bhpiter

Presowanie po kombajnie rotorowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bhpiter    2

Czy ktoś presował po kombajnie rotorowym. Mam możliwość presowac duże areały. Ale odradzają mi. Dlaczego nie wiem do końca. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

słoma po takim kombajnie to bardziej sieczka i z tym może być klopot .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zależy po jakim zboży ale nisko pienne to ciężko sprasować, do siebie chcesz prasować czy na handel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Moi sąsiedzi zza miedzy mają wielkie gospodarstwo - ok 3tys ha. Zbierają słomę ze wszystkiego - czasem nawet z rzepaku. Koszą u nich wielkie kombajny czyli w 95% rotorowe. Mają wielką hodowlę.

Śmiem twierdzić ze gdyby słoma była zła to, zamiast wynająć 6 lexionów 780, to wynajęliby 10 mniejszych kombajnów, ale mieli "dużo lepszą" słomę.
Patrząc z boku, wnioskuję, że ta słoma po rotorze jest dobra dla bydła.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tak tylko oni używają ścielarki i nie robi im to różnicy bo do paszowozu czy ścielenia krótsza wtedy jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

taka słoma jest krótka jak wcześniej pisano ale prasować takie coś to problem.mam lely welger 520 i tą samą pszenicę kosił tucano 320 z chederem 5,1 i lexion 670 z chederem 10,5m.to po tucano jeżdziłem max 15km/h a po lexie 8.bo rządki małe ale sieczka że podbieracz się przypychał.zdecydowanie lepiej się po klawiszowym prasuje.

Edytowano przez rafalfalk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

Ja raz tak pracowałem,połowa do komory,a reszta dwie kozy po bokach podbieracza,a jeszcze masakra po deszczu,sieczka kompletny gnój  nic nie schnie,trzeba przewracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Tak jak koledzy napisali, jak masz dziadowską prasę to będziesz miał problem, ale jak prasa dobra, to będzie bajka, bo i obciążenia mniejsze przy takiej słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za pytanie ? Każda słoma da się sprasować . Wystarczy tylko odpowiednia prasa . Presa może się nie nadać . Możecie śmiać się z Sipmy łańcuchowej , ale te prasy zbiorą wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

sipma super pewnie.....lely 520  pasowa,tą wszystko sprasujesz i zgnieciesz.miałem walcową zachodnią df i nie narzekałem na nią póki nie kupiłem lely.szeroki podbieracz i nie zostaje po bokach nawet po lexie.jak prasowałem u gościa to zwoziłem te bele to po tucano kulki były super zbite a po lexionie już nie tak bardzo.dodam że prasa nic nie była przestawiana.

Edytowano przez rafalfalk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
4 godziny temu, rafalfalk1 napisał:

taka słoma jest krótka jak wcześniej pisano ale prasować takie coś to problem.mam lely welger 520 i tą samą pszenicę kosił tucano 320 z chederem 5,1 i lexion 670 z chederem 10,5m.to po tucano jeżdziłem max 15km/h a po lexie 8.bo rządki małe ale sieczka że podbieracz się przypychał.zdecydowanie lepiej się po klawiszowym prasuje.

Na jedno ci wyszło jechałeś wolniej o 50 %,ale miałeś 50 % mniej rzędów do sprasowania ,ja wolał bym wolniej jeżdzić i mieć o połowe mniej rzędów,jakby policzyć dokładnie to po rotorowym szybciej sprasowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhpiter    2
3 godziny temu, MariuszE38 napisał:

Tak jak koledzy napisali, jak masz dziadowską prasę to będziesz miał problem, ale jak prasa dobra, to będzie bajka, bo i obciążenia mniejsze przy takiej słomie.

 

Dzięki za odpowiedzi. Ja teraz mam narazie claas 180. Ale myślałem o john deer 590. Którą lepsza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
zetorki12 napisał:

Co to za pytanie ? Każda słoma da się sprasować . Wystarczy tylko odpowiednia prasa . Presa może się nie nadać . Możecie śmiać się z Sipmy łańcuchowej , ale te prasy zbiorą wszystko .

niestety i sipma nie łyknie wszystkiego zacznie sie kotlowac na podbieraku i stoisz. co do prasy to musi mieć napewno rotor


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25
40 minut temu, bhpiter napisał:

 

Dzięki za odpowiedzi. Ja teraz mam narazie claas 180. Ale myślałem o john deer 590. Którą lepsza 

 

Wiesz, tu raczej chodzi najbardziej o podbieracz, musisz mieć kompletny i różne podbieracze różnie podrzucają tą słomę. Ja akurat mam Claasa Quadranta i ten podbieracz się sprawdza, a oni chyba nie robili wielkich rewolucji w nich, więc Twój powinien być dobry.

1 godzinę temu, rafalfalk1 napisał:

sipma super pewnie.....lely 520  pasowa,tą wszystko sprasujesz i zgnieciesz.miałem walcową zachodnią df i nie narzekałem na nią póki nie kupiłem lely.szeroki podbieracz i nie zostaje po bokach nawet po lexie.jak prasowałem u gościa to zwoziłem te bele to po tucano kulki były super zbite a po lexionie już nie tak bardzo.dodam że prasa nic nie była przestawiana.

Zgadza się, im szerszy podbieracz tym lepiej.

A co do zbicia, to czy tu nie grała roli prędkość przypadkiem? Zakładam że była taka sama, a heder Lexiona pewnie szerszy niż Tucano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

wcześniej pisałem jak szybko.tyle że po lexionie rządki były cienkie(ciensze niż tucano)i rozdrobniona słoma a po tucano słoma normalna no i cały podbieracz wciągał masę.na pierwszy rzut oka to człowiek stwierdził że lexion młócił kiepską pszenicę a z tego co wiem to 8t/h z dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhpiter    2
17 godzin temu, MariuszE38 napisał:

Tak jak koledzy napisali, jak masz dziadowską prasę to będziesz miał problem, ale jak prasa dobra, to będzie bajka, bo i obciążenia mniejsze przy takiej słomie.

Trzeba będzie deptać temat. Załatwić tą słomę. Ktoś oddawał słomę do Jordanowa Śląskiego. Mają dwa oddziały. Płacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj