News
ma123

przekładnia do kosiarki,tłuki

Polecane posty

ma123    3

Witam mam taką przekładnie o przełożeniu 1,75:1 i nie wiem czy będzie się nadawać do tłuki jest również taki problem że ramienia noża które są dostępne w sklepie mają mniejszą średnicę wałka i są na stożku a tu u mnie ktoś ucią wałek wystający do noża i nie wiem czy to coś z tego bedzie jak ktoś wie to niech podpowie zamieszczę również zdjęcia.

78802814_446806279567111_5254598788202364928_n.jpg

78184923_1877546019047167_2389010412336054272_n.jpg

79441782_452135322165105_4282617611461591040_n.jpg

andrzej78    100

Moje uwagi: przekładnia jest zbyt delikatna , odpowiednie przełożenie dla przekładni poniżej 1 (ok 0,6) a tu uzyskasz i =1,75, tzn zamiast np 14 obr/s uzyskasz tylko 5 obr/s ,taka maszyna  to nie zabawka- przy kombinacjach- spawaniu tam gdzie nie powinno się tego robić może stanowić śmiertelne zagrożenie.

ma123    3

znaczy jak przekładnia jest zbyt delikatna chodzi o jej masywność czy przełożenie to że jest niebezpiczna to wiem i chciałem kupić całe ramię noża aby było odpowiednio wyważone jestem troche w tym zielony 

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    100

Nieodpowiednie przełożenie . Gdyby nawet przełożenie tejże przekładni byłoby odpowiednie , to dosyć szybko zakończyłaby się jej praca z urwanym lub ukręconym wałkiem. Tej wielkości przekładnie mają zastosowanie w rozsiewaczach wapna , nie wiem od czego ta jest , ale z podobnej wykonałem wiertnicę do słupków.

plati    18

Ja mam podobną w rozrzutniku 10t na 4 walki i tam dosyć cierpi więc nie wiem czy taka delikatna ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikpolny
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące prędkości wałka przy kosiarce, A także przy innych maszynach 
      Czy jeśli maszyna ma wymaganą  prędkość wałka 1000 obr/min można pracować nią na 540 obr/min A większą prędkością silnika?
      Problem w tym że planowaliśmy kupić kosiarke 3.50m kuhn a ciągnik class Ares 697 (140km)ma uszkodzony wałek wom czego dowiedzieliśmy się przy próbie podpalenia kosiarki, na prędkości 1000 obr/min ciągnik ma ciężko ruszyć wałek A po ruszeniu odrazu wyłącza się. Przy prędkości 540 obr/min działa. Wina leży po stronie ciągnika bo próbowaliśmy drugim (150km) I wszystko działa 

• Przez Domek96
      Witam nie dawno zakupiłem kosiarkę rotacyjną 1.85 i potrzebuję do tego wałek wom ma pracować z ciągnikiem Renault 75.14 jaki wałek wybrać najlepiej i jak długość wałka kupić bo nie wiem a jak tak to jak to zmierzyć by była długość ok.
    • Przez LysyWaz
      Witam. Kupiłem niedawno kosiarkę bębnową Deutz fahr KM 3.21 i mam odnosnie niej pytanie. Jaki wałek WOM jest do niej pogrzebny. Trochę poszukałem i znalazłem że ze sprzęgłem jednokierunkowym (Walterscheid W2400 jest polecany). Ale czy może być że słabszym sprzęgłem ? W sensie mniejszym niż 1100 Nm i jeśli można to z jakim minimalnie ? Dodam że kosiarka będzie kosić na ok. 8 ha łąk i doczepiana do Zetora 7245. 
    • Przez Wojtek026
      Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?
    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj