RU68

Zakup nowych maszyn a łapówka

Polecane posty

RU68    1113

Czy zdarzyło wam się że podczas negocjacji  zakupu nowej maszyny handlowiec w zamian za obniżkę ceny żąda (łapówki podzielenia się czy prowizji )można nazwać różnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

to same korzysci i on zyska i ty na czym sie zastanawiac no chyba ze u konkurencji kupisz taniej to  wtedy nie zyska handlowiec a ty tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 No dziś padła. Dla przykładu  u kolegi za  20 000 odpalić 10 000 to trochę nie tak bo handlowcy celowo podbijają ceny aby wydusić kasę ciekaw jestem czy pracodawca o tym wie bo to praktycznie  okradanie i dystrybutora i rolnika aspekt uczciwości już pomijam. I żadnej korzyści nie widzę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zrezygnowałem ale poznałem potencjał ceny a najciekawsze że w dwójkę z kolegą i oficjalnie takie numery odstawiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Bo sprawa wygląda tak że z kwoty ponad określone minimum handlowiec ma prowizję od firmy ale nie wierzę żeby to było 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Ja pitole co za kraj, nawet szeregowy pracownik lody kręci a najgorsze jest to że społeczeństwo akceptuje takie zachowania. Trzeba jeszcze wiele pokoleń zanim dogonimy cywilizowane kraje.

  • Like 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

A ja myślę że to handlowiec wali w h.ja rolnika i tyle w temacie chce po prostu 10tys wyciągnąć od rolnika

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A powiem więcej w jednej z przetwórni kierownik za podpisanie umowy na sprzedaż ziarna po atrakcyjnej cenie również sugerował ..... A my się dziwimy że np młyn czy masarnia woli kupić barachło  od pośrednika który dołoży jakiś prezent a my musimy to tolerować .Nawet partie po 500 1000 t  ziarna  z gospodarstwa nie interesuje ostatecznego odbiorcy lub proponują niższą cenę 

1 minutę temu, wojtal24 napisał:

A ja myślę że to handlowiec wali w h.ja rolnika i tyle w temacie chce po prostu 10tys wyciągnąć od rolnika

Tak ale to w jego gestii jaką cenę zaakceptuje  .A podejrzewam że dzielą się z pracodawcą bo to kasa bez podatku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
20 minut temu, mikad napisał:

 Trzeba jeszcze wiele pokoleń zanim dogonimy cywilizowane kraje.

Widocznie nie miałes styczności z   tymi cywilizowanymi krajami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Na następną rozmowę z dyktafonem. Po czym twoja propozycja 20000 mniej i nie było tematu😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
47 minut temu, mikad napisał:

Ja pitole co za kraj, nawet szeregowy pracownik lody kręci a najgorsze jest to że społeczeństwo akceptuje takie zachowania. Trzeba jeszcze wiele pokoleń zanim dogonimy cywilizowane kraje.

jedz na zachod i popatrz jak sie handluje tam zobaczysz .wszedzie tak jest a nawet 100 razy bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nagrywanie bez poinformowania jest nawet karalne a już całkowicie ignorowane w sądach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Gadaj z szefem A nie jakimiś pośrednimi dziadami. Wiesz za Ile można wyrwać to sam wystaw cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492
7 minut temu, RU68 napisał:

Nagrywanie bez poinformowania jest nawet karalne a już całkowicie ignorowane w sądach

A po co do sądu, wystarczy poinformować szefa lub dilera, któryś zrobi robotę z takim pracownikiem, a Ty może w ramach przeprosin dostaniesz w lepszej cenie.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 

7 minut temu, jacek3773 napisał:

Gadaj z szefem A nie jakimiś pośrednimi dziadami. Wiesz za Ile można wyrwać to sam wystaw cenę

Nie tak proste Jestem dobrym znajomym jednej z firm handlującym sprzętem I kiedyś na prośbę o poprawienie ceny wytłumaczył mi tak : Ingerować nie będzie ponieważ da argumenty na lata pracownikom że psuje im koncepcję sprzedaży -ale jeżeli kupię to ze swojej kieszeni mi wypłaci minus podatek I ja go rozumiem A to że go okradają to już nie mój interes bo mogę sobie zaszkodzić skoro nie wiem jak głęboko to sięga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
RU68 napisał:

A powiem więcej w jednej z przetwórni kierownik za podpisanie umowy na sprzedaż ziarna po atrakcyjnej cenie również sugerował ..... A my się dziwimy że np młyn czy masarnia woli kupić barachło  od pośrednika który dołoży jakiś prezent a my musimy to tolerować .Nawet partie po 500 1000 t  ziarna  z gospodarstwa nie interesuje ostatecznego odbiorcy lub proponują niższą cenę 

1 minutę temu, wojtal24 napisał:

A ja myślę że to handlowiec wali w h.ja rolnika i tyle w temacie chce po prostu 10tys wyciągnąć od rolnika

Tak ale to w jego gestii jaką cenę zaakceptuje  .A podejrzewam że dzielą się z pracodawcą bo to kasa bez podatku 

dokładnie dziela się z szefem a rolnik za to płaci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124
14 godzin temu, szmergiel napisał:

jedz na zachod i popatrz jak sie handluje tam zobaczysz .wszedzie tak jest a nawet 100 razy bardziej

Następny co uznaje to za normę. Powtarzaj dalej te bzdury usłyszane nie wiadomo od kogo. Zapomniałeś jeszcze dopisać że na zgniłym zachodzie nie można wyjść na ulicę bo gwałcą i obcinają głowy maczetami.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jestem tam 3 razy w miesiacu i kupuje sprzet to wiem .a myslec to mozesz sobie co chcesz.aha masz racje z jedny,uznaje to za norme bo ciagle tak kupuje i prawie wszyscy. "nie smarujesz ,nie jedziesz" tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

No zejdźmy troszkę na ziemię na zachodzie większej lewej kasy nawet się nie pozbędziesz bo skarbówka tam od razu pyta skąd ta kasa a handlowiec ceni sobie dobrą pracę więc nie tak hop a .Pewnie że są wyjątki ale to muszą być jacyś nasi co wyjechali tam kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Tak bo tylko Polak kraść potrafi. Ważne że sami o sobie mamy takie zdanie i nawet nie pytani głośno tę nowinę na świat głosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A nie jest tak?sprzedajesz zboże rżną cię na parametrach kupujesz paliwo na litrach sprzedajesz żywiec na kilogramach czy wymieniać dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj