tomn95

Hala modułowa 200m2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25235

Ja długo przeliczałem i zdecydowałem się na murowaną.

Najtańszy kosztorys na blaszaną miałem na 200tys z jedną bramą.

Murowaną zrobiłem za 165tys z trzema bramami i świetlikami.

Gdyby robić konstrukcję dachu z drewna wyszło by chyba jeszcze taniej. 

U Ciebie zakładam że myślisz o 10m szer. to inne obciążenie i może być taniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tak 10 m szerokości bo poniżej to raczej nie ma co schodzić. Zastanawiam się jeszcze nad długością, ale krótsza niż 20m to raczej jakoś mega taniej nie wyjdzie. Dach raczej z drewna. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ogólnie to możesz sobie łatwo przeliczyć wszystko. Ja zamieściłem się w swoim kosztorysie .

Podpytaj ewentualnego wykonawcę o stawkę za mb i m².

 

U mnie było za mb ławy fundamentowej, wieńców i słupów (zbrojenie,szalowanie i zalewanie) 40zł-  na 4m wysokości dwa wieńce, plus na skosach, 

m² muru z solbetu  30zł - nie odliczają otworów pomimo że wrota to około 60m²

m² posadzki z siatką zbrojoną z drutu 17zł.

Dach najdrożej wyszedł bo około 60tys zł.

 

Teraz cena za robotę pewnie x1,5 lub 2, w zależności od miejsca. Czas oczekiwań na ekipę pewnie ze dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Tomn95 wejdź sobie tutaj https://screb.com/pl/product/NEV-SPE_11.30/

Zadzwoń i poproś o wycenę z poszyciem ścian i wrotami. Teraz jest dobry moment na zamówienie u nich. Ja zamawiałem wiosną to w niecałe 2 miesiące hala była spakowana do transportu. Potem mają jakieś długie weekendy. Ja nic tańszego nie znalazłem, a przymierzałem się do budowy ponad rok, miałem nawet projekt na murowaną, ale zrezygnowałem. U mnie konstrukcja kompletnej hali z dwoma bramami suwanymi, świetlikami, mocniejszymi słupami (śnieg), dodatkowymi stężeniami łat i transportem wyszła 228 zł/m2 netto (euro kupowałem po 4,19 w banku). Montaż to jak składanie klocków. Nawet jak wynajmiesz jakąś ekipę do montażu i dźwig, to wyjdzie Ci dużo taniej niż cena jaką podałeś wcześniej. Ja swoją halę montowałem miesiąc z groszem w cztery osoby - ja, ojciec, brat i sąsiad, do tego ciągnik z turem, rusztowania, dużo piwa i chęci do roboty. Na jeden dzień wynająłem dźwig na Jelczu i rusztowania elewacyjne do obicia ścian szczytowych. Boki robiliśmy z takiego gniazda bocianiego na turze, łaty dachowe z rusztowań warszawskich na przyczepach, a dach normalnie, bo okazało się, że ta blacha jest mocna i bez problemu po niej chodzi nawet taki klocek jak ja :)

Edytowano przez Rafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
Dnia 6.12.2019 o 19:04, Agrest napisał:

Też miałem namiar na jedną firmę z lubelskiego z olx. Dzwoniłem to zaskoczyli mnie ceną.

Jesienią miałem okazję być u rolnika w hali właśnie tej firmy . Zapytałem o opinię i tylko go zdenerwowałem😁

Mówił że tyle niedoróbek i poprawek że szok, do tego dach sami przerabiali bo non stop ciekło mu na zboże

Co to za firma była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Niestety ale nie pamiętam.

Ale jak trzeba to sobie przypomnę gdzie oglądałem halę niezadowolonego klienta. Choć dla mnie optycznie była ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilex193    5

Wie może ktoś czy ta firma Grott jeszcze funkcjonuje? Dałem się złapać i dałem zaliczkę na hale stalowa. Miała stać w sierpniu do tej pory cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

To ta firma. A myślałem że takie oszukiwanie i kłamanie nie może długo trwać a tu proszę 7lat po mojej budowie a Pan Janusz dalej się nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilex193    5
Farmtrac685DT napisał:

Witam w klubie kolego. 6 tysięcy poszło i ani hali ani pieniedzy.

A projekt do pozwolenia zrobił Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj