Tomasz55555

Kontrola bioasekuracyjna asf

Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Szkołę chcą nam zamknąć

Nie martw się . Przerobią na mieszkania socjalne . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Bydło od swin musisz miec odgrodzone co ciekawe u mojego sasiada byli z kontroli o bioasekuracjii tez ma swinie i krowy bydło jakby razem w srodku ma scianke i ma zostawiona taka szczeline na 1,5m do przechodzenia kiedys miałybyc tam drzwi ale nie ma i sasiad mowi wstawi drzwi to bedzie oki ? a oni ze nie bo musi byc osobne wejscie i nie moze przechodzic od bydła do tuczników a jesli tak chce to musi zrobic taki jakby hol ze jest bydło sa drzi pozniej pusta przestrzen i 2 drzwi i i wchodzi do trzody wiec bez sensu i bedzie wybijał drzwi na zewnatrz tam gdzie ma teraz okno a ta luke musi zamurowac a dostał na yto 30 dni i jak nie zrobi zamykaja chodowle i koniec gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Panowie było u was  coś takiego że mydło używane do mycia rąk musi być konkretnej marki[nazwy nie napiszę aby nie robic reklamy], bo reszta ponoć nie bije w odpowiednim % wirusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto tam  wie jakie jeszcze durnoty wymyślą ? Ty nie pytaj , tylko kup takie jakie chcą . Najlepiej to niech się sami namydlą i jeden drugiemu niech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

O wlasnie, czy u kogos weterynaria sie zgodzila na drzwi pomiedzy bydlem a trzoda wewnatrz budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Jak na razie co słychać w okolicy to wręcz nasilają się kontrole i dopierniczają się do drobnych  uchybień poszlo wlaśnie o to mydło fakt że dopiero wszyscy pierwszy raz ale z tego co słychać to wszyscy poniżej 500szt maja male szanse aby sprostać na naszym terenie wymaganiom,w przypadku bydła w jednym budynku nawet przy 1 kontroli termin na dostosowanie 30 dni,po tym terminie straszą zabraniem świń  i zakazem dalszego chowu ,jeden z dalszych sąsiadów już ma taki papier może tylko dokończyć tucz[biala strefa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Pisalem o tym nie moze byc w srodku drzwi miedzy bydlem a trzoda bo i tak mozesz cos przeniesc jak chcesz przejscie w srodku go masz miec 2 drzwi i hol np bydlo drzwi hol drzwi i trzoda z tym ze trzoda musi wychodzic na auto zewnetrznymi drzwiami wiec bez sensu robic drzwi wewnatrz a 2 do wyganiania na zewnatrz to odrazu wykuc 1 i po problemie 

Mi mydlo sprzedali jakie ma byc bo tez ze innego nie toleruja ale drogie to bylo mega jak pamkefam ale praktycznie sie nie uzywa tego bo smierdzi strasznie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

robiłem u nas w kole staż na myśliwego jestem na bieżąco z tym co się robi by zwalczać asf z strony własnie tej sanitarnej leśnej, i tak polowań żadnych nie możemy robić , zakaz bo asf w lesie, do zgłoszeń szkód rolników nie można jechać bo asf, co roku do tej pory to kilka polowań z nagonką były, a teraz nawet wigilijnego nie robiliśmy, dziki znajdujemy chore wiszące na krzakach, albo z powodu wirusa się tak miotają i wskakują albo nauczyły się latać, woj lubuskie, wszędzie tabliczki zakaz wstępu do lasów , i teren skażony , ale to brzmi , grodzi się jeden obszar a po drugiej str ulicy już nie, przecież to oczywiste że dziki już mogły się przenieść , wogóle tak grodzą że dziki ryjem podnoszą siatkę i przełażą, nawet nie wiecie jak mnie te działania wkur...ą  bo to jest tylko czekanie aż do chlewni się wirus dostanie, a wtedy nie będzie litości 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master92    0

Czy według was opłaca sie Teraz zaczynać chodowle w czerwonej strefie około 30 szt . Tuczników na rzut dodam że to było by dodatkowe zajęcie do pracy zawodowej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, jak u was z kontrolami bioasekuracjii ? dzwonili do mnie dziś że pod koni3c ygodnia chcą przyjechać na kontrolę, rozmawiałem dziś z kolesiem który jest przedstawicielem handlowym, rozwozi maty i środki do dezynfekcji to mówił że sypią się mandaty za wszystko, a to mata brudna, a to wyblakle nr stacji na trutke albo źle uzupełnione papiery, ciekawe do czego przyczepia się u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależy co masz źle, no i zależy co w głowie ma kontrolujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj