Primula94

Zakup opryskiwacza.

Polecane posty

Primula94    373

Witam.

Przymierzam sie do zakupu opryskiwacza ciąganego +/- 2000l. Nie potrzebuje wypasionego z elektroniką itp. Ważne żeby miał rozkładane hydraulicznie lance . Raczej tylko używany. 

Jaki byście mi polecieli? , a może ktoś ma na sprzedaż w dobrej cenie ;)

( ogólnie sie nie znam za bardzo, więc każde rady cenne ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
22 minuty temu, Primula94 napisał:

Witam.

Przymierzam sie do zakupu opryskiwacza ciąganego +/- 2000l. Nie potrzebuje wypasionego z elektroniką itp. Ważne żeby miał rozkładane hydraulicznie lance . Raczej tylko używany. 

Jaki byście mi polecieli? , a może ktoś ma na sprzedaż w dobrej cenie ;)

( ogólnie sie nie znam za bardzo, więc każde rady cenne ;))

Wal do @griga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Kolega miał kiedyś chafera na sprzedanie 2000 czy 2500 beczka lance chyba 22M hydrallicznie rozkładane z komputerem teejet 27 26 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
28 minut temu, Primula94 napisał:

Witam.

Przymierzam sie do zakupu opryskiwacza ciąganego +/- 2000l. Nie potrzebuje wypasionego z elektroniką itp. Ważne żeby miał rozkładane hydraulicznie lance . Raczej tylko używany. 

Jaki byście mi polecieli? , a może ktoś ma na sprzedaż w dobrej cenie ;)

( ogólnie sie nie znam za bardzo, więc każde rady cenne ;))

Kilka kluczowych kwestii

1 NAJWAŻNIEJSZA budżet

2 2tyś w małym czy dużym stylu

3 jakiej wielkości i jak składane lance

4 jak zaczep

5 jakieś indywidualne wymagania

Odpowiedz sobie na te pytania i wtedy do Mnie napisz

2 minuty temu, zabalex napisał:

Kolega miał kiedyś chafera na sprzedanie 2000 czy 2500 beczka lance chyba 22M hydrallicznie rozkładane z komputerem teejet 27 26 tyś

Cena bez żadnego wow. Za 20 kupisz już coś z firm kontynentalnych. Ten Brytyjski to strasznie duży grzmot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19
3 minuty temu, griga napisał:

Kilka kluczowych kwestii

1 NAJWAŻNIEJSZA budżet

2 2tyś w małym czy dużym stylu

3 jakiej wielkości i jak składane lance

4 jak zaczep

5 jakieś indywidualne wymagania

Odpowiedz sobie na te pytania i wtedy do Mnie napisz

Cena bez żadnego wow. Za 20 kupisz już coś z firm kontynentalnych. Ten Brytyjski to strasznie duży grzmot

No mały to on nie jest Ale jak przestudiuje to co wyżej napisałeś to będzie wiedział co potrzebuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ja mam na sprzedaż Nodeta (jak Kuhn) w skrócie, top rider 3000l , lance 24m, rozkładane hydraulicznie, zmienna geometria (jaskółka), komputer nodeta, sterowanie pneumatyczne sekcjami, własna hydraulika. za jakieś 24 tyś możemy gadać. Opryskiwacz w dobrym stanie, za 2-3 tyś można go doprowadzić do stanu perfekcyjnego.

Kupiłem go pod siebie, lecz od ciąganego jednak wole zawieszany, dostałem modernizację i kupuję nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
56 minut temu, griga napisał:

Kilka kluczowych kwestii

1 NAJWAŻNIEJSZA budżet

2 2tyś w małym czy dużym stylu

3 jakiej wielkości i jak składane lance

4 jak zaczep

5 jakieś indywidualne wymagania

Odpowiedz sobie na te pytania i wtedy do Mnie napisz

Cena bez żadnego wow. Za 20 kupisz już coś z firm kontynentalnych. Ten Brytyjski to strasznie duży grzmot

Wydać chcę jak najmniej , bo w planach mam duże wydatki w najbliższym czasie . Potrzebny mi głównie do pryskania kukurydzy na kiszonkę ( zboża tyle co nic) , może rsm na łaki i qq.

Chodzi o coś niedużego , gdzie spokojnie będe mogł ciagac go zetorem 7211, bo w większych ciągnikach mam szerokie ogumienie i rozstawy. Zaczep też jakiś zwykły ( nie wiem dokładnie jakie sa ). Lance ważne żeby były hydraulicznie składane , a jak to nie wiem jak najlepiej. Coś prostego.

Sorry za takie tępe odpowiedzi , ale to nie moja bajka.

@NewVario , za duży.

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
11 minut temu, Primula94 napisał:

Wydać chcę jak najmniej , bo w planach mam duże wydatki w najbliższym czasie . Potrzebny mi głównie do pryskania kukurydzy na kiszonkę ( zboża tyle co nic) , może rsm na łaki i qq.

Chodzi o coś niedużego , gdzie spokojnie będe mogł ciagac go zetorem 7211, bo w większych ciągnikach mam szerokie ogumienie i rozstawy. Zaczep też jakiś zwykły ( nie wiem dokładnie jakie sa ). Lance ważne żeby były hydraulicznie składane , a jak to nie wiem jak najlepiej. Coś prostego.

Sorry za takie tępe odpowiedzi , ale to nie moja bajka.

@NewVario , za duży.

Dobra mniej więcej wiem co chcesz ale musisz podać ile max chcesz wydać bez tego szkoda Mojego czasu. Podaj wartość graniczna.

A i jeszcze ważne jak daleko jesteś gotów pojechać. Podaj swój kod pocztowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373
1 godzinę temu, griga napisał:

2tyś w małym czy dużym stylu

Co masz dokładnie z tym na myśli?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

Co masz dokładnie z tym na myśli?

Może być 2 tyś w stylu naszego pilmeta 1000l z dużą beczką lub duży sprzęt z najmniejszą beczką w typie. Różnica na masie to nawet ponad 1t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A czyli jakby największy i najmniejszy z danej serii


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
16 minut temu, griga napisał:

Dobra mniej więcej wiem co chcesz ale musisz podać ile max chcesz wydać bez tego szkoda Mojego czasu. Podaj wartość graniczna.

A i jeszcze ważne jak daleko jesteś gotów pojechać. Podaj swój kod pocztowy

15-20 tyś. Adres 07-303.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

A czyli jakby największy i najmniejszy z danej serii

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
NewVario napisał:

Ja mam na sprzedaż Nodeta (jak Kuhn) w skrócie, top rider 3000l , lance 24m, rozkładane hydraulicznie, zmienna geometria (jaskółka), komputer nodeta, sterowanie pneumatyczne sekcjami, własna hydraulika. za jakieś 24 tyś możemy gadać. Opryskiwacz w dobrym stanie, za 2-3 tyś można go doprowadzić do stanu perfekcyjnego.

Kupiłem go pod siebie, lecz od ciąganego jednak wole zawieszany, dostałem modernizację i kupuję nowy.

wrzuć zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

kup używanego pilmeta 1800-2000l z belka rozkładana hydraulicznie na 18m tani w częściach i zakupie prosty w obsłudze i naprawie.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

wojtal24 napisał: kup używanego pilmeta 1800-2000l z belka rozkładana hydraulicznie na 18m tani w częściach i zakupie prosty w obsłudze i naprawie. Dobry pilmet kosztuje kilkanascie tys. I ani od dobry ani trwały.

Zobacz sobie na holdera.

https://www.olx.pl/oferta/holder-in-250-CID757-IDu2N9z.html

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-holder-krukowiak-hardi-CID757-IDCwGUw.html

Tego kolega chciał brać, ale nie ma komputera więc odpuścił. Ale bardzo ładna sztuka. Mam jeszcze jakieś zdjęcia. Gość ma też drugiego i za dwa chciał 21 czy jakoś tak 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/rau-spritze-spridotrain/1276176657-276-4301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Ten holder spoko wyglada. @wojtal24 no ogolnie to wlasnie o cos takiego chodzi. Prosty, tani w naprawie, niedrogi w zakupie, rozkladana belka hydraulicznie, zaczep najlepiej nie na ramiona, jakis ogarniety , nie za duzy gabarytowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
Primula94 napisał:

Ten holder spoko wyglada. @wojtal24 no ogolnie to wlasnie o cos takiego chodzi. Prosty, tani w naprawie, niedrogi w zakupie, rozkladana belka hydraulicznie, zaczep najlepiej nie na ramiona, jakis ogarniety , nie za duzy gabarytowo.

Napisz do Mnie na fb tak Mi jest prościej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj