Polecane posty

KlimekPL    793

Widzę ceny rosną, ja czekałem na 500 netto i w końcu za tyle wypchalem cały skład ze stodoły, można przynajmniej już graty pochować żeby nie rdzewiały pod chmurką :)

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś dzwoniłem z ciekawości do pobliskiego młyna. 500 brutto czyli o 50 zł na tonie drożej niż w zniwa. Szkoda, że nie ma gdzie trzymać zawsze byłby prawie 1000 do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód ceny żyta na dziś 530-550 zł netto tylko niby pasza. W żniwa zeszły do poziomu 430-470 złnetto dlatego nie sprzedałem. Jak będzie 570-580 zł to się pomyśli o sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

550 zł paszowe , indywidualny rolnik odbiera systematycznie,  łódzkie 

A skup 470 brutto 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ZELKOW tak wszystko idzie dla tucznikow 😉

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

o to dziwne bo na populacji słabo rosną zazwyczaj, chyba że nie wielką domieszke daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
Ursus932 napisał:

550 zł paszowe , indywidualny rolnik odbiera systematycznie,  łódzkie 

A skup 470 brutto 🙆‍♂️

a co on głupi ?czy tuczniki zw drogie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
20 minut temu, ZELKOW napisał:

o to dziwne bo na populacji słabo rosną zazwyczaj, chyba że nie wielką domieszke daje

tak serio ? ja myslałem ze ta hybryda  to placebo w porównaniu do tradycyjnego wymyslone przez KWS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, ZELKOW napisał:

o to dziwne bo na populacji słabo rosną zazwyczaj, chyba że nie wielką domieszke daje

A to co ta hybryda ma innego że lepsza od populacji? Czy to czysty marketing? 

28 minut temu, robi57362 napisał:

a co on głupi ?czy tuczniki zw drogie

A to kup zboże paszowe taniej, 

Zresztą mnie to nie interesuje, jemu pasuje 🤷‍♂️

Mówił że rosną, miesz z koncentratem Hero nutreny, a czy daje jakieś zboża to nie pytałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zbitom793 no możliwe, nigdy się tym nie interesuje, bo u mnie dość innych zboż na pasze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Reszta żyta w tym tygodniu pojechał na skup, 500 zł brutto 

@Agrest więc tak jak pisałem wcześniej żyto bez Npk,tylko jedna dawka azotu i jesienią oprysk na chwasty, i teraz po sprzedaży reszty wyszła średnia 4t z ha 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie średnia 3,6 tony wyszła. Ale koszta razem z paliwem i omłotem nie przekroczyły 1800zl a na najbardziej oszczędnie prowadzonym kawałku przeznaczyłem 1 300 zl na hektar. Specjalnie tak oszczędnie bo znam swoje gleby i wiem że nie mają potencjału na intensywną agrotechnikę i wysokie plony. 

Sprzedaż zboża plus doplaty zapewniają jako taką rentowność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja w tygodniu sprzedałem resztę żyta do Chemirolu po 520 netto. W żniwa było po 500, dużo się nie zarobiło. Za to sypnęło w tym roku jak nigdy, oprysk na chwasty i dwie dawki N i koniec, aż wstyd się przyznać, bo zawsze był jeden oprysk na grzyba z jakąś odżywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj