Bocian6230

Zakup kombajnu Claas dominator 88/98/108

Polecane posty

Bocian6230    2

Panowie ,zastanawiam się nad zakupem kombajnu , szukam pomiędzy dominatorem 88/98/108 i mam parę pytań , na co zwrócić uwagę podczas oglądania ? Silnik mercedesa czy Perkinsa? Skrzynia zwykła czy hydro? A może zamiast claasa jakiś odpowiednik John Deere np 1177?  Nie ukrywam że jeśli chodzi o Claasa to jestem zielony bo nigdy nie miałem kombajnu takiego , do tej pory miałem JD i byłem zadowolony , ale może czas na zmiany 

aprochota    179

Powiem Ci ze ogólnie ludzie szukają claasa z silnikiem Mercedesa. Niewiem jak te nowsze ale w moim clasie też jest Mercedes i ja na 30 lat i 20 u mnie nic się z nim nie dzieje Jak używany to liczy się ogólny stan i dostępność części obojętnie czy claas czy jd. Do clasa chyba jest więcej zamienników

Marecki2922    266

Potvvierdzam jak vvyżej , a napęd to raczej drugorzędna spravva aby był całość vv dobrym stanie ale gdy będzie vvybór pomięzy hydro a zvvykłą skrzynią to bież hydro jest bardzo vvygodne i chyba navvet trvvalsze od zvvykłej skrzyni mechanicznej 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Wiadomość z agroFakt.pl

MariuszE38    24

Ile chcesz wydać?

Miałem 98Maxi na hydrostacie, silnik Mercedes 200KM. Maszyna bardzo zwrotna, części dostępne i w cenach do przeżycia.

O Medze nie myślałeś?

rex15    71

Patrz na stan, a nie czy claas czy jd, tak samo moze byc nh tx. Tak stare maszyny to tylko stan sie liczy, a nie napis na masce, takie mamy czasy, że na 100 sztuk może dwie bedą warte uwagi.

Jacek23    6

Myślę, że 88 można znaleźć mniej wymęczoną z mniejszym przebiegiem, odwrotnie jest ze 108, duża maszyna na duże gospodarstwa i usługi. Miałem 88 z perkisem i napęd ze sprzęgłem, teraz mam megę 208. Perkins był bardzo himeryczny, problemy z kopceniem, zapowietrzeniem, mercedes prosty i niezawodny.Dostęp do silnika w Dominatorach jest kiepski więc mercedes jest lepszym wyborem. Teraz doceniam zalety hydrostatu. Claasy do początku lat 90 miały cynkowane blachy i wykonanie ich było solidniejsze.

Bocian6230    2

Chce wydać w granicach 100 tysięcy , megi nie chcę bo do koszenia +/- 70 ha rocznie ,mam na oku ciekawą 108 ale na zwykłej skrzyni , co o tym myślicie? 

MariuszE38    24

Lepsza byłaby 98, ale jak masz zadbaną 108 to bierz, też będziesz zadowolony, tylko heder weź przy niej większy niż 4,5 ;)

sylwek23111    23

Mam dominatora 98S w ciągu sezonu kosi ok 100-120ha, tylko że u nas są małe kawałki nie większe niż hektar. Wyliczyłem, że przy 50 ha lepiej było by nająć kombajn, niż posiadać własny, bo po co się orobić, ojeździć, onaprawiać i wyjść na 0. Dopiero po 2 pełnych tygodniach koszenia człowiek wychodzi na +. Wydałem na kombajn prawie 100 tys, i pierwszy sezon chodził bezawaryjnie, ale później pojawiły się problemy. Rozsypały sie sita, zmiana opon, jakiś pasek do wymiany, to jakieś łożyska, sprzęgło, to tryb w skrzyni, wtryskiwacze, wytrząsacze, klimatyzacja i wiele innych. Licząc średnio 2-3 tys co roku trzeba wydać na naprawy.  Dziś jak bym miał kupić kombajn to wolał bym dopłacić i wziąć z hydrostatem, bo od wajchowania ręka i od sprzęgła noga boli, a najlepiej dominatora 88 maxi, ale za niego to i 150 tys wołają. Przy obecnych cenach usług to najlepiej, jakby kombajn kosił również kukurydzę.

Jacek23    6

Ile mth ma ta 108? Na 70 ha to 88 jest idealna ale najczęściej jest na skrzyni i perkińsie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez case-and-case
      Witam , niedawno stałem się posiadaczem kombajnu Claas Dominator 98 SL z silnikiem mercedesa . Silnik widoczny na zdj z oznaczeniem OM 360 . Według sprzedającego ma 170 km co  mnie trochę zdziwiło bo jest to silnik wolnossący bez turbiny . Wyczytałem ,że ma niby prawie 9 litrów pojemności ale nie wiem czy to prawda.  Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o tych sinikach ? Czy były oryginalnie montowane w 98 sl ? I jak się ogólnie sprawują ? 

• Przez wojtek5477
      Witam. Podczas ostatniego dnia ostatnich żniw wyrwało mi blache znajdująca się na samym dole przegrody przenośnika zbożowego. zdjęcie poniżej. Czy ktoś miał taki przypadek?? Jak sobie poradzić z ponownym zamontowaniem?? Widać ślady zgrzewow jakimi była ona oryginalnie zamocowana. A może bez tez będzie ok. Dodam ze tego dnia kosiłem dalej i nie widziałem problemów z przenoszeniem zboża. Z góry dziękuje za podpowiedzi. 

• Przez cris10
      Witam , mam mały problem w swoim Claasie , gdy odpalam odrazu zaczyna piszczeć że brak ładowania , nie da się nic zrobić , ani do przodu ani do tyłu , heder też nie drgnie , kontrolki na pulpicie się świecą wykrzykniki itd , dodam gazu poza połowe zakresu przestaję , potem już problemu nie ma takiego , nawet jak ustawić gaz że prawie gaśnie to wszystko dobrze , obstawiam szczotki ? Co myślicie o tym ? Nie chcę w ciemno rozbierać bo dostęp kiepski heh
    • Przez AgroTv
      Witam czeka mnie wymiana dna w zbiorniku od zboża  w claas mercator i mam takie pytanie czy idzie wyciągnąć cały zbiornik ? jak ktoś wymieniał dno to niech się wypowie wielkie dzięki za podpowiedzi 😊
    • Przez MichałSzufluński
      Witam.  Mam pytanie czemu  po wciśnięciu sprzęgła wariator przestawia się na wolną jazdę?pacjent dominator 85
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj