ZETOREXX85

Opony przednie do C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETOREXX85    333

Witam. Przyszła pora na wymianę przednich opon w C-330. Pracuje z turem na betonie. Obecnie mam takie jak oryginał 6.00-16 i wygodnie mi się na nich pracowało. Jesteście w stanie polecić jakąś sprawdzoną markę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak już zmieniasz to zakładaj te 7.50
z oponą dziś jest loteria i czy kupisz tanie czy drogie nie masz pewności że wytrzymają te 10 lat

od siebie polecam Kabaty, według mnie taki rozsądny wybór, bo dla mnie nic innego wartego uwagi nie było, albo tani import z bliskiego wschodu albo czeski cultor czy mitas, którego już nie chcę widzieć, cena kosmos a jakość bez szału


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Ja na tyle w t25 mam bkt i któryś rok smigam i nic sie nie dzieje rowniez z turem. Na nowy rok zmieniam z przodu i rowniez kupie bkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Z oponami ze sredniej i niskiej polki to jest loteria, zalezy jaka partie się trafi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Voltyre polecam ruska markę. Mam na t25 6.00 r16 i przy c360 6.50 r16 także polecam i ursus tak samo pracuje z ladowaczem. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Voltyre ma twardą mieszankę i po 10 latach będzie jak nowa, tylko że boki opon przy turze szlag trafi bo spęka zaraz i druty na wierzchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
3 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Jak chcesz coś szerszego to jedź na wulkanizację i bierz coś od busa

I będzie ślizgał się w błocie 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Jest różnica na typowej opinie rolniczej dużo mniej się ślizga w błocie. Ja mialem samochodowe opony to szlag mnie trafiał jak po błocie jeździłem. Teraz mam właśnie opony kabat i jeździ się dużo lepiej. Z tego co wiem to nowe ich opony są lepszej jakości niż te co było można kupić np. 2 lata temu. Tam guma parciała w oczach, a w tych co mam teraz nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Miałem jakiś czas od żuka koła. Daj se spokój. Na łące kręcę kołami a ciągnik prosto


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
19 godzin temu, Dontcry napisał:

Ja na tyle w t25 mam bkt i któryś rok smigam i nic sie nie dzieje rowniez z turem. Na nowy rok zmieniam z przodu i rowniez kupie bkt. 

Miałem bkt na przodzie w 912 i to był pierwszy i ostatni raz. Wytrzymały 3 miesiące, jadąc po asfalcie widać było jak płótno odskakuje. Zmieniłem na mitasa i 8 lat już są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Od Siebie polecam 7.50-16 , chyba że w tym turze ciągnik mało pracuje. Z 12 lat w 3p miałem 6.00-16, jakieś tam 6.50-16 chyba z żuka, 2 lata wstecz kupiłem całe koła od zetora z oponami prowadzącymi 7.50-16 i całkiem inna bajka, opona nie siada np wioząc sianokiszonkę ,lżej się prowadzi, żałuje że wcześniej nie zmieniłem na takie opony }   Do 6.00  - 6.50 nie wracam...

dodatkowo felgi zetorowskie są chyba o 2mm grubsze więc i mocniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
4 godziny temu, sumek666 napisał:

Wg mnie Twoja opinia jest nieaktualna ;)

Hindusi szybko sie uczą 

Pewnie masz rację ale jednak niesmak po zakupie BKT pozostał i na długi czas na pewno nie będę ich klientem. Pewnie oni z tego powodu płakać nie będą  :D

 

pewnie będę dalej trzymał się Mitasa, bo na razie jeśli chodzi o opony klasy średniej to najlepiej się u mnie sprawdziły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
3 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

Od Siebie polecam 7.50-16 , chyba że w tym turze ciągnik mało pracuje. Z 12 lat w 3p miałem 6.00-16, jakieś tam 6.50-16 chyba z żuka, 2 lata wstecz kupiłem całe koła od zetora z oponami prowadzącymi 7.50-16 i całkiem inna bajka, opona nie siada np wioząc sianokiszonkę ,lżej się prowadzi, żałuje że wcześniej nie zmieniłem na takie opony }   Do 6.00  - 6.50 nie wracam...

dodatkowo felgi zetorowskie są chyba o 2mm grubsze więc i mocniejsze. 

po co pchać się w jakieś zetorowskie obręcze jak taniej kupi o takich samych wymiarach z ostrówka

Znalezione obrazy dla zapytania izydor6280

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Felga od ostrówka ma 15,3" i jest szersza bo ma chyba 9" i jest pod opony 10" i 11,5"


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ostrówek nigdy nie wyszedł z fabryki na 15.3, fabrycznie były tamo montowane 5.50x16 jak na foto wyżej

  • Thanks 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zawsze można zamiast typowo samochodowych dobrać coś od terenówki, oni raczej opon do zera nie wyjeżdżą a na takich simexach trochę tego bieżnika jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

No nie. Simexy ok ale to musi być oś napędowa. Jeżeli koło nie ciągnie to stawia opór. Dlatego koła przednie mają bieżnik ułożony wzdłuż toru jazdy, a nie w poprzek. ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj