Przemoc13

Dopłaty 2019

Polecane posty

Przemoc13    17
Witam. Mam pytanie w sprawie dopłat. Mianowicie nie dostałem zaliczki do dopłat w tym roku które miały być wypłacone do końca listopada. Kontroli żadnej nie mam mieć, a w agencji mówią że pewnie dostanę wypłatę całości dopłat, ale nie dopytywalem dlaczego tak jest. I tu najważniejsze pytanie: Czy agencja ma obowiązek wypłacić dopłaty w ratach czy może zrobić tak jak mówi, że bez podania przyczyny wyślą mi całość dopłat w jednej racie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają termin do końca czerwca , a to co wcześniej to bardziej takie słowo humoru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Rząd nie ma kasy, potrzebna na te wszystkie +, to sobie wzięli naszą kasę i nią obracają, zrobili sobie taki kredyt na 0%,a nawet mniej bo doliczając inflację to ten pieniądz w czerwcu będzie mniej wart niż teraz :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi zaliczkami to jest jedna wielka hucpa i manipulacja. Ja osobiście nie otrzymałem zaliczek z PROW 2014-2020 ( ONW i PE) mimo, że żadnej kontroli nie miałem, zaliczki zostały naliczone, zatwierdzone, a zlecenia wypłaty zostały wysłane przez BP ARiMR do Centrali ARiMR. Podobnie u kilku innych rolników, których znam. Zapewne jednak sytuacja taka dotknęła wielu rolników. Wystarczy porównać sobie ile wypłacono zaliczek z PROW 2014-2020, a ile wynosi ogólna koperta na te płatności w kampanii 2019. Otóż wypłacono 1 mld 245 mln PLN, a koperta wynosi 2 mld 790 mln. Dziwne, że żadne media rolnicze nie zajęły się jeszcze tym tematem. Może trzeba jakoś je zdopingować:)  Teraz, co można zrobić??? Otóż postępowanie w sprawie płatności obszarowych jest postępowaniem administracyjnym, więc można wykorzystać wszelkie prawa, jakie przysługują stronie na podstawie kpa i innych ustaw ( prawo strony do czynnego udziału w każdym stadium postępowania, zapoznawania się z aktami spraw, etc). I nikt tych praw strony nie może pozbawić, ponieważ naruszyłby procedurę. Ale zapewne ARiMR będzie uzasadniała w sposób już wypróbowany, że szczególnie skomplikowany charakter sprawy, że nie przeprowadziła wszystkich niezbędnych czynności składających się na zakończenie kontroli administracyjnej, co na obecnym etapie jest wierutnym kłamstwem ( z wyjątkiem tych wypadków, w których trwa kontrola na miejscu, a których w skali kraju jest niewiele , bo około 5 %). Prawda jest taka, że skończyły im się środki pieniężne, ale propaganda była potrzebna, żeby ciemny lud zapewnił i utrwalił ich władzę. No i ciemny lud to zrobił ( 68% mieszkańców wsi zagłosowało na PiS). Bywa i tak:)

  • Like 1

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

W przyszłym roku są wybory prezydenckie ciekawe jaka teraz propaganda będzie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Po chorobe zakładać temat osobny zamiast zadać pytanie w istniejącym temacie o dopłatach 2019? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

100 litrów na 1 hektar  to znaczy że mam zbierać faktury na 50litrów na 1 okres rozliczeniowy w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj