Robert56765

Wymiana tłoka w prasie sipma

Polecane posty

Robert56765    0

Witam otóż kupiłem prase sipma z-224 i teraz muszę wymienić tłok i czy wiecie jak to zrobic i czy pomożecie wszystko krok po kroku aby to naprawić  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie tylko . Tarki trzeba odkręcić i wyjąć . Są też w komorze takie palce na sprężynach (zapomniałem nazwy) które też nie dadzą tłoka wyjąć . trzeba je podnieść i np czymś zablokować żeby nie wystawały . Ogólnie to dość prosta operacja . Patrz co przeszkadza i wyjmuj .

Ja chyba noża nie odkręcałem .

Cały tłok chcesz wymieniać ? Dlaczego ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Zetorki12 zapomniałeś jeszcze o gwieździe która załącza iglice , też trzeba ją przynajmniej poluzować . Uwaga przy jej odkręcaniu na ośce bo jest lewy gwint , ja u siebie ukręciłem ale tokarz dorobił nową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilak lat minęło jak wyjmowałem , to może i coś mi umkło . Nie przypominam sobie żeby gwiazda przeszkadzała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Ja robiłem w tym roku i u mnie przeszkadzała , trzeba jeszcze ją odpowiednio ustawić na ząbkach żeby dobrze  wyłączało  ja tego nie sprawdziłem i dopiero na polu to wyszło że iglice pracują cały czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj Kolego . Teraz to pierdzielisz z lekka . No chyba że ja nie łapię o czym napisałeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tłoka raczej nikt nie wymienia . Nie wiem czemu to naprawiasz , ale jeśli już , to wymiana rolek i szyn da świetny efekt . Nóż można przekręcić . Szczelina pomiędzy nożami powinna być ok 3mm . Pytaj jak coś .  Nie jestem mechanikiem , ale coś tam pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert56765    0
30 minut temu, zetorki12 napisał:

Tłoka raczej nikt nie wymienia . Nie wiem czemu to naprawiasz , ale jeśli już , to wymiana rolek i szyn da świetny efekt . Nóż można przekręcić . Szczelina pomiędzy nożami powinna być ok 3mm . Pytaj jak coś .  Nie jestem mechanikiem , ale coś tam pamiętam .

to napisz krok po kroku co i jak się dostać i wymienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę napisałem . To prosta robota . Sam będziesz widział co przeszkadza . Później ustawić rolki żeby luzy były minimalne i równo nóż do noża przylegał , to trochę zabawy . Ale ogólnie prosta robota i poradzisz sobie . Rolki i szyny jak wymienisz (o ile złe) To będzie migać . Same rolki czasami też wystarczy . Byś zobaczył moje resztki rolek jak zajrzałem . Szyny zostały i kilka lat chodziła robiąc duuuużo na usługach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Zetorki 12 wyjmowałem tłok dwa razy i za pierwszym razem odkręcałem gwiazdę i po złożeniu było ok a za drugim razem było to co napisałem nie wiem dlaczego  . Wyjmij tłok i zobacz co jest zużyte i to wymień tak jak pisali tłoka raczej nikt nie wymienia , sąsiad ma takiego złoma i chodzi na oryginalnym tłoku . Do oceny zużycia szyny , rolki ,szczoteczki , tulejki i sworzeń korbowodu, i nóż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie pamiętam . Bardzo możliwe że gwiazdę też odkręcałem . Dobrze że wspomniałeś o lewym gwincie . Pamiętam że jak odkręcałem to jakoś wpadłem na to że lewy i nie zepsułem . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

zetorki12  a robiłeś może ramię nagarniacza , dokładnie pozycja nr 5 na rysunku dźwignia prowadząca kpl. luz na sworzniu zabezpieczającym nr 14 .Poza tym luz w gniazdach sworznia które są przyspawane do ramy i nie ma jak tam podejść żeby coś zrobić pozostaje tylko je wyciąć i dorobić nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie robiłem . Rysunek z instrukcji ?

Tak zapytam . Dużo będziesz robił kostek ? Nie za bardzo chcesz ją odnowić ? Trochę luzów , to jeszcze nie tragedia . To mocne prasy . Pilnuj luzów na wahaczu i w aparatach . Reszta będzie chodzić . Tłok też , ale już chyba go robisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert56765    0
36 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie robiłem . Rysunek z instrukcji ?

Tak zapytam . Dużo będziesz robił kostek ? Nie za bardzo chcesz ją odnowić ? Trochę luzów , to jeszcze nie tragedia . To mocne prasy . Pilnuj luzów na wahaczu i w aparatach . Reszta będzie chodzić . Tłok też , ale już chyba go robisz .

po prostu chce się do niego dostać  i zobaczyć czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Rysunek z katalogu części  

Szczelina między nożami to nie 3 mm tylko od 0,5 do 1 mm tak podaje instrukcja .  

Robert z jakiego województwa  jesteś  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert56765    0
7 godzin temu, zbycho77 napisał:

Rysunek z katalogu części  

Szczelina między nożami to nie 3 mm tylko od 0,5 do 1 mm tak podaje instrukcja .  

Robert z jakiego województwa  jesteś  ?

Mazowieckie niedaleko Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj