Sadownikx2

Landini mistral 55 gotuje się przy ślęzie

Polecane posty

Sadownikx2    6

Witam mam problem z tym, że Landini mistral 55 ,,gotuje,, się przy Ślęzie.

Wałek 540E

Obroty 1700

Bieg 2Zając

Prędkośc z 10km/h może trochę więcej

Bieg wentylatora w Ślęzie 1.

,,gotuje,, się tylko przy ślezie.

Za mało ma mocy czy jak?

Inni piszą, że im ciąga Ślężę na 2biegu wentylatora co u mnie jest niemożliwe.

Paski są na miejscu.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

a próbowałeś na normalnych 540, może chłodnica zalepiona, ew nie wiem jaki napęd od wentylatora ale jak elektryczny to może silnik padł i działa tylko na 1 biegu, po za tym 55 km to nie dużo 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Na 540 mniej się ,,gotuje,, ale Ślęza za słabo dmucha.

Bieg wentylatora Ślęzy a nie wentylatora od chłodnicy.

Wentylator od chłodnicy jest na pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Ale co chcesz 10km na godzinę i na wałku eco. 

Dla ślęzy 8km już będzie sporo.  To nie jest opryskiwacz do tych prędkości, chyba że coś modernizowałeś.

Naczytałes się o super nowoczesnych sadach i super prędkościach przy zabiegach i myślisz że każdy tak może.

Niektórzy zdejmują boczki żeby był lepszy przepływ powietrza.

Edit

A teraz obejrzałem film, masz tą nowszą. To ok. 

Niemniej tym ciągnikiem to 6-8km według mnie.

No i gdzie się on gotuje jak wskazówka na zielonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Pryskanie 6km na godzinie  3 środkowa zajmuje dużo dużo czasu ,chyba że by gazować do 2500  to jeden huk.

No jest na zielony narazie.Bez klimy. 

To dlaczego inni piszą, że im na tej samej Ślęzie ciągnie 2 bieg wentylatora??????? zmówili się czy jak?

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

A o parametry pracy pytałeś?Nie wierz we wszystko co piszą.

Nie wierzę że jeżdżą 10kmh.

Mam kolegę i ciągnikiem 85km jeździ około 7km/h. A sady ma pokazowe

 

Byłem oglądać McCormick GM55  czyli to samo. Pytałem gościa co nim robił. Mówił że Ślęza duet,  ciągnik pracował na maksymalnym obciążeniu, pozdejmował boczki dla lepszego chłodzenia. Na zbiorniku paliwa robił 3 beczki 1500 z dojazdem. Czas około 6h.

No to na pewno 10km nie jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Nie pytałem.

To ile ta Ślęza potrzebuje?

150koni czy jak?

Tu mu ciągnie tylko inna ślęza to możliwe, że mniej mocy żre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Przede wszystkim to na filme nic się nie gotuje, tylko jest optymalna temperatura silnika bo do czerwonego jeszcze brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Według mnie to co pokazujesz to nie więcej niż 87 stopni max 90. Więc jeszcze trocho zostaje zagotowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Podepnij od kolegi opryskiwacz lisickiego lub dominiaka i będziesz wiedział czy wina ciągnika.

Twoja to duet?- jeśli tak to chyba ma opinię najgorszą z dostępnych na rynku, tj. bardzo duże zapotrzebowanie na moc, nierówna i niewystarczająca dystrybucja powietrza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

55 koni, 10km/h to chyba ciut przy duzo i dlatego muli. Kiedys w Warce na jakims pokazie Zupan byl podpiety pod u3502. Przedstawiciel latal w kolo zachwalal jak to malo mocy i obrotow wom potrzeba. Zaczeli sie szykowac do oprysku 11-12km/h ursusem z 4 biegami. Wyszlo im tak ze musial jechac na 3h i niskich obrotach. D... nie robota to byla bo nie ma biegu odpowiedniego i moze tu tez tak jest. Zobacz moze zakres nizej, wyzszy bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Mogli jechać na 2 i dużo gazu.

Taaaaa mało mocy potrzebuje.

Ta Ślęza źre moc jak szalona i słabo dmucha (nie wiem co co ta Ślęza robi z tą mocą??????).

Na 3 środkówej wałek 540 I bieg wentylatora gaz opór i 2600 obrotów i koniec tylko temperatura rośnie, max obrotów nie osiąga.

Kolega miał taką samą Ślężę i 30 (według producenta 30 pociągnie) a 30 się gotowała non stop to sprzedał to w cholerę i tyle.

Czyli trzeba pomyśleć nad wymianą Ślęzy?

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Zapotrzebowanie na moc uzależnione jest od przystawki. Im węższe szczeliny w kolumnie tym więcej mocy potrzeba żeby wytworzony wiatr z niej wypchnąć.  I to takie błędne koło bo zwiększając dalej obroty, ponownie zwiększamy ilość powietrza, które "dusi" się w kolumnie.

A łopaty w ślęzie masz regulowane? Może masz na maksa ustawione , a nie potrzeba Ci aż tyle wiatru?

 

Ja mam lochmanna 1500 z koszem okrągłym 90cm. McCormick f80 na 540e ma już co robić. Kiedyś włączyłem 2 bieg wentylatora i wom 540e. Na postoju rozbujałem ciągnik 74km do 1100obr/min i tyle. Więcej nie dał rady. 

Tylko wiatru było tyle że podwórko z 2cm kamieni ze szlaki wyczyścił .

Jeszcze co do obrotów to każdy ciągnik ma przedział w których jest najlepsze wykorzystanie mocy. Przekroczenie tych obrotów generuje już jedynie większe spalanie, zużycie maszyny no i ewentualne przegrzewanie.

Te 2600 to na pewno nie są obroty do pracy ciągłej.

Opryskiwacze dwuwentylatorowe zaliczane są chyba do tych o najmniejszym zapotrzebowaniu na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Tylko właśnie słabo dmucha.

Nie wiem jak mam ustawione łopatki.

Wydaje mi się, że stara Ślęza jednowentylatorowa mocniej dmucha (zboże kładzie do samej ziemi)  od tego pilmeta (zboże lekko przechyla).

Na 3 środkowej trzeba gazować 2600 by jechał z 10km/h

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Poszukaj opinii o tej ślęzie wśród użytkowników, bo wydaje mi się że jest jak pisałem wcześniej, że potrzebuje dużo mocy i ma kiepską wydajność wentylatora i nierównomierny rozklad wiatru w kolumnie. Jeszcze któraś agrola jest katem dla ciągników ale nie pamiętam która to.

Bardzo lekko chodzi chyba Dominiak i właśnie Lisicki.  Ale to też dopytaj.

Nie wiem skąd jesteś ale pogadaj z chłopakami z Zagajdzia (lubelskie,chyba gm Wilków). Mają wiedzę, wszystko przerabiają, i składają opryskiwacze pod indywidualne zapotrzebowanie od bida edition  po Full wypas.

Na pewno doradzą i powiedzą czy twój opryskiwacz potrzebuje dużo kucy 

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Z lubelskiego powiat łukowski .

Daj na nich namiary.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503
2 godziny temu, Sadownikx2 napisał:

Z lubelskiego powiat łukowski .

Daj na nich namiary.

Podałem wyżej ale coś z forum namieszali i chyba nie widzisz wiadomości

Spróbuję skopiować post

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Takich porad nie będę udzielał bo to już sam musisz przemyśleć. Na pewno bez sensu byłby powrót do kosza. 

Nie naśladuj na siłę innych bo tylko jednostki wykonują zabiegi z tą prędkością. Zdecydowana większość na pewno jeździ poniżej 10km/h.

Ile masz ha do oprysku że tak gonisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Z 6ha i nie mam czasu na jeźdżenie 10 godzin z prędkoscią 4-5km/h .

 

Tu już 18km/h jeżdżą.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dreik
      Witam posiadam ciągnik Lndini 8550(mf 294) chciałem wymienic olej w tylniej zwolnicy nigdzie nie widze korka spustowego ani do wlewania i niewiem czy jest połączona zwolnica ze skrzynią biegów bo jak sprawdzałem na stronie shell to niby jest osobny olej do zwolnicy. Jaki polecacie olej do skrzyni biegów
    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam problem dłuższy czas. Mianowicie falowanie obrotów ciagnika. Czasami podczas gaszenia sam zwiększa obroty i powoli gasnie. Na niskich obrotach słaby. Dopiero gdy turbina zaskoczy to coś tam czuć ale to musi się konkretnie rozgrzać.
      Filtry wymienione. Pompa Delhi. 

    • Przez mrrobsont
      Witam ! Od niedawna jestem posiadaczem Landini legend 145 deltasix 2002r. Traktor po ruszeniu wyświetla błąd AL 93 i czasem AL 96 i cały czas wyje buzer. Ciągnik normalnie jeździ zmienia biegi tylko poł biegi uruchamiam ze sprzęgłem  a powinien chyba bez. Proszę o pomoc co to może być. 
    • Przez DAREX
      Witam wszystkich mam taki problem w Landini legend 115 mianowicie gdy zapalam ciągnik to tak jakby był na hamulcu wciskam przycisk półbiegu to się odblokowuje jadę na tym półbiegu i włączam półbieg i naciskam sprzęgło to ciągnik zachowuje się tak jakby hamował. Może ktoś na forum by coś  mi podpowiedział co może być przyczyną tej usterki
    • Przez Szmaja
      witam!
      Chciałem założyć temat typowo do landini 8550, ponieważ nie dawno kupiłem i chciałbym dowiedzieć się o nim jak najwięcej.
      głównym bólem mojego landini jest to że nie działa, albo nie wiem jak wyłączyć hydraulike na której dźwigni, zmieniam i kręce wszystkimi ale coś nie chce zaskoczyć.
      a jeszcze jedno jak powinny być ustawione zawory ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj