował w dominatory, bo nawet te mniejsze są wydajniejsze, tylko jak przystawiasz się na heder 3m, to od Mercatora wzwyż celuj w przynajmniej ok. 4m. Ja mam Mercatora z hederem 3,6 (wymieniłem na większy, bo miałem 3m) i daje rady bez problemu nawet w tęgim zbożu. Jak koszę jarki, to z 2-go biegu nie schodzę. Z 3m. hederem pójdziesz do oporu, aż kosa będzie szarpać zamiast kosić, a młocarnia będzie wołała "jeszcze jeść". Mi przy jarkach z hederem 3,6m też młocarnia jeszcze jest głodna. Heder kupiłem większy nie tylko przez wydajność, lecz jeszcze przez wzgląd na rozjechany łan, bo na uwrociach podczas manewrowania przednie koło najeżdżało na zboże. Powód - rozstaw kół =3m.

Jak będziesz kupować kombajn, to mierz heder od wewnętrznej strony, bo heder 3m wraz z osłonami = 3,4m, a 3,6m wraz z osłonami = 4,1m.

Kolego a jaką masz pojemność zbiornika na zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Kolego a jaką masz pojemność zbiornika na zboże?

3m sześcienne. A co do ton, to wszystko zależy od rodzaju i grubości zboża (nawet jęczmień na 3-ciej klasie ma inną wagę objętościową niż jęczmień na 6-stej klasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odnawiam temat co polecacie na ten areła nie drogie ale dobre z kabiną

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten Deutz Fahr fajny tylko to 2.70 kosy mało trochę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

dominator 76 86 fajne proste maszyny silnik perkinsa lub mercedesa fajna kabina może budżet trochę przy mały


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A ja myślę, że w tym temacie już wszystko zostało powiedziane i nie ma sensu robić kolejnych okrążeń. Czytając go śmiało każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaki kombajn będzie wydajniejszy od 8050, w cenie do 65tys zł? Chciałbym heder minimum 3.9 do 4.6 max.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1
4 godziny temu, tomacha001 napisał:

kto mi doradzi jaki kombajn kupić czy new holland 8050 czy laverda 3500 albo 3600 prosze o wady i zalety 

Siema mam new hollanda 8040 polecam sprzęt mało awaryjny cześći dostępne , i prosty w obsłudze i serwisowaniu sporo czesci  pasuje z bizona , ale niema co porównywać .swojego kupiłem sprowadzonego z rzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Podepnę się pod temat. 

Zaczynam szukać kombajnu zbożowego. Co polecicie? 

Założenia:

  • kosa około 3,6m
  • kabina ( może z klimą się uda)
  • dostępne części
  • dobre hamulce (górki i pagurki - roztocze)
  • mały gabaryt ( słabo z wjazdem na podwórko), ale żeby dziennie te 20 ton nakosił ( w około 8 godzin)
  • łatwy w obsłudze i serwisowaniu
  • do koszenia rzepak, gorczyca, łubin, pszenica, owies, pszenżyto
  • cena 40-60 tyś zł

Obecnie kosi mi znajomy DF M770 i widzę że to już za mały sprzęt dla mnie, a może przy okazji coś się skosi sąsiadowi.... Nie szukam czegoś skomplikowanego i zależy mi żeby nie czekać na kombajn. Myślałem nad DF 2380. Jakieś opinie? Mam prawie rok na czytanie, bo na wiosnę trzeba już szukać coś...

O jakiej porze roku lepiej kupować kombajn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Deutz Fahr M2385 - bardzo fajny i prosty kombajn, może nie jest wirtuozem wydajności wśród kombajnów z podstawowym hederem 3,6 m ale za to bardzo prosta budowa i łatwy w obsłudze oraz naprawie. Silnik chłodzony powietrzem F6L912 to jeden z lepszych silników na rynku o ile nie zajechany a co gorsze przegrzany, obsługa sprowadza się do codziennego przedmuchania i tyle. Kabina fajna wygodna, można trafić z klimą ale ciężko. Plusów sporo ale jak w każdym są i minusy, największy to dostępność części - o ile większość kupisz to problem może być ze skrzynia, przekładniami ( wariator ) czy elementami blacharskimi. Kolejny minus to mało egzemplarzy na rynku więc zawężone wyszukiwanie tej konkretnej szt. 

Coś innego to Dominator 66, 68 - bardzo fajne kombajny tylko w porównaniu z DF już bardziej skomplikowane ale bez przesady. JD 1055 - w zasadzie może najlepszy z wymienionych tylko te ceny części.

20 T dziennie to bardzo mało na takie kombajny, może zastanów się jeszcze nad DF980, 1080? Spokojnie da radę taki przerób uzyskać a można trafić ładną szt. tylko heder przeważnie 3m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
8 godzin temu, akmaly napisał:

Deutz Fahr M2385 - bardzo fajny i prosty kombajn, może nie jest wirtuozem wydajności wśród kombajnów z podstawowym hederem 3,6 m ale za to bardzo prosta budowa i łatwy w obsłudze oraz naprawie. Silnik chłodzony powietrzem F6L912 to jeden z lepszych silników na rynku o ile nie zajechany a co gorsze przegrzany, obsługa sprowadza się do codziennego przedmuchania i tyle. Kabina fajna wygodna, można trafić z klimą ale ciężko. Plusów sporo ale jak w każdym są i minusy, największy to dostępność części - o ile większość kupisz to problem może być ze skrzynia, przekładniami ( wariator ) czy elementami blacharskimi. Kolejny minus to mało egzemplarzy na rynku więc zawężone wyszukiwanie tej konkretnej szt. 

Coś innego to Dominator 66, 68 - bardzo fajne kombajny tylko w porównaniu z DF już bardziej skomplikowane ale bez przesady. JD 1055 - w zasadzie może najlepszy z wymienionych tylko te ceny części.

20 T dziennie to bardzo mało na takie kombajny, może zastanów się jeszcze nad DF980, 1080? Spokojnie da radę taki przerób uzyskać a można trafić ładną szt. tylko heder przeważnie 3m. 

Dzięki za info. 

Właśnie zwróciłem uwagę na Jd 1055 i Claasa 68. JD aż tak drogi w naprawie? Bardzo skomplikowany? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Kolega pytał o Droninborga d 4000,  jest nawet aktualnie  a olx bardzo przyjemna maszyna, ja też mam heder 3,6 m duży plis za bukownik, nigdy nie miałem tak czystego ziarna, jęczmień bez ości, dostęp do części przez najczęściej przez internet, ale po przejrzeniu go przed I sezonem u mnie tylko błahostki których na sucho nie sprawdzi się,  wydajnośc bez sieczkarni taka podobna jak rekord (przez miedze kosiłem pszenice wydajnośc ponad 6,5 tony, a gość jęczmień jary pola takie same tylko wysypywałem w biegu) z sieczkarnią już sporo wolniej. Mój nie ma turbiny i planuje przed następnym sezonem założyć. Podsumowując kombajny na pewno tak nie wyjechane  jak clas, tam jest jeszcze porządna stal, po pierwszym sezonie nim jestem zadowolony, no i do 50 tys kupi sie perełkę. Pan z Ujazdu fajne sprowadza byłem oglądałem, śledze jego ogłoszenia i przed sezonem maszyna dłużej niż kilka dnia nie stała. Po za tym to już sprzęty mające prawie 40 lat to  trzeba poszukać i troch km zrobić. J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Z tamtych lat wszystkie miały lepszą jakość - Claas również, a o DF to nawet szkoda pisać bo kto zorientowany ten wie co to były za kombajny w stosunku do dużo nowszych. JD jest dość prosty w budowie, obsłudze czy naprawie, jedynie części są droższe ale dostępne praktycznie wszystko czego nie można napisać o droningborgu ;)

Odnośnie postu wyżej i porównania z rekordem :

https://www.agrospis.pl/porownania/kombajny/bizon-z058-rekord-80/dronningborg-d-4000

To że kosił przez miedzę nie znaczy, że podobna wydajność. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj