kuubac

Pług obrotowy do ciągnika 120km.

Polecane posty

kuubac    41

Słuchaj, nie powiem ci jeszcze ceny bo się nie orientowalem. Dopiero jak się uda kupić jakąś obrotowke to mogę dać Ci znać. A tak to dopóki się nie kupi to nie sprzedaje bo nie wiadomo czy znajdę coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, kuubac napisał:

Ja ramiona już mam wzmocnione bo były jazdy z nimi 😂 Udzwig to coś około 5500-6500kg. Za mojego AB to nie wiem ile jeszcze miałbym wołać bo dolozylismy mu dodatkowe pióra resorów i jest zrobiony na Vario 😉, a jest 2011 roku.

Widzę ze ten agrofarm mocno po tuningu. A od czego zależy ta rozbieżność w udźwigu?

jak on fabrycznie ma 5100 na tych ramionach jak 360 to 4 skiby urwą sie odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ale tylna oś pewnie już nie będzie po tuningu. Rozstaw osi też jest pewnie mały. I masa spoczywająca na przodzie jest niewielka. I tak lekki pług jest tu potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
2 godziny temu, kuubac napisał:

Ja ramiona już mam wzmocnione bo były jazdy z nimi 😂 Udzwig to coś około 5500-6500kg. Za mojego AB to nie wiem ile jeszcze miałbym wołać bo dolozylismy mu dodatkowe pióra resorów i jest zrobiony na Vario 😉, a jest 2011 roku.

Ja mam Mf 4255, chciałem zawiesić KV ES 100 vario 4 korpusy, waży 1385 kg to nawet go nie drgnął do góry,a udźwig na końcówkach ma 5 ton.

Jeśli dźwignie to polecam bardzo tego KV ES 100. Pług pięknie kryje, obecnie u mnie pracuje z nim ciągnik 145 koni i jeżdżę sobie 9 km/h i 1400- 1500 obrotów silnika. Co prawda nie mam ścisłych gleb, ale pług ogólnie lekko się ciągnie w ziemi. Myślę że 120 km dało by radę, jeśli wziąłbyś vario w każdej chwili możesz zmienić szerokość orki w oparciu o moc ciągnika.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuubac    41

Ja mam w nim siłowniki wspomagające, dlatego większy Udzwig, ale dokładnie nie podam bo nie pamiętam. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłby mniejszy rozstaw korpusów typu 85-90 cm. Teraz sąsiad kupił Lemkena 4 nie pamiętam jaki dokładnie model na podwójnych sprężynach to podjadę i zobaczę jak się z tym jeździ. Ta trójka to jakoś mi nie leży za bardzo 😂 swoim AB orałem przeważnie rozstawionym 1.7-2m. Też trzeba pomyśleć przyszłościowo i jak już to 3+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Powiem tak, tylko żebyś nie płakał ze go polamales. U mnie na wsi jest 420 agrofarm to z 3 uni Grudziądz i oryginalnych obciaznikach przód idzie w gore jak sie oblepi. Ja mam jd6100rc to mój przy tym agrofarmie wyglada jak bydle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten agrofarm zrobi więcej roboty niż nie jedna stara szóstka. wiem bo mam. A pług do niego to kuhn ale model maksymalnie 113.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z tymi lemkenami na sprężynie róznie bywa. Znajomy kupił i sie pozbył bo powyrabiany był. Kazda skiba inaczej orała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuubac    41

To nie ważne że lemken, poprostu twój znajomy kupił bardzo zużyty i to nie jest zależne od marki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 4.12.2019 o 13:19, piozz napisał:

Overum lekko się nimi orze i części eksploatacyjne w przystępnej cenie..

Jeśli dobrze ustawiony to każdy lekko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, kali2107 napisał:

ten agrofarm zrobi więcej roboty niż nie jedna stara szóstka. wiem bo mam. A pług do niego to kuhn ale model maksymalnie 113.

A masz jakąś "starą szóstkę" do porównania? Kolega ma takiego agrofarma, ciąga nim 4 kuhna ( nie pamiętam modelu ) i narzeka, że słaby i dużo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuubac    41

Ale mój jest wzmocniony i nie narzekam na brak mocy i spalanie. A myślę że tamten twój kolega oral na mniejszej szerokości, bo obrotowka raczej nie stawia większych oporów niż zagonowy. Sumek no takiego mam tylko ze 11 lat młodszego 😁, ma rozstaw od 1.2-2.0m. Maksymalnie 51cm na skibie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Dziś sąsiad orał DF5080G 4huarda na zabezpieczeniu olejkowym. Ciągnik podciągnięty do 110km i z turem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj