lukasztusin123

Valtra Valmet 8150 Półbiegi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Valtra Valmet 8150

Wymienione zostały we wszystkich koszach tarczki z blachami oraz uszczelnienia koszy.

Wymieniona pompa hydrauliczna na nową.

Problem tkwi w III zakresie półbiegów, a mianowicie po paru godzinach przestoju Valtry przełączając z II zakresu na III zakres półbieg załącza się z opóźnieniem przy czym szarpie trochę. Po zagrzaniu się oleju z II na III zakres przełącza się już płynniej bez opóźnienia, lecz pod obciążeniem traktor na III zakresie zachowuje się tak jakby ślizgało się sprzęgło tj. obroty silnika rosną a prędkość nie wzrasta a czasem nawet maleje. 

Dodam, że drży wąż hydrauliczny wychodzący z pompy hydraulicznej do filtra oleju tego z tyłu na błotniku. Tak jakby pompa ssała olej z powietrzem?

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju pompy hydraulicznej? może być nie szczelność na zasilaniu ze smoka do pompy? ssie lewe powietrze, nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia pompa i dlatego nie ściska tarczek na tyle mocno i się ślizgają?

Prosiłbym o podowiedzi, pozdrawiam.

Edytowano przez lukasztusin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

U mnie coś podobnego dzieje sie na 2 polbiegu. Wymieniona została pompa i jak na razie problem znikł ale zobaczy się na wiosnę jak pójdzie w pole. Rozmawiałem z takim mechanikiem i mówił mi że w tych valtra jest kilka rodzaji skrzyń i każda inaczej się składa także tu może leżeć przyczyna ale on by zaczął od sprawdzenia elektrozaworów. Jeżeli na 1 i 2 jest normalnie to winę pompy by odrzucił. W. Moim przypadku 1 i 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem pompę hydrauliczną, obudowę filtra wraz z filtrem na zasilaniu pompy, smoka oraz cały układ na zasilaniu pompy, wszystko wyczyszczę, posprawdzam, ogólnie uszczelnienie dokładnie zasilanie pompy. Po złożeniu sprawdzę ciśnienie oleju.

Wymontowałem także cały rozdzielacz, pozmieniam oringi (są trochę pogniecione), sprawdziłem elektrykę czy dochodzi prąd do cewek , wymontowałem i sprawdziłem wszystkie cewki na rozdzielaczu, tj. w środek cewki wsadziłem śrubokręt i prosto z akumulatora kabelkami załączałem cewkę i przyciągało śrubokręt i to dość mocno trzymały. także każdą cewkę po ok. 5 min zostawiałem pod napięciem 12v żeby sprawdzić czy się nie grzeją itd. wszystko ok.

Wykręciłem także elektrozawory z rozdzielacza i teraz pytanie jak sprawdzić taki elektrozawór czy jest sprawny? Na każdy wykręcony elektrozawór zamontowałem cewkę i z akumulatora dawałem prąd to niby chodzą, cpykają nie zacinają się, ale nwm czy w ten sposób dobrze je sprawdzam.

Proszę o odpowiedź :)

Dzięki za odpowiedzi wcześniej, Pozdrawiam :)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj