tomn95

Hala modułowa 200m2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

Ktoś z was wie jaki jest orientacyjny koszt postawienia takiej hali o wysokości ok 5-6m łącznie z ława fundamentową, zbrojeniem i chudziakiem? Do tego jakas brama i okna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Zależy jaki materiał. Za hale 20x10x5 z dwuteownika, jedna brama rozsuwana, blacha na dach z filcem, bez fundamentów i wylewki w środku niecałe 80 tysięcy brutto z kompletnym montażem i kopaniem funadentow. Firma z pod Sandomierza mi tyle wyliczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Może ta firma nazywa się GROTT że Świecicy? Jeśli tak to odradzam tej współpracy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

3 lata temu murowana Hala 24x12x4  z dachem konstrukcji metalowej, 3 bramy przesuwne

165tys , robione po taniości. Na ów czas wyceny z różnych firm za konstrukcję metalową z pokryciem blachą minimum 200tys, płytą warstwową minimum 250tys.

Konstrukcja dachu w formie kratownicy jest tańsza, ale ogranicza wysokość wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
CROW napisał:

Może ta firma nazywa się GROTT że Świecicy? Jeśli tak to odradzam tej współpracy.

Nie mam pojęcia jak firma się nazywa, znalezione na olx, czemu nie polecasz tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Też miałem namiar na jedną firmę z lubelskiego z olx. Dzwoniłem to zaskoczyli mnie ceną.

Jesienią miałem okazję być u rolnika w hali właśnie tej firmy . Zapytałem o opinię i tylko go zdenerwowałem😁

Mówił że tyle niedoróbek i poprawek że szok, do tego dach sami przerabiali bo non stop ciekło mu na zboże

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
9 minut temu, Agrest napisał:

3 lata temu murowana Hala 24x12x4  z dachem konstrukcji metalowej, 3 bramy przesuwne

165tys , robione po taniości. Na ów czas wyceny z różnych firm za konstrukcję metalową z pokryciem blachą minimum 200tys, płytą warstwową minimum 250tys.

Konstrukcja dachu w formie kratownicy jest tańsza, ale ogranicza wysokość wewnątrz.

Ale teraz za murowaną nie zapłaciłbyś na pewno tyle co 3 lata temu. Wszystko poszło w górę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487
2 minuty temu, tomn95 napisał:

Ale teraz za murowaną nie zapłaciłbyś na pewno tyle co 3 lata temu. Wszystko poszło w górę.

No to chyba logiczne. Napisałem Ci żebyś miał jakikolwiek punkt odniesienia.

Chyba że oczekujesz gotowej wyceny to nie pomogę.

Bez 250 tys netto raczej nie masz co podchodzić do modułowej z płyty warstwowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Złożyłem do kilku firm zapytanie i czekam na wycenę, ciekawe. Za taką kwotę jest dom w stanie surowym zamkniętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Z kolegą ostatnio rozmawiałem to powiedział że na chatę potrzebuje 1-1,3mln. Więc wszystko zależy  od wymagań.

Liczysz na mniejszy kosztorys niż 250?

Planujesz blachę czy płytę, jak płytę to 1 czy drugi gatunek, styropian, pianka czy wełna, 5, 10,15cm?

Za samą posadzkę możesz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy w zależności co wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Jestem na etapie robienia dachu na budynku murowanym 18mx11m. Dach to płyta z pianą 10 cm na dwuteowniku 240, koszt około 45 netto z montażem, obróbkami i rynnami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Dom postawiony przez firmę, 210m pow. użytkowej, z wylewkami elewacją, płytki woda ogrzewanie 950 tysi z groszami rok temu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
48 minut temu, lukasz7604 napisał:

Jestem na etapie robienia dachu na budynku murowanym 18mx11m. Dach to płyta z pianą 10 cm na dwuteowniku 240, koszt około 45 netto z montażem, obróbkami i rynnami.

dużo wyniosła Cię sama budowa łącznie z fundamentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

a nie myślałeś o hali namiotowej? ja będę właśnie taką stawiał tylko że 12 x 25 x 4,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Hala 19,4x48x5, ściany i dach dwuteownik IPE, poszycie z blachy trapezowej 0,7 mm plus antykondensat i dwie bramy przesuwne - rok temu w marcu 48 tys euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Czyli 250tys zł. To powiem że wyszło bardzo tanio. Metraż olbrzymi.  

Wszystko firma robiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Sam montowałem, fundamenty i zbrojenia też sam robiłem. Jak ktoś się trochę orientuje to żaden problem. Hala była kompletna co do śrubki, do tego rysunki, obliczenia i filmiki montażowe. Firma SCREB z Francji to robiła. Z polskich firm od których dostałem oferty, jedynie firma z Kotlina miała normalne ceny, ale chyba przez to termin wykonania ok roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

No to trzeba było tak od razu.

Czyli pewnie minimum 120tys jesteś do przodu na robociźnie i to wyjaśnia sprawę.

Teleskop pewnie też swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Na samej konstrukcji ok 100 tys do przodu, resztę robocizna. Nasze firmy jak wyślesz zapytanie to od razu myślą, że bierzesz kasę z unii albo masz za dużo kasy. Najlepszą (znaczy najwyższą) wycenę jaką miałem to 480 tys netto za halę z montażem bez fundamentów i posadzki. Polska to dziwny kraj.

Edytowano przez Rafik
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

pWnedMTZ Firma GROTT budowla u mnie garaż na kombajn w 2012r do przekazania zaliczki dusza człowiek a później się nie znamy. Jakby nie mój ojciec który koczowal u niego pod biurem to budynek do dzisiaj by nie powstał. Skończyło się tak że dał swojego człowieka a resztę ja zapewnilem. Spawarka wiertarka pędzel wszystko sam musiałem zapewnić żeby budynek powstał bo szkoda mi było zadatku. Miejscowość Świecia firma GROTT Pan T. omijać. Żyjemy w demokracji tu nikt nic nie daje za darmo. Coś takiego jak okazja nie istnieje. Jeśli coś jest tańsze jak u reszty to gdzieś jest haczyk.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wycena za samą hale i montaż 150 tyś netto. Za fundament i roboty ziemne 80 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Czyli 300 jak nic. A posadzka w cenie tych robót ziemnych?

To wycena za blachę czy płyte warstwową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Posadzka 15 cm b25, dodatek włókna zbrojeniowego rozproszonego 20kg/m2; utwardzenie powierzchniowe – Durobet (kolor szary)

To wycena za płytę: dach 80mm, ściany 60mm.

Za wersję z blachą 0,7mm 130 tyś netto - brama segmentowa 4x4m 40mm Wiśniowski, dwa okna 1x4m, drzwi 1x2m Wiśniowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
21 godzin temu, Agrest napisał:

Czyli 300 jak nic. A posadzka w cenie tych robót ziemnych?

To wycena za blachę czy płyte warstwową?

Jak myślisz za murowana dałoby radę zapłacić mniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj