Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 7.11.2021 o 13:07, zbitom793 napisał:

Z okolic Piotrkowa zbozem handlują Pustelnik i Bujakowski. Jakieś opinie o nich? 

B. niedaleko mnie , konkretny pośrednik i z tego co wiem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód cena na dziś informacja od znajomego pytał w 3 miejscach:

850 netto 

900 netto 

935 netto 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Dziś rozmawiałem z wujem i sprzedaje swoje żyto jednemu kupującemu i co najlepsze wozi je tak na raty małą przyczepką przez 3 tygodnie kiedy mu pasuje i mówi że zaczął od ceny netto 850 przez 900 i teraz 920 a kupujący sam go poinformował że podrożało i więcej mu zapłaci. Zostało mu pszenżyto jeszcze, wcześniej było 930, później 950 dziś powiedział że po niedzieli ponad 1000 netto będzie a że po trochu wozi to jest sporo do przodu.  

Moje dziś sprzedane koledze z forum, którego pozdrawiam, zakontraktowane 2 tyg wcześniej. 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
Dnia 19.11.2021 o 20:10, rolnikzlubelskiego napisał:

orientuje się ktoś jaka cena w Stoczku Łukowskim? dzwonię i dzwonię i dodzwonić się nie mogę..

To coś Tomek już pewnie kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

nie wiem jak podlaskie, ale ostatnimi czasy na giełdach ceny troszkę pospadały i skupy poobniżały. u mnie w kuj-pom Szczepanki opuściły z 1200 na 1130 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715

Wujek handlarzowi znajomemu sprzedał dzisiaj 10t po 1000zł/t plus VAT. Wujek ryczałtowiec powiat WM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

To dobra cena. Ja w grudniu sprzedałem po 920 brutto a z 2 dni dostałbym 1000 po kolejnych 2 tygodniach 1100. Sąsiad w żniwa po 640 brutto sprzedał niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2962
14 minut temu, Norman napisał:

To dobra cena. Ja w grudniu sprzedałem po 920 brutto a z 2 dni dostałbym 1000 po kolejnych 2 tygodniach 1100. Sąsiad w żniwa po 640 brutto sprzedał niestety.

Może kupił tani nawóz wtedy.. 😁I jest zadowolony.... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Bogdan_ja Część kupił. Ja zresztą też tylko teraz żałuję że na styk na sezon 2022. Bo saletra 1360, saletrzak 1140 sólpotasowa 1440, polifoska 6 1900 . Mocznik trochę później 1910 ceny brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja w tym tygodniu odstawiam zyto. Cena dogadana 1100netto ilosć okolo 20t podlaskie BSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Szron88 Tylko pogratulować takiej ceny niektórzy za pszenicę tyle nie widzieli. To pewnie w tym sezonie najbardziej opłacalna uprawa oczywiście uwzględniając klasę ziemi. U mnie żyto I tak lepiej jak rzepak wyszło a jak bym sprzedał po 1100 to już wogóle kosmos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Zostało mi też trochę pszenicy około 10t to obrazu jedzie po 1200netto. Ceny juz spadły trochę ale po tyle miałem ugadane z odbiorca i tak zostało.  Ja kupiłem azot w październiku. saletra 1750zł saletrosan26 1700zł.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ten "kosmos" to chodziło mi o przychód z 1 ha uprawy uwzględniając nakłady i klasę ziemii. Przeliczając na cenę nawozu wtedy i teraz to faktycznie dobry interes wyszedł. Za kasę za żyto zamontowałem instalację PV  końcem 2021

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jak u Was wyglądał areał zasiewów zytem w ostatnim sezonie? Patrząc po mojej okolicy (wybrzeże) było go bardzo mało.
Lokalny młyn płaci 1100zł netto ale u nich. Będę się targować by tyle dali u mnie na podwórku. Mam ok 70-80t a podobno mieszalnie pasz i młyny w kraju maja problem właśnie z żytem a jak już jest to parametry słabe bo pamietamy jakie były ostatnie żniwa w kraju. Tutaj gęstość 76, opadania nie robili ale po samej gęstości stwierdzili ze sie nadaje na konsumpcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    97
tobago napisał:

Jak u Was wyglądał areał zasiewów zytem w ostatnim sezonie? Patrząc po mojej okolicy (wybrzeże) było go bardzo mało.
Lokalny młyn płaci 1100zł netto ale u nich. Będę się targować by tyle dali u mnie na podwórku. Mam ok 70-80t a podobno mieszalnie pasz i młyny w kraju maja problem właśnie z żytem a jak już jest to parametry słabe bo pamietamy jakie były ostatnie żniwa w kraju. Tutaj gęstość 76, opadania nie robili ale po samej gęstości stwierdzili ze sie nadaje na konsumpcje.

W mojej gminie z tego co widzę to jedyny mam posiane żyto,wszyscy przedstawili się na słonecznik i kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj