Bartek3512

Malowanie 3512

Polecane posty

Bartek3512    1

Witam. Chciałbym pomalować maskę błotniki i kabinę w 3512. Opiszę ktoś krok po kroku jak to dobrze zrobić. Czy zdzierac stary lakier do gołej blachy czy tylko zmatowic. Jaki podkład i jaki lakier. Proszę o instrukcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

lakier czy farbę polecam polimerową , zamawiana pod kolor u lakiernika , wydajna -mało idzie i na raz prawie pokryje , nie to co kiedyś lakierem najtańszym malowałem że try razy i dopiero kolor jest a i tak szybko wyblaknie , 

Podkład to dobierzesz w budowlanym , są gotowe farby w grene np , ceną się nie sugeruj że drogo bo malujesz na długo  a nie na dwa lata zresztą szkoda roboty .

 

Zdzierasz tylko tam gdzie rdza jest i wszystko co łuszczy się , do gołej blachy wszystko jak był już malowany po raz któryś i za gruba warstwa farby jest , oraz gdy masz dużo punktów pozdzieranych do gołej blachy bo były te miejsca z rdzą i połuszczone .

Papierem dogładasz styk farby z gołą blachą żeby progów nie było 

 

A teraz musisz mieć gdzie to pomalować jak nie masz piwnicy czy ogrzewanego garażu to się nie bierz za malowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

W tym roku razem z ojcem pomalowaliśmy naszego 255 takim zestawem. Starą farbę zmatowilismy papierem ściernym. A tak wygląda  

 

IMG_20191208_144357.jpg

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Ja malowalem Krampem wózek pod rozsiewacz. Po pierwsze miał być czerwony Rauch a wyszła ostra czerwień.

Po drugie ciągnika bym tym nie malował. Mój znajomy lakiernik maluje normalnymi lakierami samochodowymi.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Zawieź do jakiegoś lakienika i Ci zrobi jak należy.Koszty będą podobne .Małym komresorem też nie pomalujesz dobrze maski.Maska u mnie piaskowana podklad lakier wsystko z obu stron oraz końcówki blotnikow zrobił za 700 zł dwa lata temu.

20180605_163017.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak robisz sobie to podkład epoksydowy, a lakier samochodowy, inaczej będzie wyglądał jak dach zetora.

Lepiej dać 200zł więcej ale nie patrzeć czy za rok rdza nie wyłazi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak przygotujesz powierzchnię to epoksyd i akryl m/m  papier ścierny  odtłu ścić i lakier akrylowy z mieszalni. jak  trzeba szpachować  to robisz to po podkładzie arylowym  i znów nim odcinasz, kompresor to jedno , jeszcze odwadniacz , reg ciśnienia , i jakaś wprawna ręka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3512    1

Czyli jak przygotuję powierzchnię to najpierw podkład epoksydowe potem na to podkład akrylowy i dopiero lakier tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Podkład epoksydowy-szpachla-podkład epoksydowy lub akrylowy-lakier,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

po to dajesz  podkład  akrylowy by zgineły wszystkie rysy po papierze i z natury  , a tym bardziej przejścia na szpachlę ( epoxa ciężko się matowi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
45 minut temu, Bartek3512 napisał:

Z jakiej firmy najlepiej kupić podkład i lakier

Znajomy bazuje na NOVOL i chyba NOPOLUX


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Wypiaskuj to inaczej za dwa trzy lata masz pęcherze na wierzchu. 

Ja wszystkie  maszyny co maluje to piaskuje , ręcznie tak nie doczyscisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj