Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafZielak    13

W kwestii prądu wymagane przez tą właśnie prasę swego czasu założyłem temat, który skończył się wielką awanturą tym nie mniej znajdziesz w nim ostateczne rozwiązanie problemu z zasilaniem jaki u nas wystąpił. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57974-wysokopradowe-gniazdo-elektryczne-12v-3-pin/?hl=%2Bwysokopr%C4%85dowe&do=findComment&comment=1053481

Większość sprzętu rolniczego wymagającego prądu do sterowania jest obecnie wyposażane w 3-pinową wtyczkę wysokoprądową. Większość ciągników (a przynajmniej zachodnie) posiada takie gniazdo zabezpieczone zwykle topikiem 15-25A.

 

Zacznij jednak od zdjęcia siatki, przełączenia sterownika w manualny tryb obsługi owijania i sprawdź +/- czy ręcznie jesteś w stanie całkowicie złożyć/rozłożyć siłownik. Może coś się zacina, może gdzieś coś pękło.

Jeśli na nieobciążonym mechanizmie wszystko działa, sprawdź to raz jeszcze po założeniu siatki. U nas pod obciążeniem na zasilaniu z zapalniczki (tak jak to robi większość) siłownik powarczał, poskakał, ale wysuwał się 3 cm i stawał. 10A to było dla niego zdecydowanie za mało, kabelki do zapalniczki o przekroju 0,75 mm2 nie były w stanie podać odpowiedniej ilości prądu.

Zrobiliśmy zasilanie bezpośrednio z akumulatora i problemy zniknęły, a na komputerze nigdy już nie wyskoczył błąd braku prądu.

 

Jeśli chodzi o pomiary ... o ile napięcie pomierzysz byle marketowym multimetrem i coś Ci on zawsze pokarze o tyle natężenie ... amperomierz wymaga podłączenia szeregowego i cały prąd dostarczany prasie musi przejść prze niego. Siłownik pobiera do 23A (mierzone), a marketowe multimetry mają zwykle max. 10 A zakresu więc pójdą z dymem. Cęgowy amperomierz z pomiarem prądu stałego będzie Cię kosztował pewnie więcej niż skorzystanie z usług jakiegoś elektryka/elektronika pojazdowego.

 

Jeśli chodzi o samą siatkę ... dopóki nie rozwiążesz problemów elektronicznych ... nie wiemy czy komputer nie wariuje.

 

Napisz model i numer seryjny ... podeślę Ci jakieś manuale i katalog części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

super wielkie dzięki za podpowiedzi. jeśli chodzi o nr seryjny to jutro go zapisze i podeślę.

jeżeli natomiast chodzi o wtyczke z ciągnika to jest raczej wszystko oki ciągnik jest nowy i pracuje z innymi sterownikami np siewnik,

ale też tak sobie myślę i się zastanawiam dlaczego nie dzieje się to zawsze tylko czasami (jedna bela wyjdzie dobrze a następnie kilka nie utnie)

 

 

prasa jet VICON RV157

jak możesz to podeślij leszko_k@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2
Napisano (edytowany)

Witam. Udało się rozwiązać problem z ucinaniem siatki po 0.9 obrotu. Mam to samo i nie wiem jak się do tego zbrać a siano leży...:/ Prasa vicon rv 1601, siatka z tyłu. Konkretnie to odcina siatkę po 10 mignięciach diody na czujniku od liczenia siatki.

Edytowano przez Kamil0012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

może ktoś mi pomoże...

Mam problem z prasą Vicon RV187. Podczas owijania sznurem bela blokuje się cykl na środkowym owijaniu i nie chce dalej ruszyc. Po przecięciu sznurka bel zostanie owinięty. Jednak po około 4 zwinięciach problem nawraca. Czasami po zresetowaniu komputera ustępuje jednak czasami zalokuje się i nic nie pomaga. Musze wtedy zostawić nieosznurowany i zacząć nowy.

Bardzo proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj