News
J30s

Ziemniaki- gdzie posadzić???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
J30s    0

Witam. Wiem ze było juz kilka tematów o ziemniakach na ugorach ale u mnie jest troche inaczej... Mam dwa kawałki na którym moge posadzić ziemniaki.

1 kawałek od ok 4-5 lat nic tam nie było siane jednak co roku na zime byl zaorany. Teraz również zostały skoszone chwasty,na jesień oprysk i orka.

2 kawałek ze 3 lata z rzedu były tam sadzone ziemniaki bez żadnego poplonu. W tym roku były już bardzo słabe. Po wykopaniu wsiałem gorczyce ale nie bardzo zdażyla wzejść( moze z 15 cm) i na jesieni została zaorana.

Jak myślicie na którym kawałku na wiosne lepiej posadzić ziemniaki? Pierwszy byłby chyba lepszy chociaz boje sie pedraków ale z drugiej strony coroczna orka może je troche wytępila... Jestem dzialkowiczem amatorem i nie znam sie na tym za bardzo a ziemniaki uprawiam tylko dla siebie więc nie chciałbym używać za duzo opryskow. Dostęp do obornika tez ograniczony zostają tylko nawozy mineralne.

Janek54321    11

to posadź na pierwszym jak będą robale to porobią trochę szkód i tyle. ziemniaki będą nadawac się do jedzenia a na drugim 4 raz ziemniaki to odradzam lepiej jakieś zboże zasiej albo coś. nie rób tak ze będzie leżało ugorem i będziesz te chwasty na zimę orał. zasiej coś albo niech sąsiad zasieje 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez J30s
      Jak w temacie. Dużo małych bulw z poprzedniego roku zostało na polu i brak zimy(chyba) sprawił ze odbiły i rosną one sobie w posianej gorczycy😀. Jest jakiś sposób zeby sie ich pozbyć a pozostawić gorczyce czy tylko Roundup i ponowny siew. A może pozostawić tak jak jest bo gorczyca siana na przedplon 
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez milosz997
      koledzy chciałbym abyście mi poradzili jaki poplon posiać pod ziemniaki ponieważ trudnie sie ich uprawa a ostatnimi czasy brakuje mi obornika,no i czy to coś wogule daje bo jeszcze nigdy tego nie praktykowałem
    • Przez 5544332211
      Witam otóż udałem się do pobliskiego sklepu z śor i pani zaproponowała mi tylko ridomil lub zamiennik planet 70 wp no i ridomil na ha wychodzi 250 zł a ten drugi niecałe 100  . problem w tym że ridomil można stosować do bbch 90 a ten planet do bbch 49 a substancje mają te same i teraz pytanie czy mogę zastosować ten zamiennik ridomilu  na kwitnące ziemniaki odmiany zuzanna , kuras i bzure czy raczej jest ryzyko jakieś ? z góry dziękuję za waszą pomoc !
      dodam że  to 1 oprysk od grzyba w ziemniakach 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj