Agrest

Poplony - sprawdzone mieszanki na różne typy gleb.

Polecane posty

MarcinSp10    0

Ja pod ziemniaki dałem w tym roku gorczyce odrazu po zebraniu zboza i zaorana w połowie pazdziernika urosła jak glupia. T25 na głeboko mial co robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiałem facelię w marcu dla pszczół i do końca czerwca rozrosła się przeokropnie. Zwałowałem ją i myślałem że może C-330 pójdzie to zaorać ale ni ch... Dopiero jak zmęczyli mi to bijakową to poszło całkiem nieźle. Po facelii posiałem grykę. Posiana 2 lipca do 10 września wyrosła jak głupia. Ale tu już nie popełniłem błędu wałowania i od razu zamówiłem bijakową. Orało się super po niej a teraz rośnie tam elegancka pszenica. 

A co by można posiać końcem sierpnia, żeby przyorać na zimę początkiem października, bez bijakowej czy talerzówki, żeby po prostu wjechać i orać? Seradela? Ciągnik nie za bogaty bo C-330 z 2 skibami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

Seradela wsiana na miesiąc jest bez sensu. Za krótki okres.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, Agrest napisał:

Na jednym polu widziałem mieszankę grochu i gryki. Wyszło to w sumie super,tylko groch dało się zobaczyć dopiero w październiku jak wyszedł na wierzch a gryka przestała rosnąć. Procentowo tego grochu było nie dużo ale masę w końcowym etapie zrobił konkretną.

@ASZv3 a jest sens wprowadzać koniczyny w poplon przebywający na polu do maks 20 października?

Wiele tych gotowych mieszanek ma inkarnatkę w składzie a to chyba koniczyna.

Tak. Jednokośne / jednoroczne tak. Aczkolwiek nie są tanie. Jeśli tylko na przeoranie to jako lekkie wzbogacenie.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To czy nam słonecznik wyjdzie czy nie zależy od jednej kwestii. Woda. Nic więcej. W zeszłym roku miałem słonecznik na 10 cm. W tym dochodził do pasa. Siany ok 20 sierpnia w popiół. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

Jeżeli siany w tak późnym terminie osiągnął około metra wysokości to super.

Ile stopni mrozu niszczy słonecznik w zaawansowanej już fazie wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

U mnie wystarczył jeden przymrozek ok 2 st żeby taki półmetrowy zrobił się czarny. U mamy na ogrodzie takich dużych z 3 m nie ruszył


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

A siałeś solo czy może z inną rośliną?

U Ciebie jaką normę przyjmujesz?

Przed orką należałoby słonecznik rozdrobnić czy w całości przykryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja? U mnie podorywka wykonywana jest pługiem grudziądzkim 7 skibowym. W to wjeżdża Rauch MDS i rozsiewam. Później mieszam to bronami. :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

Pytam Ile kg wysiewasz ,a jesienią masę rozdrabniacie czy pług bezpiśrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zamarzło to pług. Jutro będę orać.

100 kg na 3 ha poszło teraz. 

Mniej więcej ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Taka se. Byle arimr się nie przypiepszał i żeby nie zostawiać gołej ziemi na zimę. Cześć zaoram a część zostawię. Zobaczymy jak kukurydza będzie rosła. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A siałeś solo czy może z inną rośliną?

U Ciebie jaką normę przyjmujesz?

Przed orką należałoby słonecznik rozdrobnić czy w całości przykryć?

Poplon na zielone, słonecznik, wyka lub pelucha i kukurydza 

OK 15-20kg na hektar. 

Jeśli uda mu się urosnac na 1,7, a taki miałem w zeszłym roku to zapomnij, że to przyorasz bez wcześniejszego rozdrobnienia. 

Jaki przymrozek oszkodzi słonecznik - tak jak sumek napisał, 0-3 stopnie na minusie i zaczyna się zwijac po dwóch dniach. 

Edytowano przez zycietoniejebajka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

No właśnie a jak sprawdza się kukurydza, sorgo, trawa sudańska, nutri honey w sierpniowym siewie?

Ktoś sieje, ma spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qq siana jakoś w połowie sierpnia, z powodu braku wody długo stała i nie rosła, tyle co na kilkanaście cm. 

Dostała deszczu w październiku i odbiła na 50 - 60cm ale tylko miejscami bo w większości wypadła. Później przyszedł przymrozek .  Na tym polu gdzie miałem poplon 3 tygodnie temu nie szło pluga wbić, ale popadalo i już zaorane

Zeszle lata gdzie wody było w sam raz, dorasta do 1.5 m. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Sieje bardzo duzo poplonów i dziele je na 3 kategorie
1 bardzo wczesnie siane tj po groszku na zielone nasiona (gryka i słonecznik)
2 normalne siane ok 15 sierpnia gryka , facelia, słonecnik, len)
3 późne siane na przełomie sierpnia i września tylko pytanie co wrzucic w taka mieszanke bo dopiero po tych zniwach bedę tak późno siał a to dlatego ze najpierw muszę załatwić perz


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Oglądałem teraz filmik na YT. 

Podobno na nasz klimat super roślina jest olejarka abisyńska


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak po pierwszym przymrozku wyleci jak gryka

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

A ten len daje jakąś masę w poplonie czy chodzi o wykorzystanie trudno dostępnych składników przez korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj